Dizi Haberleri

Sophie Turner, HBO Max’in The Staircase Dizisinin Oyuncu Kadrosuna Katıldı

Sophie Turner, HBO Max’in The Staircase Dizisinin Oyuncu Kadrosuna Katıldı, Sinema ve dizi takipçileri için Sophie Turner, HBO Max’in The Staircase Dizisinin Oyuncu Kadrosuna Katıldı konusunu ele aldık.. Yazımızda Sophie Turner, HBO Max’in The Staircase Dizisinin Oyuncu Kadrosuna Katıldı ile alakalı tüm ayrıntı kısmı siz değerli okurlarımıza anlatmaya çalıştık.

Sophie Turner, HBO Max’in The Staircase Dizisinin Oyuncu Kadrosuna Katıldı

Sophie Turner, HBO Max’in Colin Firth, Toni Collette, Juliette Binoche gibi isimleri bir araya getiren The Staircase dizisinin oyuncu kadrosuna katıldı.

Sophie Turner, HBO Max‘in Colin Firth, Toni Collette, Parker Posey, Juliette Binoche ve Rosemarie DeWitt gibi isimleri bir araya getiren The Staircase dizisinin oyuncu kadrosuna dâhil oldu. Sekiz bölümden oluşacak olan dizi, 2001 senesinde karısı Kathleen’i öldürmekle suçlanan Michael Peterson’ın davasıyla alakalı belgeler, çeşitli kitaplar ve aynı isimli belgesel dizisi The Staircase’den uyarlanacak.

Geçen yıl seyirciyle Netflix’te buluşan The Devil All the Time filmiyle adından söz ettiren Antonio Campos ve Maggie Cohn, HBO Max’te yayına girecek olan bu dizinin yapımcılığını üstüne alacak, bunun yanı sıra konusunu da kaleme alacak. Campos, sekiz bölüm hâlinde yayına girecek olan dizinin altı bölümünü yönetecek.

The King’s Speech filmindeki etkileyici sergilediği güçle Oscar kazanan, bu sene Supernova filmiyle seyirci karşısına çıkmaya hazırlanan usta oyuncu Colin Firth, The Staircase dizisinde 2001 senesinde eşini öldürüp kaza süsü vermekle suçlanan Amerikalı yazar Michael Peterson’a hayat verecek. Sophie Turner ise Peterson’ın evlat edindiği kızlarından Margaret Ratfliff’i hayat verecek.

Sophie Turner, Başrolünü Colin Firth’ün Üstlendiği The Staircase Dizisinde Margaret Ratliff Karakterini Canlandıracak

HBO’nun Game of Thrones dizisinde Sansa Stark’ı canlandıran Turner, Michael Peterson’ın evlat edindiği kızlarından birisi olan Margaret Ratliff’e hayat verecek. Ayrıca, X-Men film serisinin en son yapımları X-Men: Apocalypse ve X-Men: Dark Phoenix‘te Jean Gray rolünde de seyrettiğimiz Sophie Turner, son kez geçtiğimiz yıl çıkış yapan Quibi dizisi Survive‘da Corey Hawkins ile birlikte rol aldı.

Oyuncu ekibinde bulunan Turner’ın bunun yanında Colin Firth, Juliette Binoche, Parker Posey, Toni Collette ve Rosemarie DeWitt gibi isimleri bulunduran dizide Toni Collette, Michael Peterson’ın 2001 senesinde öldürmekle suçlandığı eşi Kathleen’i, Rosemarie DeWitt ve Parkey Posey ise Candace Zamperini ile Freda Black karakterlerini hayat verecek. Dizi, ilk kez 2004 senesinde yayına giren aynı adlı belgesel dizisinden çevriliyor.

Cinayetle suçlanan Amerikalı yazar Michael Peterson‘ın hikâyesini anlatan belgesel dizisi, 2001 senesinde eşini öldürüp merdivenlerden düşmüş gibi gösterdiği söylenen Peterson’ın yargılanma sürecine ışık tutuyordu. Belgesel dizisinin yaratıcısı olan Jean-Xavier de Lestrade 2004 senesinden sonra davayla alakalı yeni gelişmeler gün ışığına çıkarınca belgesel dizisine yeni eklemeler yapmış ve belgesel, 2018 senesinde Netflix’te yeni versiyonuyla yayınlanmıştı.

Yaklaşık üç yıllık bir aranın ardından Michael Peterson’ın hikâyesi, HBO Max’te yeniden hayat bulacak. Annapurna Television’ın katkılarıyla hazırlanan dizinin yayın tarihi halen netlik kazanmadı. Sophie Turner’ın da dâhil olduğu oyuncu kadrosuyla merak uyandıran dizi ile alakalı yeni gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.

Kaynak: Variety, IMDb

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu