Oyun Haberleri

Unreal Engine 4 MetaHuman Creator erken erişime açıldı

Unreal Engine 4 MetaHuman Creator erken ulaşıme açıldı, Oyun severler için Unreal Engine 4 MetaHuman Creator erken ulaşıme açıldı başlığı altında siz kıymetli takipçilerimizi bilgi sahibi olmanızı istedik.. Makalemizin içinde Unreal Engine 4 MetaHuman Creator erken ulaşıme açıldı ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri bulacaksınız.

Unreal Engine 4 MetaHuman Creator erken ulaşıme açıldı

Unreal Engine 4 MetaHuman Creator teknolojisi erken ulaşıme açıldı. Epic Games’in oyun motoru teknolojisi için tanıttığı son özellik olan MetaHuman Creator aracılığıyla geliştiriciler oyunlarında yüz animasyonlarını daha kapsamlı bir şekilde ve kaliteli olarak sunabilecek. Hareket yakalama teknolojileri ile bi hayli uzun zaman ve ekipman isteyen yüz animasyonları için açıklamalan yeni teknolojinin devrim niteliğinde olduğunu aktarabiliriz. Önümüzdeki zamanda söz konusu oyun motoru teknolojisi ile geliştirilen oyunlarda çıtanın artması bekleniyor.

Unreal Engine 4 MetaHuman Creator erken ulaşımde kullanılabilir

Epic Games’in de dile getirdiği gibi yapımında onlarca yıl çalışıldıktan sonra sonunda Unreal Engine 4 MetaHuman Creator teknolojisi erken ulaşıme girdi. Bulut tabanlı bu uygulama önceki tasarım tecrübelerinden bağımsız olarak herkesin birkaç dakika içinde kendi “dijital insanını” oluşturmasına olanak sağlıyor. Kullanıcıların erken ulaşım için başvurması gerekecek ve bulutun ne kadar trafiği destekleyebileceği halen akıllarda bir soru işareti olarak yerini koruyor.

Unreal Engine 4 MetaHuman Creator erken erişime açıldı

  • Karakter ifadelerine yeni çözüm: MetaHuman Creator

Erken ulaşım talebiniz kabul edildikten sonra uygulamayı hemen hemen sonsuz varyasyonlarla kendi dijital insanınızı oluşturmak için kullanabilirsiniz. İlk açıklamalduğunda birkaç yüz içeren animasyonu siz değerli okurlarımız için deneyip bir videosunu da yayınlamıştık. İlgili videomuzu da hemen alt taraftan izleyebilirsiniz.

Bu teknolojiyi cazip kılan yönlerinden birisi ise kullanımının kolay bir şekilde olması. Epic Games “MetaHuman Creator’ın kullanımı o kadar kolay ki, bunu yapmak için kullanıcı kılavuzunu açmanıza bile gerek kalmayabilir” diyor. Bunun yanında karakter oluşturma sürecinde eğer yeterli çeşitliliğe sahip olmadığınızı kafanızı yoruyorsanız Unreal Engine bunun bunun yanında Quixel Bridge aracılığıyla ücretsiz olarak indirimleye hazır 50’den fazla MetaHuman sağlıyor. Bağımsız geliştiricilerin en zorlandığı konulardan birisi olan yüz animasyonları hususunda Unreal Engine 4 büyük bir adım atarak bi hayli etkili bir çözüm üretmişe benziyor. Rakibi Unity ise bu sene bitmeden DLSS desteğine kavuşacağını duyurmuştu. Oyun motorlarındaki rekabet, dijital vitrin veya yayıncılar içindeki rekabet kadar baş başa gitmese de özellikle ülkemizde Unreal Engine 4 ve Unity kullanım alanlarına göre değişkenlik gösteriyor fakat baş başa gidiyor diyebiliriz. Peki sizler Unreal Engine 4 MetaHuman Creator teknolojisi ile ilgili neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi alt tarafta bulunan yorumlar bölümünde paylaşmayı unutmayın.

 

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu