Oyun Haberleri

Souls türündeki Lies of P yeni nesil için duyuruldu

Souls türündeki Lies of P yeni nesil için açıklamaldu, Oyun severler için Souls türündeki Lies of P yeni nesil için açıklamaldu başlığı altında siz kıymetli takipçilerimizi bilgi sahibi olmanızı istedik.. Makalemizin içinde Souls türündeki Lies of P yeni nesil için açıklamaldu ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri bulacaksınız.

Souls türündeki Lies of P yeni nesil için açıklamaldu

Neowix ve Round 8 stüdyosu yaptıkları açıklama ile Souls türüne benzer bir oynanışa sahip olan Lies of P oyununu açıkladı. Bu oyunun en büyük özelliklerinden birisi de bir geçiş oyunu olmak yerine goğrudan yeni nesile odaklanıyor olması. Yani oyunun çıkacağı platformlar PC, Playstation 5 ve Xbox Series X / S modelleri olacak.

Lies of P yeni nesil için açıklamaldu

Lies of P Souls türü dışında bunun yanı sıra hikaye olarak Pinokyo masalından izler taşıyacak. Zaten oyunun fragmanına incelediğimizde kukla temasının ön planda olduğunu göze çarpıyor. Beyaz saçlı karakter olabileceken Gepetto kişiliğini, fragmanın sonunda gördüğümüz karakter ise Pinokyo’yu anımsatıyor. Bu teması ile bana Alice Madness Returns tarzını anımsattı diyebilirim.

Oyunun benim dikkatimi çeken bir diğer yönü ise Belle Époque dönemini ele alması oldu. Fransa ve Avrupa tarihinin 1800 ile 1.Dünya Savaşı içindeki döneme verilen terime Belle Époque deniyor. Bunu biraz Viktoria dönemi İngiltere’ye de benzetebiliriz. Hani Bloodborne oyununda gördüğümüz gibi bir temaya sahip bulunacağını da söylemek olabilecek. 

Krat isimli bir tren istasyonunda oyuna başlayacağımız ve kan ve şiddetin kol gezdiği şehirde Gepetto’yu bulmaya çalışacağımız belirtilmiş. Dövüş sistemi ve hikaye sunumunun yüksek tansiyonda ilerleyeceği ve yapacağımız bazı seçimlerin oyunun sonunu etkileyeceği de gelen bilgiler içinde. Ayrıca bir kukla olduğumuz için vücudumuzun bazı parçalarını değiştirebileceğimiz ve dövüş sisteminde bazı özelleştirmelere gidebileceğimiz de belirtilmiş. Henüz çıkış tarihi belli olmayan ve Unreal Engine 4 grafik motorunu kullanan oyunun oyun içi ekran fotoğrafları şu biçimde;

Souls türündeki Lies of P yeni nesil için duyuruldu

Souls türündeki Lies of P yeni nesil için duyuruldu

Souls türündeki Lies of P yeni nesil için duyuruldu

Souls türündeki Lies of P yeni nesil için duyuruldu

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu