Sinema Haberleri

Uğur Uzunel kimdir, kaç yaşında? Ünlü oyuncu Uğur Uzunel nereli?

Uğur Uzunel kimdir, kaç yaşında? Ünlü oyuncu Uğur Uzunel nereli?, Dizi ve film severler için Uğur Uzunel kimdir, kaç yaşında? Ünlü oyuncu Uğur Uzunel nereli? konusunu siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk.. Uğur Uzunel kimdir, kaç yaşında? Ünlü oyuncu Uğur Uzunel nereli? ile alakalı tüm detaylar yazımızın içinde..

Uğur Uzunel kimdir, kaç yaşında? Ünlü oyuncu Uğur Uzunel nereli?

Ünlü oyuncu Uğur Uzunel yaşamı ile ilgili sorgulamalar sürüyor. 1988 doğumlu olan Uğur Uzunel, Masumlar Apartmanı dizisinde Esat kişiliğini canlandırıyor. Küçük yaşlarından beri oyuncu olmanın hayalinde olan Uğur Uzunel, ilkokul ikinci sınıftan bu yana tiyatrolarda yer almaya başladı ve Bornova’da uzun seneler boyunca Bilimsel Tiyatro Atölyesinde sahne aldı. Birçok dizi ve filmde rol alan ünlü oyuncunun yaşamına ilişkin detaylar merak ediliyor. Peki Uğur Uzunel kimdir, kaç yaşında ve nereli?

UĞUR UZUNEL KİMDİR?

12 Kasım 1988 İzmir Kadifekale doğumlu olan Uğur Uzunel, 32 yaşında, 180 boyunda ve akrep burcu.

Küçük yaşlarından beri oyuncu olmanın hayalinde olan Uğur Uzunel, ilkokul ikinci sınıftan bu yana tiyatrolarda yer almaya başladı ve Bornova’da uzun seneler boyunca Bilimsel Tiyatro Atölyesinde sahne aldı.

2008 senesinde başladığı Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü Oyunculuk Anasanat dalından mezun olan Uğur Uzunel, Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosunda yer alırken; Kumdan Kale, Ferahfeza, El Yazısı ve Evdeki Yabancı, Takım, İkimizin Yerine, Her Şey Yolunda gibi uzun ve kısa metraj sinema filmlerinde rol aldı.

“Ağır Roman Yeni Dünya” ile dizi kariyerine 2012 senesinde giriş yapan Uğur Uzunel, 2014 senesinde Şeref Meselesi, 2016 senesinde Aşk ve Mavi, 2019 senesinde Halka, yine 2019’da Afilli Aşk ve son kez 2020 senesinden beri oynadığı Masumlar Apartmanı dizileri ile kendinden söz ettirdi.

Uğur Uzunel, İlk başrol deneyimini yaşadığı Ferahfeza filmi ile Malatya ve Fipresci Film Festivallerinde en iyi film ödüllerini aldı. Kendi kurdukları İntakt adlı gruplarıyla İstanbul’da Penetratör adlı bir oyunda oynayan Uzunel, Almanya Stuttgart’ta Türk Oyunları Festivaline giden oyun En İyi Oyun ödülünü aldı.

Oyunculuk dışında boş zamanlarında seyahat etmekten hoşlanan Uğur Uzunel bunun yanı sıra Boks sporu ile ilgileniyor.

Afilli Aşk dizisinde tanıştığı rol arkadaşı Beril Pozam ile aşk yaşayan Uğur Uzunel, ileride baba olmanın hayalini de kuruyor.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu