Dizi Haberleri

Temmuz Ayında İzleyici ile Buluşacak 12 Dikkat Çekici Dizi

Temmuz Ayında İzleyici ile Buluşacak 12 Dikkat Çekici Dizi, Sinema ve dizi takipçileri için Temmuz Ayında İzleyici ile Buluşacak 12 Dikkat Çekici Dizi konusunu ele aldık.. Yazımızda Temmuz Ayında İzleyici ile Buluşacak 12 Dikkat Çekici Dizi ile alakalı tüm ayrıntı kısmı siz değerli okurlarımıza anlatmaya çalıştık.

Temmuz Ayında İzleyici ile Buluşacak 12 Dikkat Çekici Dizi

Ted Lasso’dan Gossip Girl’e, American Horror Stories’ten Masters of the Universe: Revelation’a, temmuz ayında seyirci ile bir araya gelecek 12 dikkat çekici dizi!

Sokağa çıkma yasağının kalkmasıyla özgürce hareket etmeye başlayacağımız temmuz ayına artık günler kaldı. Kavurucu sıcakların tesirini gün geçtikçe hissettirdiği bu sürede bünyemize iyi gelecek, kafamızı bir nebze olsun dağıtacak dizilerin sayısı hiç de az değil. Biz de bu vesileyle temmuz ayında, şans verilmesi gereken dizileri seçmek ve yeni keşifler hususunda siz değerli okurlarımıza yol gösterecek yeni bir listeyle karşınızdayız.

Bu ay Ted Lasso, Atypical ve Never Have I Ever yeni bölümleriyle ekranlara geri dönerken; Gossip Girl, American Horror Stories ve Masters of the Universe: Revelation gibi heyecanla beklenen yeni diziler de seyirci ile buluşuyor.

Temmuz ayında seyirci ile bir araya gelecek dizileri ve bu dizilerle alakalı geniş bir şekilde bilgileri bir araya getirdiğimiz listeye aşağıdan varabilirsiniz.

Temmuz Ayında İzleyici ile Buluşacak 12 Dikkat Çekici Dizi

I Think You Should Leave with Tim Robinson 2. Sezon – 6 Temmuz

Saturday Night Live’ın skeç yazarlarından Tom Robinson’ın başrolünde olduğu komedi türündeki I Think You Should Leave with Tom Robinson, absürd mizah sevenlerin kesinlikle kaçırmaması gereken bir dizi.

Çok sayıda konuk yıldızın olduğu bu olağanüstü skeç komedi dizisinde olağan etkileşim diye bir kavram yok. Tam tersine olağandışı bir çok şey bu dizide varlık gösteriyor. Tom Robinson, yer yer sosyopat hâlleriyle seyircinin sinirini bozarken, ortaya birbirinden enteresan sahneler çıkıyor. Yeni sezonda garip olaylar silsilesi de seyirciyi bekliyor.

Monsters at Work – 7 Temmuz

Yediden yetmişe herkesin beğenisini kazanan, Pixar’ın olmazsa olmaz yapımlarından Sevimli Canavarlar – Monsters, Inc.’ın devam dizisi Monsters at Work bu ay seyirci ile buluşuyor.

İlk filmin bittiği yerden altı ay ardından geçen bu dizide, canavarların yaşadığı Monstropolis şehrinin elektrik santralinde çalışan Sulley ile Mike, çocuk kahkahalarının çığlıklardan 10 kat daha fazla enerji ürettiğini keşfetmişlerdir. Bu doğrultuda şirketin politikası değişmiştir. Önemli olan insanları korkutmak değil, tam tersine güldürmektir. Canavarlar Üniversitesi’nden dereceyle mezun olan ve korkutucu olmayı amacında olan Tylor Tuskmon, şirkete gelince hayalleri deyim yerindeyse başına yıkılır. Dizide Tylor’ın yeni yaşamına adapte olma sürecini izleyeceğiz.

Disney+’ta yayına girecek olan dizinin en güzel taraflarından biri ise Mike ve Sulley karakterlerine sesleriyle hayat veren Billy Crystal ve John Goodman’ın geri dönüyor olması. Tylor’a Mad Men, Silicon Valley, Superstore dizilerindeki performasıyla hafızalarda yer edinen Ben Feldman ise Tyler Tuskmon’u seslendiriyor.

Gossip Girl – 8 Temmuz

2000’lerin dikkat çekici gençlik dizilerinden biri olarak akıllarda yer eden Gossip Girl’ün HBO Max aracılığıyla hazırlanan yeni versiyonu, orijinal serinin sekiz yıl ardından geçiyor ve New York’taki seçkin bir okulun öğrencilerine odaklanıyor. Gossip Girl isimli ünlü dedikodu blogunun okulda yarattığı etkiyi gözler önüne seren dizi, bunun yanı sıra aradan geçen bu sekiz yılda sosyal platformnın ve New York’un çehresinin nasıl değiştiğini de keşfedecek.

Dizi, Quantico dizisinin yaratıcısı olarak adından söz ettiren, bunun yanı sıra orijinal Gossip Girl’ün de senarist ekibinde bulunan Joshua Safran öncülüğünde hazırlanıyor. Başrollerinde ise Doctor Sleep ile dikkat çeken Emily Alyn Lind, Chilling Adventures of Sabrina’da ufak bir rolde seyirci karşısına çıkan Whitney Park, Pretty Little Liars: The Perfectionists ve Spinning Out gibi dizilerde rol alan Eli Brown, Lethal Weapon dizisiyle tanınan Johnathan Fernandez ve Broadway’de oynadığı yapımlarla dikkat çeken Jason Gotay yer alıyor.

Atypical 4. Sezon – 9 Temmuz

2017 senesinde yayına giren ilk sezonuyla beğeni kazanan ve kısa bir sürede geniş seyirci kitlesine ulaşan Netflix dizisi Atypical, bu ay 4. sezonuyla ekranlara veda ediyor.

18 yaşındaki otizmli Sam’in büyüme hikâyesini anlatan dizi, bireylerin arada bir ne dile getirdiğini anlamadığından yakınan ve yalnız hisseden Sam’in, bu yüzden kız arkadaş edinmeye karar verip daha fazla özgürlük istemesiyle başlayan kendini keşfetme yolculuğa odaklanıyor. Sam, gülünç ve duygusal olarak kendini keşfetme yolculuğundayken, ailesinin geri kalanı da kendi yaşamlarındaki değişim ile boğuşmak zorunda kalıyorlar. Dizinin 4. sezonunda ise Casey ve Sam yuvadan ayrılmanın eşiğindeyken Gardner ailesinin her bireyi, yaşamları boyuncaki bir sonraki adım hususunda mühim kararlarla yüz yüze kalıyor.

Başrolde otizmli Sam kişiliğine hayat veren Keir Gilchrist‘in olduğu dizide Oscar adayı oyuncu Jennifer Jason Leigh, Sam’in annesi Elsa’yı canlandırıyor. Oyuncu ekibinde bulunan ikiliye Brigette Lundy-Paine, Michael Rapaport, Nik Dodani ve Amy Okuda gibi isimler de eşlik ediyor.

The White Lotus – 11 Temmuz

Chuck & Buck, The School of Rock ve The Good Girl gibi seyirci aracılığıyla beğeniyle karşılanan filmlerin senaristi, 2011 yapımı Enlightened’ın yaratıcılarından Mike White’ın konusunu kaleme aldığı The White Lotus, HBO’nun yaz sezonunda yayınlayacağı diziler içinde yer alıyor.

Connie Britton, Alexandra Daddario, Brittany O’Grady, Jennifer Coolidge, Murray Bartlett, Fred Hechinger, Jake Lacy, Natasha Rothwell, Sydney Sweeney ve Steve Zahn gibi isimleri oyuncu ekibinde bulunan barındıran dizi, kamerasını tropikal bir bölgede bulunan özel bir dinlenme tesisinin çalışanlarına ve konuklarına çeviriyor, onların bir haftalık süreçlerine odaklanıyor.

The White Lotus, Türkiye’de beIN CONNECT’te seyirci ile bir araya gelecek.

Miracle Workers 3. Sezon – 13 Temmuz

Harry Potter serisi ile hafızalarımızda sonsuza dek yer edinen Daniel Radcliffe ve Reservoir Dogs, Fargo, Big Lebowski gibi yapımlardan tanıdığımız Steve Buscemi ile birlikte başrollerini paylaşımı yaptıkları komedi türündeki antoloji dizisi Miracle Workers, 3. sezonuyla geri dönüyor.

Simon Rich’in yaratıcısı olduğu dizinin ilk sezonunda Steve Buscemi Tanrı’yı, Daniel Radcliffe ise dünyayı bir felaketten kurtarmak isteyen düşük düzeyli bir melek olan Craig’i oynuyordu. İkinci sezon ise insanlık tarihinin karanlık dönemlerine uzanan Orta Çağ’a uzanan bir yolculuğu konu alıyordu.

İsmi Miracle Workers: Oregon Trail olarak tespit edilen üçüncü sezon, seyirciyi Amerika’nın batısına, 1844 yılına davet ediyor. Bir kanun kaçağı (Buscemi), idealist bir kasaba vaizi (Radcliffe) ve serüvenci bir kadının (Viswanathan) Oregon yolundaki yolculuklarını derinlemesine inceliyor.

Never Have I Ever 2. Sezon – 15 Temmuz

Oyuncu kimliğiyle tanıdığımız Mindy Kaling’in yaratıcısı olduğu Never Have I Ever dizisi, Hindistan kökenli Amerikalı genç Devi’nin yaşamını konu alıyor. Devi, öte yandan lisenin gündelik baskılarıyla ve evdeki sorunlarla uğraşmaya devam ederken, diğer öte yandan yaşamında yeni bir aşk ilişkine yer vermek için canla başla çalışıyordu.

Gençlik dizisi yönünden ilk sezonunda seyirciye keyifli dakikalar yaşatan dizi, bu ay 2. sezonuyla ekranlara geri dönüyor. Dizinin 2. sezonunda Devi, Paxton ve Ben içinden kimi seçeceği hususunda kararsız kalmıştır. Hayatına giren yeni sınıf arkadaşı ve annesiyle atışmak için yoktan yere var olan yeni nedenler, Devi’nin farklı şekillerde cesur hamleler yapıp tartışmalı kararlar almasına neden olmaktadır.

Tenis dünyasının ünlü ismi John McEnroe’nun anlatıcı olmasıyla hikâye yapısını enteresanleştiren dizinin oyuncu ekibinde bulunan Maitreyi Ramakrishnan, Poorna Jagannathan, Darren Barnet, Jaren Lewison, Richa Moorjani, Ramona Young, Lee Rodriguez gibi isimler yer alıyor.

American Horror Stories – 15 Temmuz

Nip/Tuck dizisinden sonra Glee ile büyük bir başarı yakalayan, seveni olduğu kadar sevmeyeni de çok olan, televizyon dünyasının en üretken isimlerinden Ryan Murphy’nin yaratıcısı olduğu American Horror Story, korku janrının klişelerini tercih ederek her sezonunda değişik bir hikâyeyi seyirciyle buluşturan ve sezonlar içinde bağlantı kurarak seyircinin alakayla takip ettiği bir dizi hâline gelmişti.

Dizinin bu başarısı üzerine Ryan Murphy, American Horror Story’nin American Horror Stories isminde bir spin-off dizisinin çekeceğini açıklamıştı. Çekimleri sona eren dizi, şimdi seyirci karşısına çıkmaya hazır hâle geldi. Ryan Murphy ve Brad Falchuk’un yaratıcısı olduğu dizi, 7 bölüm şeklinde yayına girecek ve her bölümünde değişik bir korku hikâyesini seyirciye aktaracak.

Dizinin oyuncu ekibinde bulunan Glee’den tanıdığımız Kevin Mchale, Pose dizisi oyuncularından Dyllón Burnside, Riverdale’de seyrettiğimiz Charles Melton ve The Prom’un oyuncu ekibinde bulunan bulunan Nico Greetham ile birlikte Kaia Gerber, Billie Lourd, Dane DiLiegro, Merrin Dungey gibi isimler yer alıyor.

Dr. Death – 15 Temmuz

Başrollerinde Joshua Jackson, Alec Baldwin ve Christian Slater’ın olduğu Dr. Death dizisi, Wondery’de yayına giren aynı isimli popüler podcast yayınından bir araya getirilen bir yapım.

Dizi, Dallas tıp camiasında git gide artan bir yıldız olan Dr. Christopher Duntsch’un yaşanmış ve korkutucu hikâyesinden esinleniyor. Genç, karizmatik ve göz alıcı birisi olan Dr. Duntsch, umut vaat eden bir beyin cerrahisi uygulaması geliştiriyor ta ki her şey aniden değişene dek. Onun kontrolü altındaki ameliyathanelere karmaşık fakat rutinleşmiş omurgasal operasyonlar geçirmek üzere giren hastalar ya sakatlanıyor veya bu ameliyatlar ölümle sonuçlanmaya başlıyor. Bunun üzerinden dizi, Dr. Duntsch’ın problemli ruh hâlini incelerken bunun yanı sıra yardıma muhtaç, savunmasız insanları korumak için dizayn edilen sistemdeki açıklıkları gözler önüne çıkarıyor.

Dizide Dunstch’ı Joshua Jackson’ın canlandırıyor. Alec Baldwin, beyin cerrahı Robert Henderson kez karşımıza çıkarken; Christian Slater ise damar cerrahı Randall Kirby kişiliğine hayat veriyor. Dizide Robert Henderson, Randall Kirby ve AnnaSophia Robb’un oynadığı Dallas eyaleti savcılarından Michelle Shughart, bir araya gelerek Dunstch’ı durdurmaya çabalıyor.

Ted Lasso 2. Sezon – 23 Temmuz

Jason Sudeikis‘in kendisini beklenmedik bir biçimde İngiltere futbol dünyasının içinde bulan bir Amerikan futbolu koçuna hayat verdiği Ted Lasso, geçtiğimiz yıl seyirci ile buluştu ve kısa bir sürede Apple TV+‘ın en popüler yapımlarından biri hâline geldi. Dizi, etkileyici sergilediği güçle övgü toplayan Jason Sudeikis’e Altın Küre ödülünü de getirdi.

Yayınlandıktan kısa süre sonra 2. sezon onayını alan dizi, ilk kez NBC Sports kanalında yayına giren skeçlerde karşımıza çıkan Ted Lasso kişiliğini takip ediyor. Amerikan futbolunda üniversitelerde koçluk yapan Lasso, futbol hususunda hiçbir tecrübesi olmadığı hâlde Premier Lig’deki AFC Richmond takımının başına getiriliyor. Bu sürpriz birliktelik, içimizi ısıtan keyifli bir hikâyenin temelini atıyor.

Bill Lawrence‘in yaratıcısı olduğu dizinin oyuncu ekibinde bulunan Jason Sudeikis ile birlikte Hannah Waddingham, Brendan Hunt, Jeremy Swift, Juno Temple, Goldstein, Phil Dunster ve Nick Mohammed yer alıyor. Bu isimlere 2. sezonda Ted’le ters düşen bir psikiyatrist olarak diziye dâhil olan Sarah Niles (I May Destroy You) da katılıyor.

Masters of the Universe: Revelation – 23 Temmuz

Clerks ve Jay and Silent Bob Strike Back gibi filmlerle tanınan Kevin Smith, He-Man’in maceralarını anlatan anime dizisi Masters of the Universe: Revelation için Netflix ile bir araya geliyor.

Smith’in yürütücü yapımcısı ve dizi sorumlusu (showrunner) olduğu dizi, temelde 1980 senelerdaki He-Man oyuncaklarından ve çizgiromanlarından esinlenen yeni bir hikâyeyi seyircinin beğenisine sunuyor. Klasik animasyon dizisinde yarım kalmış bir çok konuyu noktalarken, bir çok karaktere de yolculuğunu tamamlama fırsatı veriyor.

Dizide He‑Man ve İskeletor içindeki şiddetli savaşın ardından Eternia’nın bölündüğüne, Gri Kafatası Muhafızları’nın dağıldığına tanık bulunacağız. Teela, sırlar yüzünden senelerca ayrı düşmüş kahramanları tekrar bir araya getirmek ve kayıp Güç Kılıcı’nın sırrıni çözmek için kolları sıvar, fakat Eternia’yı yeniden kurmak ve evrenin sonunun gelmesini engellemek için fazla zamanı olmadığını keşfeder. Bu da macera dolu hadiseleri bununla birlikte getirir.

The Movies That Made Us 2. Sezon – 23 Temmuz

Gişe rekorları kılan filmlerin arkasındaki gerçek hikâyeye odaklanan, Netflix belgesel dizisi The Movies That Made Us, özellikle sinemaseverler için bulunmaz bir nimet. Neden mi? Çünkü bu belgesel dizisinde, seyircilere unutulmaz anlar yaşatan filmlerin ortaya çıkmasını sağlayan bütün etkenleri öğrenme şansını yakalıyorsunuz.

Dahası oyuncuların, sektörün içinde bulunan yönetmenlerin ve kamera arkasındaki bir çok ismin röportajlarını da dinleyip sinema dünyası ile ilgili mühim bilgiler öğreniyorsunuz. Dizinin 2. sezonunda da sinema tarihine yer etmiş bir çok filmle alakalı hazine niteliğinde yeni detaylar bizleri bekliyor.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu