Oyun Haberleri

Solid Snake seslendirmeni: ‘Metal Gear Solid remake gelebilir’

Solid Snake seslendirmeni: ‘Metal Gear Solid remake gelebilir’, Oyun severler için Solid Snake seslendirmeni: ‘Metal Gear Solid remake gelebilir’ başlığı altında siz kıymetli takipçilerimizi bilgi sahibi olmanızı istedik.. Makalemizin içinde Solid Snake seslendirmeni: ‘Metal Gear Solid remake gelebilir’ ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri bulacaksınız.

Solid Snake seslendirmeni: ‘Metal Gear Solid remake gelebilir’

Konami’nin köklü serilerinden Metal Gear Solid için bir yeniden yapım çalışması olabileceği söyleniliyor. Solid Snake’in seslendirme sanatçısı David Hayter, mevcut nesil konsollar için bir Metal Gear Solid remake sürümünün geliştiriliyor olabileceğini öne sürdü.

Metal Gear Solid remake geliştiriliyor olabilir

İddia, YouTuber Dan Allen ile uzun bir tartışma esnasında yaşandı ve seslendirme sanatçısı, Hideo Kojima klasiğinin yeni bir versiyonunun geliştirme aşamasında olabileceğinin söylendiğini dile getirdi.

  • Bakınız: Metal Gear Solid 3, Unreal Engine 4 ile yapılsaydı

Hayter, “İki gün önce içeriden birinden bir mesaj aldığımda, bunun gerçekten olabileceğini duyduklarını söyleyinceye kadar bir söylenti olduğunu düşündüm” dedi. “Birkaç gün önce bunun bir söylenti olmayabileceğine dair bir onay aldım ve bu bile hala bir söylentiydi. Lakin şimdi bu bir ‘endüstri söylentisi’ bu yüzden biraz daha doğru olma eğiliminde.”

Hayter, yayıncı Konami’nin Metal Gear Solid remake geliştirmesi durumunda, orijinal kayıtların yaşı sebebiyle olabileceken yeniden kaydedilmesinin gerekeceğini ve kendisinin hala genç Snake’in seslendirmesini yapabileceğini kelimelerine ekledi.

Solid Snake seslendirmeni: 'Metal Gear Solid remake gelebilir'

“Orijinal PlayStation ses kayıtlarını kullanamıyorlar çünkü ses kartı bugünün konsolları kadar iyi değil. Bunun bunun yanında eski kasetleri çalıştırdığınızda dışarıdan geçen trafiği ve bütün oda gürültüsünü duyabiliyorsunuz çünkü bunu bir stüdyoda yapmadık. Bir oturma odasında yaptık.”

“[GameCube Remake] The Twin Snakes için tüm oyunu yeniden kaydettik, böylece teorik olarak bu kayıtları kullanabilirlerdi, fakat yine de kalitenin yapılması gerekenle eşleşeceğini düşünmüyorum.”

Konami’nin dış kaynaklara yönelik tutumunu yumuşattığını bildiğimizden, böyle bir projenin dışarıdan bir stüdyo aracılığıyla geliştirilebileceği ihtimali de haliyle güçleniyor. VGC’nin bir raporunda, şirketin yeni Silent Hill oyunu için dış kaynakları kullandığı belirtilmişti. Bu da Konami’nin oyun mülklerini lisanslama hususundaki tutumunun yumuşadığını ortaya koyuyor. Olası bir Metal Gear Solid Remake projesi için de bu tür bir ihtimal ele alınabilir.

  • Bakınız: Metal Gear Solid Remake PS5 ve PC’ye geliyor (Söylenti)

Özellikle Metal Gear Survive ve Contra: Rogue Corps’un hayal kırıklığı yaratan performanslarının ardından şirket büyük serileri için dışarıdan stüdyolar ile anlaşma yapmaveyaha istekli hale gelebilir. Bu bilgi, VGC’nin kaynaklarından geliyor. Ayrıca bir önceki günlerde Konami, E3 2021’e katılacağını da açıkladı. Sizler de görüşlerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu