Dizi Haberleri

The Boys dizisi neden izlenmeli?

The Boys dizisi neden izlenmeli?, Dizi ve film severler için The Boys dizisi neden izlenmeli? konusunu siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk.. The Boys dizisi neden izlenmeli? ile alakalı tüm detaylar yazımızın içinde..

The Boys dizisi neden izlenmeli?

Dijital platform Amazon Prime’da iki sezon yayına giren The Boys dizisi ekranlara gelmeye başladığı günden bu yana seyredenlerin büyük ilgisi gördü. The Boys, konusu ve tecrübeli oyunculuk performanslarıyla kısa bir sürede popüler bir dizi halini aldı. Diziyi halen izlemeyenler için The Boys neden izlenmesi gerektiğini paylaşımımızda bir araya getirdik.

Diğer süper kahraman yapımlarından farklı olması

Birçok süper kahraman dizisi yahut filmi genelde çocuklara yönelik olmasından dolayı şiddet sahnelerini bi hayli yumuşaktır. Bu nedenle de Marvel filmlerinde bütün şehir yıkılır, ortalık harabeye döner fakat ekranda bir damla dahi kan görülmez. Bunun nedeni bu yapımların sinemada +18 kısıtlaması almak istememesi. Lakin The Boys gibi yetişkinlere yönelik dizilerde böyle bir sıkıntı yok. Yeri geldiğinde şiddet ve kan sahnelerini goğrudan gösteriyorlar. Bu durum ortaya bi hayli enteresan bir gerilimi de çıkarmakta.

Ayrıca dizi ile ilgili en fazla dikkat çeken şey, dizi boyunca süper kahramanlara daha gerçekçi bir bakış açısı sunması ve gerçek hayatta süper güçlere sahip insanlar olsaydı ne bulunacağını göstermesidir. Bunlar işin içine daha fazla gerçekçilik katıyor ve süper kahramanda olsa da işin özünde hepimizin insan olduğunu ortaya koyabiliyor.

Karakterler

Dizinin yaptığı en iyi şeylerden biride çok iyi karakterlerin olmasıdır. Bazı yapımlarda da gerçekten fazla iyi karakterler yer alıyor. Lakin bu karakterleri seyirci iyi bir biçimde tanıtamazsanız kişiliğin ne kadar iyi olduğu da ortaya çıkmamakta. Lakin The Boys bunu bi hayli başarılı bir biçimde yapıyor ve her kişiliği daha iyi bir biçimde anlamamızı sağlıyor.

Bunlarla birlikte tabi ki ki en mühim nokta bu karakterleri canlandıran oyuncuların değeridir. Gerçekten de tüm oyuncular özenle seçilmiş ve olmaları gereken rol tam da üstlerine oturmuş. Bunu bir dizi yahut filmde seyirciye yansıtmak çokta kolay değildir. Lakin The Boys bunu çok iyi bir biçimde yapmayı başarabiliyor.

Olay örgüsü

Dizide olay örgüsü bi hayli geniş bir şekilde bir biçimde hazırlanmış. Her bölüm kendi içinde çok ince detaylar içermekte. Diğer öte yandan da sürekli olarak olarakda ne olacagı hususunda seyirciyi büyük bir merakın içine sokuyor. Böyle olunca sonraki bölümlerde ne olacagını gerçekten düşünüyorsunuz.

Diğer taraftan olaylar arada bir öyle bir biçimde gelişiyorki kendinizi hiç beklemediginiz bir anda hiç beklemediginiz bir gerilimin ortasında buluyor. Buda onu özel kılan özelliklerinden biri haline geliyor.

Mizah

Dizinin tamamen kendine özgü bir mizahı var. Dizide hem gündemdeki olaylarla alakalı hem de saçma görüşleri olan insanlarla alakalı bazı şakaler yapılıyor. Yapılan bu şakalerden bazıları ise çok serttir. Lakin bunu söylerken fazla mülayim bir sekilde yapmaları onun tesirinin daha çok artmasını sağlıyor. Elbetteki mizah göreli bir olgudur. The Boys da seyirciye kahkahalar atacağı bir mizah sunacağını iddia etmıyor. Sadece bazı sahnelerde işin içine mizah giriyor ve bu da diziyi çok daha enteresan hale getiriyor.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu