Oyun Haberleri

Valorant sesli sohbet konusunda Riot’tan sert hamle

Valorant sesli sohbet hususunda Riot’tan sert hamle, Oyun severler için Valorant sesli sohbet hususunda Riot’tan sert hamle başlığı altında siz kıymetli takipçilerimizi bilgi sahibi olmanızı istedik.. Makalemizin içinde Valorant sesli sohbet hususunda Riot’tan sert hamle ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri bulacaksınız.

Valorant sesli sohbet hususunda Riot’tan sert hamle

Çok oyunculu oyunların ne kadar iğrenç yerler hale gelebileceği hususunda herhangi bir sınırlama yok. Özellikle MMOFPS oyunları gerçekten arada bir katlanılmaz yerler haline gelebiliyor. Valorant ise bu hususta hemen hemen zirveye oynuyor diyebiliriz. Ortada hiçbir neden yokken sesli sohbetten size küfreden oyuncularla karşılaşmanız bile olabilecek. İşte bu olaya artık bir son geliyor. Valorant sesli sohbet hususunda Riot’un gittiği yeni düzenleme, oyunculara yeni kullanım koşullarını kabul etmediği takdirde sesli sohbet kullanımına izin vermeyecek. Yeni koşul ise artık sesli sohbetin kayıt altında tutulması.

  • Bakınız: Valorant isim değiştirme nasıl yapılır?

Valorant sesli sohbet artık kayıt altına alınacak

Riot Games’in ülkemizde çok bi hayli beğeni alan iki oyunundan birisi olan Valorant, tıpkı League of Legends’ta olduğu gibi ne yazık ki Türkiye sunucusunda aşırı toksik oyunculara ev sahipliği yapıyor. Genelde ufak yaşlardaki bu oyuncular acımasızca bütün değerlerinize hakaret edebilecek potansiyele sahip. İşte Riot’un yaptığı bu yeni düzenleme ile Valorant sesli sohbet konuşmaları artık kayıt altına alınacak ve raporlama sistemi burada da aktif biçimde çalışacak. 

Valorant sesli sohbet konusunda Riot'tan sert hamle

Geliştirici “Sesli sohbetimizi kullanırken rahatsız edici davranışların bir çok oyuncu için endişe kaynağı olduğunu bilinmekte. Bunu daha etkili bir biçimde ele almaya kararlıyız” dedi. “Sesli iletişimi başkalarını taciz etmek, nefret söylemi kullanmak yahut başka bir biçimde deneyiminizi bozmak için kullanan oyunculara karşı harekete geçebilmemiz için, bu oyuncuların ne dediğini bilmemiz gerekiyor.”

Yapılan bu yeni açıklama aslında bir yıl önce taahhüt edilmiş bir düzenlemenin açıklamasu. Geçen yıl bir Riot UX tasarımcısı, Valorant’ta karşı karşıya geldiğı tacizin videosunu Twitter’da paylaşmıştı. Tweet’e yanıt veren yapımcı Anna Donlon, toksisiteyi azaltmaya yol gösterecek “uzun vadeli çözümler” bulma hususunda söz vermişti.

Donlon “Rekabetçi oyun kültüründe şu anda sesli iletişim söz konusu olduğunda büyük bir sorun var” diye yazdı. “Bunu bilmiyorsanız, olabileceken oyun içinde birden fazla birinin maruz kaldığı türden kötüye kullanımla karşılaşmamışsınızdır. Ya da umursamıyorsunuzdur.”

“İnsanların açıkladıği davranışları okuyor ve dinliyorum. Bunu oyunlarda kendim de duyuyorum. Bana ‘mute at’ demeyi bırakın. İstismarcıların kendilerini ‘sessizleştirmelerine’ ne dersiniz? Bu manalı bir adım, hepimizin atması gereken adımlardan biri.”

Valorant sesli sohbet kaydı hususunda yayına giren yeni gizlilik politikası, Riot’un aynı şeyi isterse League of Legends için de yapmasına olanak sağlıyor. Peki siz LoL’de bu tarz bir düzenleme görmek ister miydiniz?

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu