Oyun Haberleri

STALKER 2 için PlayStation oyuncularına kötü haber

STALKER 2 için PlayStation oyuncularına kötü haber, Oyun severler için STALKER 2 için PlayStation oyuncularına kötü haber başlığı altında siz kıymetli takipçilerimizi bilgi sahibi olmanızı istedik.. Makalemizin içinde STALKER 2 için PlayStation oyuncularına kötü haber ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri bulacaksınız.

STALKER 2 için PlayStation oyuncularına kötü haber

Tam öldü sandığımız anda seriyi tekrar karşımıza çıkgit gide artan STALKER 2, bazı söylentilere göre 3 ay boyunca Xbox ve PC platformlarına özel kalacak. Geliştirici bir önceki günlerde yaptığı bir röportajda da oyunun PlayStation 4 veya PlayStation 5 sürümü için oyuncuların hoşuna gitmeyebilecek şeyler söylemişti.

  • Bakınız: S.T.A.L.K.E.R. 2 için paylaşılan son detaylar

STALKER 2 Xbox ve PC için özel olarak çıkacak

Geliştirici GSC GameWorld, yakın günlerde GameBolt ile yaptığı bir röportajda STAKLER 2 için Xbox ve PC dışında başka hiçbir platformda “şuan için bir planları bulunmadığını” dile getirdi. Öyle görünüyor ki bi hayli beğeni alan serinin yeni oyunu için PlayStation konsollarında yayına girmesiyla alakalı halen bir planları yok. Bazı söylentiler oyunun ilk 3 ay için PC ve Xbox özel oyunu bulunacağını, sonra diğer platformlar için de yayınlanacağını belirtiyor fakat bunların yalnızca birer söylenti olduğunu unutmamakta yarar var.

STALKER 2 için PlayStation oyuncularına kötü haber

Microsoft’un bazı oyunlar için özel oyun anlaşmalarının olduğu ve bunlardan birinin STALKER 2 olduğu ayrıntı kısmı, sürdürmekte olan Epic Games & Apple mahkemesinden geliyor. Belgeler, en azından şuan için bu özel oyunlardan birinin STALKER 2 olduğunu ortaya koyuyor. Oyun, 2021’in son çeyreğinde (Ekim-Aralık gibi) yayına girecek STALKER 2 Xbox ve PC platformları için özel olacak.

  • Bakınız: S.T.A.L.K.E.R. 2 motor içi oynanış fotoğrafları

Microsoft bu sayede oyuncuları Xbox Series X / S veya PC platformuna çekmeye çalışıyor olabilir. Bu hususta çalışmaları sıkı tuttuğu da bir gerçek. Bunun bunun yanında bazı söylentiler EA DICE’ın geliştirdiği yeni Battlefield oyununun ilk günden Xbox Game Pass sistemine ekleyeceğini belirtiyordu. Game Pass, Microsoft’un oyun kolunda elini güçlendiren ve son haftalarda üzerine en fazla düştüğü konulardan biri oldu, uygun fiyatı aracılığıyla ülkemizdeki oyuncular aracılığıyla da tercih edilmeye sürdürmekte.

  • Bakınız: Battlefield 6 ilk günden Xbox Game Pass’e gelebilir

STALKER 2 ile ilgili paylaşılan son detaylar ise seriye aşina oyuncuları neşelendirecek türden. Oyundaki silah çeşitliliğine, karakterlere ve hikayeye yüzeysel bir bakış atmamızı sağlayan son videoda gösterdikleri, gelecek oyunun serinin diğer oyunlarına kıyasla bi hayli büyük bulunacağını gözler önüne çıkarıyor. Henüz elimizde net bir çıkış tarihi olmasa da merakla bekliyoruz ve gelişmelerden sizi en bi hayli hızlı biçimde haberdar etmeye gayret edeceğiz.

 

 

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu