Oyun Haberleri

Yeni güncelleme Microsoft Flight Simulator dosya boyutunu yarıya indiriyor

Yeni güncelleme Microsoft Flight Simulator dosya boyutunu yarıya indiriyor, Oyun severler için Yeni güncelleme Microsoft Flight Simulator dosya boyutunu yarıya indiriyor başlığı altında siz kıymetli takipçilerimizi bilgi sahibi olmanızı istedik.. Makalemizin içinde Yeni güncelleme Microsoft Flight Simulator dosya boyutunu yarıya indiriyor ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri bulacaksınız.

Yeni güncelleme Microsoft Flight Simulator dosya boyutunu yarıya indiriyor

Microsoft Flight Simulator için bi hayli enteresan bir güncelleme yayınlandı. İlginç dememizin sebebi ise bu güncelleme ile birlikte oyunun dosya boyutunun yarı yarıya indirilmiş olması. Yeni sıkıştırma metotları ve optimizasyon ile birlikte Microsoft ve Asobo paylaşımı yaptıkları güncellemenin ardından oyunun dosya boyutunu 83 GB’a kadar indirmiş durumda.

Microsoft Flight Simulator dosya boyutu 81 GB’a indi

Yeni güncelleme Microsoft Flight Simulator dosya boyutunu yarıya indiriyor

Microsoft Flight Simulator son dönemin en başarılı oyunlarından birisi. Özellikle simülasyon severlerden oyunun tam puan aldığını aktarabiliriz. Bing motoru aracılığıyla gerçek fotoğrafları oyuna aktarmayı başaran Microsoft, tüm dünyayı oyuncuların ayaklarının altına sermeyi başarmış ve bulut teknolojisi gibi yenilikler aracılığıyla oyunu olabilecek olduğunca gerçeğe yaklaştırmayı başarmıştı. Tabi oyunun kapladığı yeri geçtik, özellikle bizim gibi ülkelerdeki en büyük problemi ise dosya boyutunda karşımıza çıkıyordu. İşte bu duruma odaklanan yeni güncelleme ile birlikte dosya boyutunda olağanüstü bir düşüşe imza atıldı.

Daha önce 170 GB dosya boyutu bulunan Microsoft Flight Simulator’ın son güncellemeden sonraki dosya boyutu 81 GB’a kadar düşürüldü. Yani önceki durum ile kıyasladığımızda 89 GB’lık bir düşüş meydana geldiğinı göze çarpıyor. Artık oyunu indirmeniz gerektiğinde 81 GB yeterli olacak da diyebiliriz. Microsoft ise bazı optimizasyonlar olarak geçiştirdiği bu düşüşün nasıl yapıldığına dair bir açıklama yapmaktan kaçınmış. Yine de oyunu 81 ile 83 GB indirseniz de depolama alanında kaplayacağı alanın 150 GB’a yakın bulunacağını hatırlatalım.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu