Oyun Haberleri

Yeni PS5 güncellemesi performansa odaklanıyor

Yeni PS5 güncellemesi gücüne odaklanıyor, Oyun severler için Yeni PS5 güncellemesi gücüne odaklanıyor başlığı altında siz kıymetli takipçilerimizi bilgi sahibi olmanızı istedik.. Makalemizin içinde Yeni PS5 güncellemesi gücüne odaklanıyor ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri bulacaksınız.

Yeni PS5 güncellemesi gücüne odaklanıyor

PlayStation 5 aygıtları için yayına giren yeni yazılım güncellemesi, sistemin ve cihazın performansını konu alıyor. Yeni PS5 güncellemesi ile sistem performansında iyileştirmeler gözlemleyebilirsiniz. Aynı zamanda bahsedilmemiş farklı poblemlerin düzenlemeleri için değişiklikler de yapılmış olabilir.

Yeni PS5 güncellemesi yalnızca performansı konu alıyor

Konsol üzerindeki yama notlarına göre, 21.01-03.10.00 sürümü sistem performansında iyileştirmelerden başka hiçbir şeye odaklanmıyor. Yine de bu disk dönüş sesi gibi kullanıcıların yaşadığı poblemlerin çözümleri üzerinde çalışmalar yapılmadığı manasına gelmiyor. Nihai ve somut bir çözüm üretilene kadar şirketler üzerinde çalışsalar da yama notlarında bu problemlerden bahsetmemeyi seçebiliyor.

Bildiğiniz gibi ilk büyük PS5 güncellemesi 14 Nisan’da yayınlandı ve bir çok özelliği bununla birlikte getiriyordu. Bunlar içinde PS5 oyunlarını harici disklere yükleyip sistem depolamasından tasarruf etmenizi sağlayan yenilikler olduğu gibi PS4 kullanıcılarıyla “Share Play” sistemi aracılığıyla oyunlarınızı paylaşmanıza da olanak sağlıyordu. Çapraz platformu destekleyen bu özellik hem PS5 hem de PS4 kullanıcıları aracılığıyla kullanılabiliyor.

  • Bakınız: PlayStation 5 için ilk gelen büyük güncelleme

Yeni PS5 güncellemesi performansa odaklanıyor

Aynı zamanda bir önceki günlerdecellemede yama notlarına dahil edilmeyen fakat konsolda karşılaşılan bir takım iyileştirmeler de mevcuttu. VGC’nin hazırladığı yama notlarında erişilebilirlik, kontrol merkezi gibi alanlarda iyileştirmeler yapılırken 1080p / 120Hz monitörler için yeni görsel seçenekler de getirilmişti. Bunun yanında HDR olmayan oyunlarda HDR’ı kapatma özelliğini de bir araya getirdikları yama notlarında anlatmışlardı.

PlayStation Blog’daki bir gönderide Sony’den Hideako Nishino, tam güncellemede daha fazla eklemenin bulunacağını öne sürdü. “PS5, PS4 ve PS App’te yaptığımız birden fazla güncelleme ve iyileştirmenin yalnızca ana hatlarını çiziyoruz, bu yüzden onlara bir göz atın ve ne düşündüğünüzü bize bildirin” diye yazmıştı. Sizler de yeni PS5 güncellemesi ile fark ettiğiniz değişiklikleri yorumlarda belirtebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu