Oyun Haberleri

The Last of Us Part II PS5 güncellemesi yayınlandı

The Last of Us Part II PS5 güncellemesi yayınlandı, Oyun severler için The Last of Us Part II PS5 güncellemesi yayınlandı başlığı altında siz kıymetli takipçilerimizi bilgi sahibi olmanızı istedik.. Makalemizin içinde The Last of Us Part II PS5 güncellemesi yayınlandı ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri bulacaksınız.

The Last of Us Part II PS5 güncellemesi yayınlandı

Hayranların bir süredir beklediği an geldi. PlayStation 4 özel oyunu olan ve geçtiğimiz senenin en iyi oyunu seçilen The Last of Us Part II PS5 güncellemesi an itibariyle ücretsiz biçimde indirilebilir. Yama kodu 1.08 olan performans güncellemesi ile PS5’in geriye dönük uyumluluğu aracılığıyla oyun 60FPS kare hızında oynanabilecek.

The Last of Us Part II PS5 güncellemesi ücretsiz olarak indirilebilir

PlayStation 5 konsollarında The Last of Us Part II için yayına giren 1.08 güncellemesi ile artık oyuncular, oyunu hangi kare hızında oynamak istediklerini seçebilirler. Görüntü bölümünden 30 yahut 60 FPS kare hızlarıyla oyunu oynamak artık olabilecek oldu. Hayranlar, uzun süredir Last of Us Part II PS5 güncellemesi bekliyordu fakat gelen bu güncelleme geliştirilmiş çözünürlük ve kare hızı limitini artırarak PS5’in donanım özelliklerinden yararlanmanızı sağlıyor. Yani diğer oyunlar gibi PS5 için geliştirilmiş grafikler, ışın izleme gibi özellikler getirmiyor.

Yine de PlayStation Blog üzerinde paylaşılan bir gönderide Naughty Dog topluluk yöneticisi şöyle yazmış:

“Ekip, geçen sene piyasaya sürüldüğünden bu yana PS5 donanımını ve ortaya koyduğı olanakları inceliyor ve geleceğin neler getireceği hususunda heyecanlıyız. Bu yama, PS5 üzerinde çalışmanın yalnızca ilk adımı. Paylaşacak daha fazla haberimiz olduğunda size haber vereceğiz!”

The Last of Us Part II PS5 güncellemesi geldi

Öyle görünüyor ki Naughty Dog aracılığıyla PS5 için daha fazla güncelleme ve belki de bir The Last of Us Part II PS5 sürümü göreceğiz. An itibariyle yayına giren güncelleme oyunculara yüksek kare hızlarında oynamayı vaat ediyor. Bunun yanında PS5’in yüksek bi hayli hızlı SSD’si aracılığıyla daha kısa yükleme süreleri görülmesi de bekleniyor. Ayrıca gelişmiş çözünürlük ile eğer 4K destekleyen bir ekranınız varsa, oyunu 4K çözünürlüğünde de oynayabileceksiniz. Eğer hatırlarsanız önceden oyunun 4K 60FPS kare hızında nasıl göründüğüne yönelik bir video ortaya çıkmıştı. Hayran yapımı olan video, bu güncelleme aracılığıyla gerçeğe döndü diyebiliriz. Hemen aşağıdaki bağlantıdan bahsi geçen videoyu da seyredebilirsiniz. Peki sizce bu yeni güncelleme, ileriye dönük planların habercisi mi? Görüşlerinizi yorumlar bölümünde bizlerle ve diğer okurlarla paylaşmayı unutmayın.

  • Bakınız: The Last of Us Part II 4K 60FPS’te nasıl görünüyor?

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu