Oyun Haberleri

Teknoloji ürünleri satan Bimeks iflas etti

Teknoloji ürünleri satan Bimeks iflas etti, Oyun severler için Teknoloji ürünleri satan Bimeks iflas etti başlığı altında siz kıymetli takipçilerimizi bilgi sahibi olmanızı istedik.. Makalemizin içinde Teknoloji ürünleri satan Bimeks iflas etti ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri bulacaksınız.

Teknoloji ürünleri satan Bimeks iflas etti

Türkiye’nin büyük teknoloji ürünleri satan şirketlerinden Bimeks, geçirdiği zorlu sürecin ardından iflas etti. Başta teker teker mağazalarını kapatıp çalışanlarını işten çıkgit gide artan şirket ile ilgili Mahkeme iflas kararını verdi.

Bimeks iflas etti

Sözcü’nün haberine göre mali krizi gerekçe göstererek mağazalarını boşaltıp, ardından sırayla mağazalarını kapatmaya başlayarak yüzlerce işçiyi işten çıkgit gide artan Bimeks ile ilgili açılan davalardan biri sonuca ulaştı. İstanbul Anadolu 3. Asliye Ticaret Mahkemesi, teknoloji ürünleri perakendecisi Bimeks’in iflasına karar verdi. 12 Nisan’da ilan edilen mahkeme kararı şu biçimde:

“Müflis: Bimeks Bilgi İşlem ve Dış Ticaret A.Ş (Vergi Kimlik No:1750069133)

Müflisin adresi: Barbaros Mah. Sütçüyolu Cad. No:62 Yenisahra/Ataşehir/İstanbul

İstanbul Ticaret Sicil Memurluğunun 270380/0 sicil sayısında kayıtlı yukarıda unvanı ve adresi yazılı şirketin İstanbul Anadolu 3. Asliye Ticaret Mahkemesinin 2019-469 Esas sayılı dosyasından 17.02.21 günü saat 15:36’den bu yana iflasına karar verilmiştir. İ.İ.K.166. Maddesi gereğince keyfiyet tebliğ ve ilan olunur. 12.04.2021″

Bimeks mahkeme kararı ile iflas etti

İlk kez 1989 senesinde Kadıköy Mühürdar’da ufak bir dükkanda ticari faaliyete başlayan Bimeks, Türkiye’nin ilk teknoloji perakendecisi olarak Akgiray ailesi aracılığıyla kurulmuştu. Teknolojinin hızla gelişmesiyle kapsamını genişleterek bilişim teknolojisi, tüketici elektroniği, beyaz eşya ve ufak ev aletleri gibi ürünleri de satmaya başlamıştı.

  • İlginizi çekebilir: Kripto para ile ödeme aracıları yasaklandı

Aynı zamanda Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlayan ilk teknoloji perakende şirketi oldu. Eylül 2013’te büyük bir satın almaya giderek Dixons Retail PLC’ye ait olan Electro World‘ün Türkiye kolunu satın almıştı. Kasım 2013’te ise Electro World, Türkiye’deki mağazalarının tamamını Bimeks’e devretti. 

Daha sonra Türkiye’de faaliyet gösteren teknoloji perakende zinciri Fransız Darty’nin 28 mağazasını bünyesine katan Bimeks’in 2018 senesinden bu yana mali durumu kötüleşti. Nihayetinde Mart 2019’da Borsa İstanbul’dan çıkartıldı. Şimdi ise tamamen iflas etmiş durumda.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu