Oyun Haberleri

Warzone yönetmeni: ‘Hileciler hayatımdaki en iyi işi mahvediyor’

Warzone yönetmeni: ‘Hileciler yaşamımdaki en iyi işi mahvediyor’, Oyun severler için Warzone yönetmeni: ‘Hileciler yaşamımdaki en iyi işi mahvediyor’ başlığı altında siz kıymetli takipçilerimizi bilgi sahibi olmanızı istedik.. Makalemizin içinde Warzone yönetmeni: ‘Hileciler yaşamımdaki en iyi işi mahvediyor’ ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri bulacaksınız.

Warzone yönetmeni: ‘Hileciler yaşamımdaki en iyi işi mahvediyor’

Raven Software yaratıcı yönetmeni Amos Hodge, stüdyonun piyasaya sürüldüğünden beri oyun için büyük problemlerden birisi olan Warzone hilecileri hususundaki hayal kırıklığını hayranlarıyla paylaşımı yaptı. Yayıncıya göre, oynaması ücretsiz battle royale oyunu Mart 2020’de çıkışından bu yana 100 milyondan fazla oyuncuyu kendine çeken Activision için büyük bir başarı oldu.

  • Bakınız: Warzone 100 milyon oyuncuya ulaştı

Lakin oyunun popülerliği, hilecilerin de hedefi haline gelmesine yol açtı ve belki de daha kötüsü, bu hileleri satan bireylerin ortaya çıkması oldu. Oyunun 3. sezonunun çıkışında VGC ile yaptığı bir röportajda konuşan Hodge, dolandırıcıların “yaptığı en iyi işlerden bazılarını mahvettiği için üzgün olduğunu” dile getirdi.

Warzone yönetmeni de hilecilerden yakınıyor

“Hileler güvenlik ekibimiz aracılığıyla hallediliyor” dedi. “Ama şunu söylemeliyim ki, raporlama araçlarımız var, bir sürü insanı yasaklıyoruz ve hiç kimse hile yapanlardan bizden daha fazla nefret etmiyor. Bu içeriği oyuncular için yapıyoruz ve bunun oyununuzu mahvetmesine üzülseniz de, yaşamımda yaptığım en iyi işlerden bazılarını mahvettikleri için ben de üzgünüm.”

Hodge: “Bu oyunu, oyuncular için hazırladım ve takımdaki herkesin böyle hissettiğini biliyorum” diye sürdü. “Kalbimizi bu oyuna koyduk, 100 milyon oyuncumuz var, bir yıl oldu, bu çok büyük bir aşama ve şuana dek yaptığımız en iyi işlerden bazılarını hilecilerin gelip mahvetmesi herkesten fazla bizi rahatsız ediyor. Güvenlik ekibinin üstesinden geldiğini ve sürekli olarak olarak güncellemeler yapacaklarını biliyorum.”

Warzone yönetmeni: 'Hileciler hayatımdaki en iyi işi mahvediyor'

Activision hilecilere göz açtırmamakta kararlı

Activision Şubat ayında yaptığı bilgilendirmede “aimbot, wallhack, trainer, stat hack ve texture hack” gibi bir çok üçüncü parti yazılım da dahil olmak üzere 7/24 hileleri belirlemek ve bunlarla mücadele etmek için kaynak ayırdığını söylemişti. O zamandan beri şirket, hilecilere karşı yedi büyün ban dalgası yaptı. En son 13 Nisan’da lansmandan bu yana toplamda 475.000’den fazla yasaklama yapıldığını dile getirdi.

  • Bakınız: Warzone ban dalgası

Kostich “Her seferinde değerlendirdiğimiz ve baktığımız çok daha yüksek manuel raporlama var” dedi. Oyuncuların Warzone oyununda en fazla yakındığı şeylerden birisi olan hilecilerle Activision da yoğun biçimde mücadele ediyor. “Topluluğa en iyi deneyimi sağladığımızdan emin olmak bizim için kapsamlı bir çabadır” diyen Kostich şirketin çalışmalarının devam edeceğini vurguluyor.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu