Oyun Haberleri

Yeni PlayStation 5 modeli 2022’de çıkabilir

Yeni PlayStation 5 modeli 2022’de çıkabilir, Oyun severler için Yeni PlayStation 5 modeli 2022’de çıkabilir başlığı altında siz kıymetli takipçilerimizi bilgi sahibi olmanızı istedik.. Makalemizin içinde Yeni PlayStation 5 modeli 2022’de çıkabilir ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri bulacaksınız.

Yeni PlayStation 5 modeli 2022’de çıkabilir

Sony’nin 2022’de yeni PlayStation 5 modeli üreteceği bilgisi yer alıyor. DigiTimes’ın haberine göre TSMC de dahil olmak üzere tedarikçiler, gelecek yılın ikinci ve üçüncü çeyreği içinde yeniden dizayn edilmiş PlayStation 5 konsolunun üretimine başlamayı planlıyor. Kantan Games’in Analisti Dr. Serkan Toto’nun bağlantıdaki Twitter hesabı üzerinden dile getirdiğine göre; DigiTimes’ın tedarik zinciri kaynakları, yeniden tasarlanan PlayStation 5 konsolunun şu anda kullanılan 5nm CPU’nun çok pahalı olmasından yakınıyor. Bundan dolayı bir sonraki konsolun, AMD’den yeni “yarı özelleştirilmiş” 6nm CPU ile geleceği bilgisi yer alıyor. Bunun dışında yeniden tasarımın tamamen bileşen odaklı olması ve mühim bir harici değişiklik içermemesi olabilecek gözüküyor.

Yeni PlayStation 5 modeli önümüzdeki yıl sonunda çıkabilir

Sony bir önceki günlerde , 31 Mart 2022’de sona eren mevcut mali yılın ardından PlayStation 5 konsollarının tedariğinin mühim ölçüde iyileşmesinin olası olmadığını söylemişti. Buna ek olarak, rekor düzeyde PlayStation finansal sonuçlarının yayına girmesinın ardından Sony’nin CFO’su Hiroki Totoki, şirketin potansiyel olarak donanım tasarımlarını değiştirme ve ikincil tedarikçiler geliştirme gibi küresel donanım bileşenlerinin eksikliğiyle başa çıkmasına yol gösterecek çeşitli çözümler düşündüğünü söylemişti:

Yeni PlayStation 5 modeli 2022'de çıkabilir

“Daha önce de dile getirdiğim gibi (2. yılı kast ediyor) bir önceki konsoldan daha fazla satış hacmi planlıyoruz. Lakin arzı büyük ölçüde artırabilir miyiz? Hayır, bu pek olası değil. Ayrıca üretim hacmini etkileyecek birden fazla faktör var. Bu nedenle şu anda bir önceki konsolun ikinci yılı olan 14,8 milyonluk ikinci yıl satışlarını geri bırakmayı planlıyoruz.”

Üretim hacmini etkileyen en büyük noksanlıklerden birinin yarı iletken eksikliği olduğunu bilinmekte. Akıllı telefonlardan otomobillere kadar tüm tüketici elektroniği endüstrilerini etkileyen bu sorun ile ilgili özel açıklamalar yapan Totoki, Sony’nin bu sorunla başa çıkabileceği araçlara sahip olduğunu öne sürdü ve ekledi: “İkincil bir kaynak bulabiliriz yahut tasarımı değiştirerek başa çıkabiliriz.”

PlayStation 5 güncel satış sayıları

PlayStation 5 için “benzeri görülmemiş” tüketici talebinin ardından Sony, platformun “tüm zamanların en büyük konsol lansmanını” kaydettiğini iddia etti. Sony’ye göre PlayStation 5 konsolu, lansman çeyreğinde 4.5 milyon adet ve 31 Mart 2021’de sona eren çeyrekte 3.3 milyon adet daha sattı. Bu istatistikler; Kasım 2020’deki lansmanından bu yana ilk iki çeyrekte toplam sevkiyatların 7,8 milyona ulaşarak bir önceki konsolun aynı zaman aralığında elde ettiği 7,6 milyon satışı geçtiği manasına geliyor.

İlginiz çekebilir: Playstation 5 satış rakamı bilgisi verildi

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu