Oyun Haberleri

YouTube Kids Türkiye sonunda açıldı

YouTube Kids Türkiye sonunda açıldı, Oyun severler için YouTube Kids Türkiye sonunda açıldı başlığı altında siz kıymetli takipçilerimizi bilgi sahibi olmanızı istedik.. Makalemizin içinde YouTube Kids Türkiye sonunda açıldı ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri bulacaksınız.

YouTube Kids Türkiye sonunda açıldı

YouTube Kids Türkiye çocuklara merak duydukları konuları daha güvenli ve zengin içeriklerle keşfetme olanağı sağlarken ebeveyn denetimleri ile güçlendirilmiş, çocuklar için dizayn edilmiş bir YouTube deneyimi sunuyor.

Her ailenin farklı, her çocuğun ilgi alanının özgün olduğu bilinciyle geliştirilen YouTube Kids, kullanıma sunulduğu bir çok ülkede ebeveynler ve çocuklar aracılığıyla en fazla tercih edilen uygulamalar içinde yer alıyor. Çocukların sağlıklı dijital alışkanlıklar edinmesinde destek olan uygulama, Türkiye’deki çocukların yakında zamandan tanıdığı, sevdiği Sevimli Dostlar, Kral Şakir, Pepee ve Niloya gibi yerel ve kültürel olarak hassas ve alakalı içeriklerle ailelerle buluşuyor.

YouTube Kids Türkiye’de

YouTube Kids Türkiye sonunda açıldı

YouTube Kids ebeveynlere, her ailenin kendisi için doğru deneyimi seçebilmesi için bir dizi kullanımı kolay denetim özelliği de sunuyor. Anne-babaların çocuklarının YouTube Kids deneyimini yönetilmesine imkan sağlayan özellikler içinde şunlar yer alıyor:

Kişiselleştirilmiş profiller: Bu özellik, ebeveynlerin çocukları için ayrı profiller yaratmasına olanak sağlıyor. Böylelikle, farklı yaşlardan ve farklı ilgi alanlarına sahip çocuklar için ayrı izleme tercihleri ve tavsiyeleri oluşturulabiliyor.

Ebeveyn onaylı içerik: Çocuklarının hangi içerikleri izleyebileceği hususunda tam kontrol sahibi olmak isteyen ebeveynler için ise YouTube Kids’in “Sadece Onaylı İçerik” modu ön planda gözüküyor. ‘Sadece Onaylı İçerik’ modu seçildiğinde çocuklar yalnızca ebeveynlerinin manuel olarak seçtiği ve onayladığı videoları yahut kanalları izleyebiliyor. Aramayı kapatın: Arama kapatıldığında, çocuğunuz video arayamıyor ve yalnızca belirli bir kanaldaki/kanallardaki videoları izleyebiliyor.

Dahili zamanlayıcı: Dahili zamanlayıcı aracılığıyla, ebeveynler çocuklarının ekran karşısında geçirdikleri süreyi rahatlıkla belli sınırlar içinde tutabiliyor. Oturum bittiğinde, çocuk uygulama aracılığıyla bilgilendiriliyor. Kanal yahut İçerik Engelleme: Ebeveynler, tek bir tuşa tıklayarak belirli kanalları ve içerikleri engellemeyi seçebiliyor.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu