Dizi Haberleri

Taika Waititi’nin Reservation Dogs Dizisi, 9 Ağustos’ta İzleyici ile Buluşacak

Taika Waititi’nin Reservation Dogs Dizisi, 9 Ağustos’ta İzleyici ile Buluşacak, Sinema ve dizi takipçileri için Taika Waititi’nin Reservation Dogs Dizisi, 9 Ağustos’ta İzleyici ile Buluşacak konusunu ele aldık.. Yazımızda Taika Waititi’nin Reservation Dogs Dizisi, 9 Ağustos’ta İzleyici ile Buluşacak ile alakalı tüm ayrıntı kısmı siz değerli okurlarımıza anlatmaya çalıştık.

Taika Waititi’nin Reservation Dogs Dizisi, 9 Ağustos’ta İzleyici ile Buluşacak

Taika Waititi’nin yaratıcısı olduğu Reservation Dogs dizisi, 9 Ağustos’ta seyirci ile bir araya gelecek. FX yapımı dizi, Oklahoma’da ufak suçlar işleyen dört Amerikan yerlisi genci takip ediyor.

Kariyerine senarist ve oyuncu olarak başlayıp, 2007 senesinde çektiği Eagle vs Shark filmiyle yönetmenliğe başlayan, What We Do in the Shadows filmiyle seyirciyi gülmekten kırıp geçiren, Boy ve Hunt for the Wilderpeople ile çocukların gözünden dünyaya bakmamızı sağlayan, Thor: Ragnarok‘la Marvel Sinematik Evreni’ne adını altın harflerle yazdıran Taika Waititi, şu aralar kariyerinin en yoğun dönemini yaşıyor.

Thor: Ragnarok’tan sonra adını birden fazla projeye yazdıran Waititi, Michael Fassbender ve Elisabeth Moss’lu Next Goal Wins’in ardından Thor: Love and Thunder’ın da çekimlerini bitirdi. İki yeni filmi seyircilerle buluşturmaya hazırlanan yönetmen, bu arada bir de diziye imza attı. Waititi’nin yaratıcıları içinde olduğu, bunun yanı sıra yürütücü yapımcısı olduğu Reservation Dogs adlı bu dizi, yaz aylarında Amerikan kablolu kanalı FX‘te seyirci ile bir araya gelecek. Dün yeni dizilerinin yayın tarihlerini duyuran FX, Reservation Dogs’un yayın tarihini de açıkladı. Taika Waititi imzası taşımasıyla merak uyandıran dizi, 9 Ağustos’ta ekranda yayınlanacak.

Reservation Dogs, Amerikan Yerlisi Dört Genci Takip Ediyor

Dizinin konusunu Waititi ile birlikte Mekko, Barking Water, Four Sheets to the Wind gibi bağımsız filmlere ve belgesellere imza atan Sterlin Harjo kaleme alıyor. Sterlin Harjo, önceden olduğu yapımlarda memleketi olan Oklahoma eyaletini mesken tutmuş ve Amerikan yerlileri ile alakalı hikâyelere odaklanmıştı. Buradan hareketle Reservation Dogs dizisi de, Oklahoma’da ufak suçlar işleyen dört Amerikan yerlisi gencin yaşamını mercek altına alacak.

Kaynak: Deadline

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu