Sinema Haberleri

Tosun Paşa filmi konusu nedir? Tosun Paşa filmi oyuncuları kimler, nerede çekildi?

Tosun Paşa filmi konusu nedir? Tosun Paşa filmi oyuncuları kimler, nerede çekildi?, Dizi ve film severler için Tosun Paşa filmi konusu nedir? Tosun Paşa filmi oyuncuları kimler, nerede çekildi? konusunu siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk.. Tosun Paşa filmi konusu nedir? Tosun Paşa filmi oyuncuları kimler, nerede çekildi? ile alakalı tüm detaylar yazımızın içinde..

Tosun Paşa filmi konusu nedir? Tosun Paşa filmi oyuncuları kimler, nerede çekildi?

Bu akşam Tosun Paşa filmi televizyon ekranlarında yayına girecek. 1976 senesinde vizyona giren yapımda bol kahkaha dolu sahneler yer alıyor. Bunun yanı sıra filmi önceden seyredenler yahut ilk kez izleyecek olan vatandaşlar Tosun Paşa filmi konusu ne, oyuncuları kimler, nerede çekildi gibi sorulara yanıt arıyor. İşte Tosun Paşa filmi konusu, oyuncuları, çekildiği yer ile alakalı tüm araştırılanler…

TOSUN PAŞA FİLMİ KONUSU NE?

Osmanlı zamanında iki düşman aile olan Tellioğulları ve Seferoğulları, Yeşil Vadi adındaki bölge için rekabet halindedir. İki aile, vadiyi ele geçirebilmek için Daver Bey adlı üst düzey bir devlet memurunun kızı Leyla’yı oğullarına isterler ve Daver Bey kızını Seferoğulları’na vermeye karar verir.

Durumlar bu şekilde idrak edince Tellioğulları da evin uşağı Şaban’ı en sözü geçen paşa olan Tosun Paşa kılığına sokar. Lakin ne yazık ki Şaban Leyla’ya âşık olur ve her şeyi mahveder. Gerçek Tosun Paşa gelince de işler iyice karışır.

TOSUN PAŞA FİLMİ NEREDE ÇEKİLDİ? YEŞİL VADİ NERESİ?

Arzu Film aracılığıyla yapımcılığı üstlenilip beyaz perdeye aktarılan filmin hikayesi İskenderiye’de geçiyor. Lakin filmin tamamı İstanbul’da çekildi. Tellioğulları’nın, Seferoğulları’nın ve Daver Bey’in konaklarına ait sahneler Hidiv Kasrı ve Göksu Kasrı’nda gerçekleştirildi. Dış sahnelerin birçoğu ise Emirgan Korusu’nda çekildi. Film ile alakalı en fazla araştırılanlerden bir diğeride çöl sahnelerinin nerede çekildiği. Tosun Paşa filminin çöl sahneleri Kilyos’ta gerçekleştirildi.

TOSUN PAŞA FİLMİ OYUNCULARI KİMLER?

Kartal Tibet’in yönetmen koltuğunda oturduğu bir Yeşilçam efsanesi olan Tosun Paşa filminin oyuncu ekibinde bulunan Kemal Sunal, Şener Şen, Müjde Ar, Adile Naşit, Ayşen Gruda, Zihni Göktay, Akil Öztuna, Bilge Zobu gibi usta isimler yer alıyor.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu