Dizi Haberleri

Sweet Tooth Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Sweet Tooth Hakkında Bilinmesi Gerekenler, Sinema ve dizi takipçileri için Sweet Tooth Hakkında Bilinmesi Gerekenler konusunu ele aldık.. Yazımızda Sweet Tooth Hakkında Bilinmesi Gerekenler ile alakalı tüm ayrıntı kısmı siz değerli okurlarımıza anlatmaya çalıştık.

Sweet Tooth Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Orijinal içeriklerinin sayısını hızla artırmaya devam eden Netflix, bu ay dikkat çekici dizilerine bir yenisini daha ekledi. Netflix’in seyircileri fantastik bir hikâyeye ortak eden yeni dizisi Sweet Tooth, 4 Haziran’da seyirci ile buluştu.

Konusu ve kamera arkasındaki isimlerle merak uyandıran Sweet Tooth ile ilgili bilinmesi gerekenleri aşağıda bulacaksınızdır.

Sweet Tooth Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Jeff Lemire’in Aynı Adlı Çizgihikayesinden Uyarlandı

Sweet Tooth, önceden hem Marvel hem de DC Comics çatısı altında mühim serilerde görev alan Kanadalı yazar Jeff Lemire’in aynı adlı çizgiroman serisinden diziye uyarlandı. DC Comics’in Vertigo markası aracılığıyla yayımlanan çizgiroman, 2013 senesinde okurlarla buluştu.

Konusu

Sweet Tooth, seyirciyi on yıl önce yaşanan Büyük Çöküş’ün dünyanın altını üstüne getirdiği ve gizemli bir biçimde melezlerin ortaya çıkmasına yol açtığı; bebeklerin yarı insan, yarı hayvan olarak dünyaya geldiğu bir dünyaveyavet ediyor.

Gözlerden uzaktaki orman evinde güvenli bir biçimde on yıl yaşayan Gus adlı melez bir geyik-çocuk, beklenmedik biçimde Jepperd adlı yalnız bir gezginle arkadaşlık kurar. Bu ikili, Amerika’dan geriye kalan topraklarda müthiş bir maceraya çıkarak Gus’ın kökeni, Jepperd’ın geçmişi ve yuva denen şeyin gerçek anlamı ile ilgiliki sorulara yanıt arar. Gus kısa süre içinde ormanın dışındaki yemyeşil ve tehlikeli dünyanın hayal dahi edemeyeceği kadar karmaşık olduğunu öğrenir.

Oyuncu Kadrosu

Konusuyla dikkat çeken dizide Gus’a Christian Convery hayat veriyor. Oyuncu ekibinde bulunan Convery’ye Nonso Anozie, Adeel Akhtar, Aliza Vellani, Stefania LaVie Owen, Dania Ramirez, Neil Sandilands ve Will Forte gibi isimler eşlik ediyor.

Yaratıcı Ekibi

Sweet Tooth

Sweet Tooth, önceden Stake Land, We Are What We Are ve Cold in July gibi filmlere imza atan Jim Mickle‘ın imzasını taşıyor. Daha önce Hap and Leopard dizisiyle televizyon dünyasına başlayan Mickle, yaratıcısı olduğu, bunun yanı sıra yönetmen yerine geçtiği dizinin konusunu Ben Schwartz (Arrow) ile birlikte kaleme aldı.

Sweet Tooth’un sekiz bölümlük ilk sezonunun beş bölümünü Jim Mickle yönetirken, ilk sezonda kamera arkasına geçen diğer isimler Robyn Grace ve Toa Fraser oldu.

Robert Downey Jr. Dizinin Yapımcıları Arasında Yer Alıyor

Başarılı oyuncu Robert Downey Jr. ve eşi Susan Downey’nin yapım şirketi Team Downey de dizinin yapımcıları içinde yer alıyor.

Hazırlık Süreci

Sweet Tooth, ekrana uzana yolculuğuna Hulu’da başladı. 2018 senesinde Hulu Sweet Tooth’a pilot bölüm için onay verdi. Lakin bu pilot bölüm hayata geçirilmeden proje Netflix’e geçti. Yapım ekibinde ise bir değişiklik olmadı. Jim Mickle ve Downeyler proje Hulu’da olduğu sırada da yapım ekibindeydi.

Yeni Zelanda, geçtiğimiz senenin temmuz ayında dizinin çekimleri için gerekli izinleri verdi. Pandemi sebebiyle prodüksiyonda çeşitli aksaklıklar yaşansa da 2020’nin sonlarına doğru çekimler tamamlandı.

İlk Yorumlar

Sweet Tooth

Sweet Tooth’un eleştirmenlerden aldığı ilk yorumlar son derece pozitif oldu. Bugün saygınlığıyla dizinin Rotten Tomatoes puanı %97, Metacritic puanı ise 78. Gelen ilk yorumlarda diziden “duygusal olarak etkileyici” ve “keyifli” gibi sözlerle bahsediliyor.

Fragmanı

2. Sezon Olacak mı?

Sweet Tooth

Netflix halen 2. sezona dair resmi bir açıklama yapmamış olsa da Sweet Tooth’un bir mini dizi değil uzun soluklu bir yapım olması amaçlanıyor. Nitekim dizinin uyarlandığı çizgiromanın 2020 senesinde yayımlanan bir devam serisi de yer alıyor. Sweet Tooth’un devamı niteliğindeki bu seri The Return adını taşıyor.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu