Oyun Haberleri

World of Tanks Steam sürümü topa tutuluyor

World of Tanks Steam sürümü topa tutuluyor, Oyun severler için World of Tanks Steam sürümü topa tutuluyor başlığı altında siz kıymetli takipçilerimizi bilgi sahibi olmanızı istedik.. Makalemizin içinde World of Tanks Steam sürümü topa tutuluyor ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri bulacaksınız.

World of Tanks Steam sürümü topa tutuluyor

Ağır tanklar ve tank avcıları ağır ağır Steam’e ilerlerken mürettebat durumdan hiç tatmin değil. World of Tanks Steam platformuna bugün geldi ve eski oyuncular bu geçiş hususunda bazı şikayetlerini dile getiriyor. Bunun bir nedeni olarak ise oyun, platformda olumsuz inceleme yağmuruna tutuldu.

World of Tanks Steam geçişi eski oyuncuları kızdırdı

Yıllardır kendi istemcisi üzerinden oyuncuları ağırlayan World of Tanks Steam platformuna da geldi. Yeni sürüm WoT’un istemcisiyle tamamen aynı mantıkta çalışıyor ve Steam ile mevcut PC oyuncuları içinde tam çapraz oyun desteği sunuyor. Lakin bir nokta var ki burada eski oyuncular geliştiriciye bi hayli kızgın. Mevcut hesapları ile Steam’den oynamaya devam etmek isteyen oyuncular, ne yazık ki bunu yapamayacak. Oyun, ilerlemeyi WoT istemcisinden Steam’e taşımaya izin vermiyor.

  • Bakınız: Geliştiriciler Steam’in %30’luk kesintisini adil bulmuyor

Bu nedenle eğer oyuna Steam üzerinden devam etmek gibi bir düşünceniz varsa, sıfırdan başlamanız gerekecek. Topluluk aracılığıyla bu konu bi hayli yetersiz göründü ve eski oyuncular Steam’de oyunu topa tutmaya başladı. World of Tanks Steam incelemeleri an itibariyle “karışık” durumda ve olumsuz incelemelerin birçoğu “Yıllardır oynadığım oyuna Steam’den devam etmek istediğimde sıfırdan başlamamı dile getiriyor” gibi şikayetlerden oluşuyor.

World of Tanks Steam'de topa tutuluyor

Yine aynı geliştirici (Wargaming) aracılığıyla geliştirilen World of Warships’in Steam üyelerine mevcut hesaplarından devam etme seçeneği sunması göz önüne alındığında, World of Tanks Steam sürümü bu hususta sınıfta kalmış gibi görünmekte. Tabi geliştirici ekip önümüzdeki zamanda bu konu ile alakalı bir adım atmazsa…

  • Bakınız: World of Tanks yeni İtalyan ağır tanklarını inceliyoruz

Oyun Steam platformunda çıkışını kutlamak için 30 Nisan – 3 Mayıs tarihleri içinde ilk galibiyette oyunculara 4X XP veren özel bir etkinlik başlatıyor. Ayrıca Wargaming, araştırma eğitimlerini hızlandırmak için ve ilk birkaç günde oyunculara yardımcı olmak için bir takım ödüller sunan yeni görevler ekledi. Lakin 10 yıldan uzun süredir kendi istemcisinde faaliyet gösteren ve buradan oyunu oynayan oyuncuların sıfırdan başlamak gibi bir niyeti olduğunu düşünmüyoruz. Umarız ilerleyen zamanda geliştirici Wargaming bu hususta bir adım atar. Aksi takdirde olumsuz incelemelerin devamı gelebilir. Sizler de görüşlerinizi yorumlar bölümünde paylaşmayı unutmayın.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu