Dizi Haberleri

Wong Kar-wai İmzalı Blossoms Shanghai Dizisinden İlk Tanıtım Fragmanı Yayınlandı

Wong Kar-wai İmzalı Blossoms Shanghai Dizisinden İlk Tanıtım Fragmanı Yayınlandı, Sinema ve dizi takipçileri için Wong Kar-wai İmzalı Blossoms Shanghai Dizisinden İlk Tanıtım Fragmanı Yayınlandı konusunu ele aldık.. Yazımızda Wong Kar-wai İmzalı Blossoms Shanghai Dizisinden İlk Tanıtım Fragmanı Yayınlandı ile alakalı tüm ayrıntı kısmı siz değerli okurlarımıza anlatmaya çalıştık.

Wong Kar-wai İmzalı Blossoms Shanghai Dizisinden İlk Tanıtım Fragmanı Yayınlandı

Wong Kar-wai imzalı Blossoms Shanghai dizisinden ilk tanıtım fragmanı yayınlandı. 

Chungking Express, In the Mood for Love ve 2046 gibi unutulmaz filmleri sinema dünyasına kazandıran usta yönetmen Wong Kar-wai, Jin Yucheng‘in 2012 senesinde yayımlanan aynı adlı hikayesinden uyarlanacak yeni filmi Blossoms’ı çekmeye hazırlanıyordu. Lakin pandemi araya girince filmin prodüksiyonu ertelendi.

Blossoms filminin akıbeti belirsizliğini koruyor olsa da, aynı romandan bir araya getirilen, Wong Kar-wai’nin bunun yanı sıra yapımcılığını da üstüne aldığı Blossoms Shanghai dizisinin çekimlerine geçtiğimiz aylarda başlandı. Blossoms Shanghai, usta yönetmenin drama türündeki dizilerin dünyasına attığı ilk adım olacak.

Wong Kar-wai İmzalı Blossoms Shanghai Dizisinden İlk Tanıtım Fragmanı Yayınlandı

Jin Yucheng‘in romanı, Çin Kültür Devrimi’nin son dönemine denk gelen 1960’lı senelerda başlıyor ve Şanghay’da yaşayan üç birinin 90’lı senelera kadar uzanan hikâyesini anlatıyor. Yucheng’in romanı iki farklı zaman diliminde Şanghay sakinlerinin gündelik hayatlarına ışık tutarak, şehrin iki farklı yüzünü gözler önüne çıkarıyor.

1990’lı senelerda geçecek dizinin merkezinde ise, Şanghay’daki ekonomik patlamanın meydana geldiği o senelerda aşk ve zenginlik peşinde koşan genç bir girişimci yer alıyor. Yönetmen, diziyi “In the Mood For Love ve 2046’nın üçüncü parçası” kelimeleriyle tanımlıyor.

Wong Kar-wai’nin ilk bölümünü yönettiği dizinin başrollerinde Hu Ge ve Ma Yil yer alıyor. 30 bölümden oluşacak bu web dizinin yönetmenleri içinde First Half of My Life ile tanınan Shen Yan da yer alıyor. Sinematografisini Crouching Tiger, Hidden Dragon ile Oscar kazanan Peter Pau’nun üstüne aldığı dizinin konusunu ise Qin Wen kaleme alıyor.

İzleyiciyle 2022 yılı içinde buluşacağı düşünülen diziyle alakalı gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.

Kaynak: Lost In Film, Indiewire

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu