Oyun Haberleri

Titanfall 2 oyuncu sayısı rekor seviyeye çıktı

Titanfall 2 oyuncu sayısı rekor düzeyye çıktı, Oyun severler için Titanfall 2 oyuncu sayısı rekor düzeyye çıktı başlığı altında siz kıymetli takipçilerimizi bilgi sahibi olmanızı istedik.. Makalemizin içinde Titanfall 2 oyuncu sayısı rekor düzeyye çıktı ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri bulacaksınız.

Titanfall 2 oyuncu sayısı rekor düzeyye çıktı

Titanfall 2 oyuncu sayısı, Apex Legends’ın ve indirimlerin etkisiyle büyük bir sıçrayış gerçekleştirdi. Respawn’ın 2016 senesinde piyasaya sürdüği FPS oyunu, Steam’de oyuncu sayısında yüzde 750’lik bir artış gösterdi.

Titanfall 2 oyuncu sayısı rekor düzeylere yükseldi

Titalfall 2 oyuncu sayısı hususundaki muazzam artış, 15 Nisan’da başlayan yüzde 75’lik bir indirim aracılığıyla yaşanmış gibi görünmekte. SteamDB’ye göre indirim, oyunun aktif oyuncu sayısını iki günde yüzde 650 kadar artırdı. Kısa bir süre sonra oyun tüm zamanların rekorunu 17.000’in biraz altında kırdı.

  • Bakınız: 2021’de çıkacak en iyi FPS oyunları

Titanfall 2, 2016’da piyasaya sürülmesine rağmen geçtiğimiz yaza kadar Steam’e eklenmemişti. Oyunun önceki tüm zamanların en fazla eşzamanlı oyuncu rekoru, platforma eklenmesinden kısa bir süre önce 13.603’tü. Titanfall 2 oyuncu sayısındaki bu artış, büyük olasılıkla Titanfall karakterlerine ve hikayeye doğru atıfta bulunan yeni Apex Legends sezonunun son açıklamasundan etkilenmiş gibi görünmekte. EA’ya göre battle royale spin-off’unda 100 milyondan fazla oyuncu yer alıyor.

Geçen zamanda oyunun fiyatına yapılan indirimler, daha ufak artışlara neden olmuştu. Son indirim ise adeta bir patlama yaparak yeni bir rekorla neticelendi. Stüdyo, oyunu kısmen Call of Duty ve Battlefield ile doğrudan rekabet etmek durumunda bulunacağı zorlu bir tarihte yayınlasa da satışlar bi hayli iyi gitti. Yine de Respawn’ın 2017’de yaptığı açıklamaya göre satış sayıları şirketin beklentisinin altındaydı.

Titanfall 2 oyuncu sayısı rekor seviyeye çıktı

Apex Legends’ın desteklenmesi ve geliştirilmesi için Respawn önceden Titanfall oyunları için planlarını geri çektiğini söylemişti. Apex’in bi hayli bi hayli hızlı büyümesi ve oyuncuların battle royale türüne olan ilgisi, Titanfall’ı olumsuz etkilemiş gibi görünmekte.

Bakınız: En kaliteli FPS oyunları

Apex’in başarısı da göz önüne alındığında Ekim 2019’da EA CFO’su Blake Jorgensen’in yakın günlerde Respawn’ın Titanfall 3’e dönme olasılığının düşük olduğu hususundaki açıklamaları daha da açık biçimde anlam kazanıyor.

“Ekibin Apex’e aşırı odaklanmasını gerçekten istiyoruz çünkü orada çok fazla fırsat olduğunu göze çarpıyor, bu yüzden size Titanfall 3’ün gelip gelmeyeceği yahut ne zaman geleceği hususunda bir fikir veremem ama yine de harika bir marka ve kesinlikle unutmayacağım” demişti.

Respawn geçen yaz Vancouver’da Apex Legends’ın geliştirme sürecine odaklanacağını dile getirdiği ikinci bir stüdyo daha duyurmuştu. Daha yakın günlerde ise şirketin geliştirilmekte olan orijinal bir oyun üzerinde çalıştığı açıklamaları yapıldı. Titanfall 2 oyuncu sayısı zirve yapmışken, gelişmeler merak uyandırıcı türden. Sizler de görüşlerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu