Sinema Haberleri

WhatsApp Web Giriş ve QR Okutma – Bilgisayar Tarayıcısından WhatsApp Web’e Nasıl Giriş Yapılır?

WhatsApp Web Giriş ve QR Okutma – Bilgisayar Tarayıcısından WhatsApp Web’e Nasıl Giriş Yapılır?, Dizi ve film severler için WhatsApp Web Giriş ve QR Okutma – Bilgisayar Tarayıcısından WhatsApp Web’e Nasıl Giriş Yapılır? konusunu siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk.. WhatsApp Web Giriş ve QR Okutma – Bilgisayar Tarayıcısından WhatsApp Web’e Nasıl Giriş Yapılır? ile alakalı tüm detaylar yazımızın içinde..

WhatsApp Web Giriş ve QR Okutma – Bilgisayar Tarayıcısından WhatsApp Web’e Nasıl Giriş Yapılır?

Whatsapp Web, telefonunuzdan giriş yaptığınız Whatsapp uygulamasının web tabanlı uzantısıdır. Aynı anda hem telefondan hem bilgisayardan Whatsapp kullanıyorsanız, Whatsapp’tan gönderdiğiniz veya aldığınız tüm iletiler senkronize olması sebebiyle bu iletileri telefondan yahut bilgisayardan gözlemleyebilirsiniz.

Whatsapp Web Nasıl Kullanılır?

Whatsapp uygulamasını bilgisayarlarınıza taşıyan Whatsapp web aracılığıyla mesajlarınızı bilgisayarlarınızdan yanıtlayabilirsiniz. Mesaj göndermek yahut gelen mesajları görmek için telefonunuzu açmanıza gerek kalmıyor. Bu da pil süresi hususunda avantaj sağlıyor.

Whatsapp Web’in diğer bir avantajı ise, zaman. Bilgisayar aracılığı ile mesajlara çok daha bi hayli hızlı bir biçimde yanıt verebilirsiniz.

 1. Tarayıcı açtıktan sonra doğrudan web.whatsapp.com üzerinden alakalı sayfaya varabilirsiniz. Sayfayı açtıktan sonra telefonunuzdan Whatsapp uygulamasını açın ve Ayarlar bölümüne girin.
 2. Ayarlar bölümünde Whatsapp Web/ Masaüstü seçeneğini göreceksiniz. Buna tıklayın ve ekrandaki barkodu tarayın. Barkodu tarattıktan sonra mesajlarınızı bilgisayar üzerinden yönetebilirsiniz.
 3. Whatsapp ayarlarınızı bu servis üzerinden değiştirebilirsiniz. Misal verilecek olursa, Whatsapp Web bildirim sesi duymak istemiyorsanız bunu Whatsapp Web arayüzünden uygulayabilirsiniz.
 4. Herhangi bir kişiyi engellemek için telefon kullanmanıza gerek yok. Engellenen bireyler listesini Whatsapp Web üzerinden gözlemleyebilirsiniz.
 5. Bu servisi kullanmak için telefonunuz internete bağlı olmalıdır. Telefonunuzun internet bağlantısını kapatırsanız mesajları bilgisayardan göremezsiniz.

Tablette Whatsapp Web Kullanımı

 • www.whatsapp.com/download adresini kullanın.
 • Whatsapp’a bir tablet aracılığı ile ulaşım sağlamaya çalıştığınız için Whatsapp mobil sitesine yönlendirildiğinizi göreceksiniz. Sağ üst köşedeki 3 noktalı Chrome simgesine tıklayınız. Açılan menüden ‘Masaüstü sitesi iste’ seçeneğini tercih ediniz.
 • Sitenin masaüstü sürümünde, Iphone, Android, Blackberry ve diğer seçenekleri göreceksiniz. Whatsapp indirme linkine ulaşmak için Android telefonu seçeneğini tıklayın, ileri sekmesine tıklayarak devam edin. ‘Bu dosya türü bilgisayarınıza zarar verebilir, yine de whatsapp.apk dosyasını saklamak ister misiniz’ yazısını göreceksiniz.
 • Bu yazının ardından Whatsapp tabletinize yüklenecektir. Whatsapp.apk indirmeyi tıkladığınızda, ayarları değiştirmenizi isteyen başka bir ikaz ile karşılaşacaksınız. Açılan pencereden Ayarlar’a tıklayın.
 • Ayarlar sekmesi açılınca ‘Bilinmeyen kaynaklar’ başlığını bulun ve izin verin.

Whatsapp Web tercih ederek giriş yapmak için;

 • Google Chrome veya Firefox yükleyin.
 • Telefonunuzda Whatsapp yok ise ilk kez telefonunuza Whatsapp uygulamasını indirin. Tabletten Whatsapp kullanmak için telefonda kurulu whatsapp uygulamanız olması gerekmektedir.
 • Tabletinize indirdiğiniz tarayıcıya dönün ‘https://web.whatsapp.com/’ yazın
 • Enter’a tıkladığınızda mobil sürüme yönlendirileceksiniz. Chrome tarayıcısının sağ üst köşesindeki üç noktaya tıklayın ‘Masaüstü site iste’ seçeneğine dokunun.
 • Masaüstü sürüme giriş yaptıktan sonra karşınıza QR kod çıkacak. Telefonunuz ile kodu tarayın. Daha sonra konuşma ekranı açılacak. Mesaj göndererek çalışıp çalışmadığından emin olabilirsiniz.

Whatsapp Web Uzaktayken Nasıl Çalışır?

Telefon uzaktayken de Whatsapp servisinden yararlanılabilir. QR kodu telefon kameraya okutulduktan sonra Whatsapp Web uygulaması kullanılabilir. Web.Whatsapp.com adresindeki QR kodu okutmadan önce Oturumu Açık Tut kutucuğuna tıklayın. Bu kutucuğa tıklamanız durumunda Whatsapp Web servisi sürekli olarak açık kalır. Telefon uzakta olsa da bilgisayar üzerinden Whatsapp mesajları okunabilir, arkadaş listesindeki bireylere mesaj gönderilebilir.

Bilgisayardan Whatsapp Web Nasıl Kullanılır?

Iphone için;

 • Bilgisayardan https://web.whatsapp.com/ adresine girin.
 • Telefondan Whatsapp’a girin ayarlar bölümüne tıklayın.
 • Açılan ekrandan Whatsapp Web/ Masaüstü bölümüne girin.
 • Bilgisayarda girdiğiniz sitedeki QR kodu telefonda açılan ekrana okutun.

Android için;

 • Bilgisayardan https://web.whatsapp.com/ adresine girin.
 • Sohbetler ekranından sağ alt köşedeki üç nokta simgesine tıklayın.
 • Seçeneklerin içinden Whatsapp Web’e tıklayın.
 • Bilgisayarda girdiğiniz sitedeki QR kodu telefonda açılan ekrana okutun.

Whatsapp Web’den çıkış yapmak için;

Çıkış için 2 değişik yöntem mevcuttur. Biri telefondan çıkış yapmak, bir diğeri olan bilgisayardan çıkış yapmak. Bilgisayar ekranında açık olan Whatsapp sohbet kısmının sağ üst köşesinde bulunan 3 nokta simgesine tıklayın. Bunun ardından alt alta seçenekler çıkacak. Çıkan alternatiflerin içinden en alttaki ‘Çıkış’ seçeneğini tıklayın.

Telefondan çıkış yapmak için Whatsapp Web girişi gibi ayarlar bölümünden Whatsapp Web’e tıklayın. Giriş yapılan cihazların gösterildiği bölümde ‘tüm cihazlardan çık’ butonu olacaktır. Bu butona bastığınızda başarılı bir biçimde çıkış işlemini gerçekleştirmiş olacaksınız.

WhatsApp Web’e karanlık mod geldi! WhatsApp Web karanlık mod nereden açılır?

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu