Oyun Haberleri

Witcher 3 yönetmeni CD Projekt RED’den ayrıldı

Witcher 3 yönetmeni CD Projekt RED’den ayrıldı, Oyun severler için Witcher 3 yönetmeni CD Projekt RED’den ayrıldı başlığı altında siz kıymetli takipçilerimizi bilgi sahibi olmanızı istedik.. Makalemizin içinde Witcher 3 yönetmeni CD Projekt RED’den ayrıldı ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri bulacaksınız.

Witcher 3 yönetmeni CD Projekt RED’den ayrıldı

Son zamanlarda CD Projekt RED’de iyi şeyler olmuyor. Yakın gelecekte şirket içinde gerçekleştirilen bir “işyeri zorbalığı soruşturması” neticesinde Witcher 3 yönetmeni Konrad Tomaszkiewicz şirketten ayrıldı. İşin garip yanı ise, Konrad’ın soruşturmada aklanmış olmasına rağmen istifa etmiş olması.

  • İlginizi çekebilir: Bu Witcher 3 modu oyuna yeni görevler ekliyor

Witcher 3 yönetmeni CD Projekt RED’den istifa etti

Konrad Tomaszkiewicz, soruşturmadan aklanmasına rağmen istifasını vererek “yol açtığı bütün dargınlık için özür dilediğini” dile getirdi. Witcher 3’te yönetmenlik ve Cyberpunk 2077’de ikinci yönetmen ve yapım başkanlığı yapan Konrad Tomaszkiewicz, CD Projekt RED’den bu biçimde istifa etti. Bloomberg, Konrad’ın zorbalık suçlamalarına dayanan uzun bir iç soruşturmanın konusu olduğunu açıkladı. Soruşturma için oluşturulan bir komisyon onu suçsuz bulurken, Tomaszkiewicz yine de işinden istifa etmeyi seçti.

Witcher 3 yönetmeni CD Projekt RED ekibine gönderdiği bir e-postada, temize çıkılmasına rağmen “bir çok insan benimle çalışırken korku, stres yahut hastalık hissediyor” diye yazdı. Sebep olduğu tüm dargınlıklar için özür dileyerek ayrıldı ve davranışını değiştirmek için çalışmayı planladığını dile getirdi.

Witcher 3 yönetmeni CD Projekt RED'den ayrıldı

Konrad Tomaszkiewicz uzun süredir CD Projekt RED’de çalışıyordu ve çalışmaları 2007’de yayına giren ilk Witcher oyununun hikaye tasarımına kadar uzanıyordu. The Witcher 3 ve genişlemeleri Hearts of Stone ve Blood & Wine için yönetmen rolünü üstlenmeden önce The Witcher 2’de baş görev tasarımcısı olarak çalışmıştı. Cyberpunk 2077’de ilk kez tasarım direktörü ünvanını aldı ve ardından CD Projekt RED’de oyun geliştirmeden sorumlu başkan yardımcısı pozisyonuna geçti. Bu da onu haliyle şirket için mühim bir isim yapıyor ve kaybının da önemini artırıyor.

  • Bakınız: Cyberpunk 2077 baş oyun tasarımcısı CDPR’dan ayrıldı

Tomaszkiewicz’in istifası, Cyberpunk 2077’nin baş oyun tasarımcısı Andrzej Zawadzki’nin şirketten ayrılmasından bir ay sonrasına denk geldi. Cyberpunk’ın çıkışının ardından CD Projekt RED gerçekten zorlu bir sürecin içine doğru sürüklenmekle kalmadı, mühim çalışanlarını kaybetmeye de sürdürmekte. Lakin yine de Cyberpunk 2077 için güncellemeler gelmeye sürdürmekte. Eğer hala okumadıysanız, aşağıdaki bağlantıdan son güncellemenin ayrıntı kısmına varabilirsiniz. Görüşlerinizi yorumlar bölümünde belirtmeyi unutmayın.

  • Bakınız: Cyberpunk 2077 1.22 yaması neler getiriyor?

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu