Dizi Haberleri

Teşkilat dizisinin çekim yeri neresi? Hangi il ve semtte çekimler yapılmakta?

Teşkilat dizisinin çekim yeri neresi? Hangi il ve semtte çekimler yapılmakta?, Dizi ve film severler için Teşkilat dizisinin çekim yeri neresi? Hangi il ve semtte çekimler yapılmakta? konusunu siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk.. Teşkilat dizisinin çekim yeri neresi? Hangi il ve semtte çekimler yapılmakta? ile alakalı tüm detaylar yazımızın içinde..

Teşkilat dizisinin çekim yeri neresi? Hangi il ve semtte çekimler yapılmakta?

Teşkilat Dizisinin Set Mekanları Nereler? Dizi Nerede Çekilecek?

Seyircilerin karşısına TRT 1 kanalıyla çıkacak olan Teşkilat dizisinin çekimleri için Ankara’ya set kuruluyor. Yönetmen koltuğunda Yağız Alp Akaydın’ın oturduğu Teşkilat dizisi çekimleri Ankara’da yaşanacaktir. Çağlar Ertuğrul, Deniz Baysal, Ezgi Eyüboğlu, Tuncer Salman ve Mesut Akusta gibi isimlerin oyuncu kadrosunu oluşturduğu dizinin bir istihbarat dizisi konseptinde bulunacağı bilinmekte. Türkiye’de istihbarat ve harp anlamında okulların, kuruluşların olduğu ve bi hayli mühim olduğu ilimiz olan Ankara bunun yanı sıra Milli İstihbarat Teşkilatı’na da merkezlik yapmaktadır. Dizi bundan dolayı Ankara’da çekiliyor. Bu tarz polisiye dizilerden birisi olan Behzat Ç Bir Ankara Polisiyesi de Ankara’da çekilmiş ve simgesi haline gelmişti. Dizinin kurulduğu plato MİT’in Ankara’da bulunan binalarına benzer biçimde oluşturulmuş özel oluşturulmuş bir yerdir. Behzat Ç dizisinde olduğu gibi bu platoda da Ankara’nın mühim simgelerini ekranlarda görebileceğiz.

 

Dizi Ankara’nın Tam Olarak Neresinde Çekilecek? Hangi Mekanlar Kullanılacak?

 

Teşkilat dizisinde şehir olarak Ankara seçilmiştir. Dizide yaşanacak olan çekimlerde 15 Temmuz Milli Mücadele Meydanı da kullanılacaktır. Ulus Meydanı da kullanılacak mekanlar içinde bulunmaktadır. Ankara’da çekilip şehrin işlek ve bilinen yerleri kullanılacağı için Ankara’yı bilen bireylerin çok daha iyi bileceği, bilmeyenlerin ise Ankara’yı daha yakında zamandan tanıma şansı bulacağı bir yönü olacak. Kullanılacak olan yerler bi hayli işlek yerler olduğu için diziye özel çalışmalar yapılacak. 15 Temmuz tarihinde Ankara’da saldırıya uğrayan MİT Merkez Binası yeni haliyle Bağlıca bölgesine binası yapılmış, Kale olarak anılan yeni yerleşim merkezine ise MİT’i taşımaya başlamışlardı. MİT’in Etimesgut beldesindeki yerleşim yeri de Teşkilat dizisinde bulunacaktır fakat görselde kullanılan bu binanın gerçek hali olacaksa da çekimler, kurulan platoda eski bir fabrikada yaşanacaktir.

 

Dizinin Çekimlerinde Sadece Ankara Kullanılmayacak

 

Teşkilat dizisi bir istihbarat dizisi bulunacağı için Ankara’da çekilecek. Lakin dizinin ilerleyen bölümlerinde yalnızca Ankara’nın tercih edilmediğini da göreceğiz. Dizinin asıl çekileceği mekan olan Ankara’dan fazla uzaklaşmadan, Ankara’ya konum olarak yakın olan şehirler de kullanılacaktır. Dizide genel anlamda Ankara merkezli olmak üzere Eskişehir ve Kırıkkale’de bulunan doğal mekan ve yapılar da kullanılacak. İstihbarat ekibinin gerçekleştireceği operasyonların dış merkezli olanları için de Kırıkkale ve Eskişehir’de bulunan bazı belirlenmiş bölgeler kullanılacak. Genel anlamıyla seyircinin ilgisini toplayacağı düşünülen dizi İç Anadolu Bölgesi’nden uzaklaşmayacak, askeri dizi olmasının verdiği gerekçeyle operasyonların gerçekleşmesi yönünden İç Anadolu bozkırının kullanılması avantajı olacaktır.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu