Dizi Haberleri

Sultan Alaeddin kim, tarihte var mı? Bozkır Arslanı Celaleddin dizisi Kaan Yalçın kim?

Sultan Alaeddin kim, tarihte var mı? Bozkır Arslanı Celaleddin dizisi Kaan Yalçın kim?, Dizi ve film severler için Sultan Alaeddin kim, tarihte var mı? Bozkır Arslanı Celaleddin dizisi Kaan Yalçın kim? konusunu siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk.. Sultan Alaeddin kim, tarihte var mı? Bozkır Arslanı Celaleddin dizisi Kaan Yalçın kim? ile alakalı tüm detaylar yazımızın içinde..

Sultan Alaeddin kim, tarihte var mı? Bozkır Arslanı Celaleddin dizisi Kaan Yalçın kim?

Bu akşam ATV’de yayın yaşamına başlayan Bozdağ Film imzası taşıyan, Harzemşahların büyük komutanı ve önderi Celaleddin Harzemşah’ı anlatan “Bozkır Arslanı Celaleddin” dizisi heyecanla bekleniyor. Kuruluş Osman isimli dizinin yapımcılığını yapan Mehmet Bozdağ’ın yapımcılığı ile proje tasarımını yaptığı, genel yönetmenlik koltuğunda Metin Günay’ın, yönetmen koltuğunda ise Nurgissa Almurat’ın oturduğu yeni dizi Bozkır Arslanı Celaleddin, Türk dünyasının tecrübeli oyuncularını bir araya getiren oyuncu kadrosuyla da bi hayli konuşulmakta. Seyirci ise hem dizi ile alakalı tarihi ayrıntı kısmın araştırmasını yapıyor hem de dizinin karakterlerinin hayatlarına dair ayrıntı kısmın. Bozkır Arslanı Caleleddin dizisinde Sultan Alaeddin kişiliğine tecrübeli oyuncu Kaan Yalçın hayat veriyor. Peki ama, Sultan Alaeddin kim, tarihte var mı? Bozkır Arslanı Celaleddin diziş Kaan Yalçın kim? İşte araştırılan tüm suallerin cevabı…

Sultan Alaeddin kim, tarihte var mı?

Seyirci Sultan Alaeddin’in kim olduğunu ve tarihte gerçekten olup olmadığını düşünüyor. Lakin tarihi kaynakların hiçbirinde Sultan Alaeddin’e dair herhangi bir bilgi yer almıyor.

Bozkır Arslanı Celaleddin dizisi Kaan Yalçın kim? Kaan Yalçın’ın yaşamı

Başarılı oyuncu Kaan Yalçın, 20 Mayıs 1975 tarihinde Ankara’da doğmuştur. Yalçın, ilk, orta ve lise eğitimlerini bitirdikten sonra Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nü bitirmiştir. Oyuncunun ilk kamera önü deneyimi Son Türbedar isimli sinema filmi ile olmuştur. Başarılı oyuncu bu zamana dek; Leylan, Arka Sıradakiler, Yeter, Arka Sokaklar ve Bu Şehir Arkandan Gelecek isimli projelerin kadrosunda bulunan yer almıştır. 2018 senesinden beri ATV ekranlarının gündüz kuşağı dizisi Beni Bırakma’da Vedat kişiliğini canlandırıyor.

 

Bozkır Arslanı Celaleddin dizisi konusu

“Eğer Kaşgar düşerse Türk alemi matem yaşar”

Yeni dizi Bozkır Arslanı Celaleddin’in birinci bölümünde, Cengiz Han’ın karargahına giden Şehzade Celaleddin, sürpriz hamlesi ile bütün dengeleri alt üst edecek. Harzemşah ülkesinin kudretli başkenti Gürgenç, siyasi çekişmelerin pençesinde olan bir yerdir. Sultan Alaeddin, Kıpçak boyu mensuplarına tanınmış olan imtiyazdan hiç tatmin değildir ve onun bu rahatsızlığı başkent Gürgenç’in huzursuz olmasına neden olmaktadır.

Diğer taraftan aslan avcısı lakabı ile tanınan şehzade Celaleddin’in artık evlenme zamanı gelmiştir. Celaleddin’in düğünü için yapılan çalışmalar hız kesmeden sürerken tüm Harzemşah’ın kaderi ile yakında zamandan alakalı olan yeni bir düşman belirir. Harzemşah Devleti için tehdit niteliğinde olan bu yeni düşman, Moğol devletini kuran Cengiz Han’ın ta kendisidir. Sultan Alaeddin, Cengiz Han’a bir elçi heyeti yollayarak onunla düşmanlığı olmadığını göstermeyi planlamıştır ve bu görevi de Timur Melik’e verir.

Babasına söylemeden kafileye müdahil olan Celaleddin’in Cengiz Han’ın karargahında yaptığı beklenmeyen hamlesi, Sultan Alaeddin’in yaptığı bütün planları bozar.

Cengiz Han’ın bey babasını katlederek esir aldığı güzelliği ile bilinen Kutlu Bike’nin infaz edilmesini engelleyen Celaleddin’i Cengiz Han ölümcül bir sınav ile sınar.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu