Dizi Haberleri

Türkiye’nin ilk trans güzeli seçilen Çağla Akalın’ın konuk olduğu program RTÜK cezası yedi!

Türkiye’nin ilk trans güzeli seçilen Çağla Akalın’ın konuk olduğu program RTÜK cezası yedi!, Dizi ve film severler için Türkiye’nin ilk trans güzeli seçilen Çağla Akalın’ın konuk olduğu program RTÜK cezası yedi! konusunu siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk.. Türkiye’nin ilk trans güzeli seçilen Çağla Akalın’ın konuk olduğu program RTÜK cezası yedi! ile alakalı tüm detaylar yazımızın içinde..

Türkiye’nin ilk trans güzeli seçilen Çağla Akalın’ın konuk olduğu program RTÜK cezası yedi!

Türkiye’nin ilk trans güzeli seçilen Çağla Akalın, dijital yayın platformu Exxen’de Gökhan Çınar’ın sunmuş olduğu Katarsis programına katıldı. 1 Ocak 2021 tarihinde ünlü televizyoncu Acun Ilıcalı’nın kurmuş olduğu Exxen platformu ilk kez RTÜK cezası yedi. RTÜK programın kaldırımasını istenirken Katarsis programına konuk olan trans güzelin videosu yayından kaldırıldı.

11.bölümüne konuk olan oyuncu programda çocukluk senelerını ve gençlik zamanında yaşadığını travmaları Çınar’a anlattı. Programın yayına girmesinın ardından RTÜK’ün dikkatini çekmesi üzerine uygun olmadığı gerekçesi ile kaldırılması istenildi. 

Ceza kesilen programın ardından Akalın, yaşanan olaylar karşısında şaşırdığı görüldü. 12 Mart tarihinde yayına giren program için konuşan Akalın, yayının keyifli geçtiğini, diğer gün yayına girdiğinı dile getirdi. Programın yayından kaldırıldığını duyan ve Gökhan Çınar’a durumu soran Akalın: “kendisinin de programın yayından kaldırıldığını yeni öğrendiğini ve üzgün olduğunu’ Yapılan bilgilendirmede benim konuk olduğum Katarsis yayını için RTÜK aracılığıyla platforma para cezası verildiğini ve yayının kaldırılması istendiği söylendi” dedi.

Yayın için tepki gösteren trans güzel Akalın, “Ceza kesilmesi gereken benim geçmişte yaşadığım, acılar, göz yaşlarıysa helal olsun. Benim yaşadığım hayat insanları yoldan çıkaracak veya insanlara önek olacak bir hayat değil.” ifadelerine yer verdi.

 

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu