Dizi Haberleri

Sex/Life Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Sex/Life Hakkında Bilinmesi Gerekenler, Sinema ve dizi takipçileri için Sex/Life Hakkında Bilinmesi Gerekenler konusunu ele aldık.. Yazımızda Sex/Life Hakkında Bilinmesi Gerekenler ile alakalı tüm ayrıntı kısmı siz değerli okurlarımıza anlatmaya çalıştık.

Sex/Life Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Netflix’in orijinal içeriklerine her gün bir yenisini eklediği bu günlerde BB Easton’ın 2016 senesinde yayımlanan, kendi yaşamından parçaları anlattığı 44 Chapters About 4 Men adlı kitabından bir araya getirilen Sex/Life dizisi ilk sezonuyla 25 Haziran’da seyirciyle buluştu.

Konusundan kamera arkasında ekibe, aldığı ilk yorumlardan içinde barındırdığı gerçek hikâyeye Sex/Life ile ilgili bilinmesi gerekenleri aşağıda bulacaksınızdır.

Sex/Life Hakkında Bilinmesi Gerekenler

BB Easton’ın 44 Chapters About 4 Men Adlı Kitabından Uyarlandı

BB Easton’ın 2016 senesinde paylaşımı yaptığı; günlük tarzında yazılan, Easton’ın kocası Ken ile tanışmadan önce “dövmeli kötü çocuklar” olarak tanımladığı dört kişiyle yaşadığı fırtınalı, seksi ve özgür yaşamını anlattığı 44 Chapters About 4 Men adlı kitabından diziye uyarlandı. Dizi ve kitap ilk etapta aynı temel konulara değinse de ilerleyen bölümlerde yollarını ayırarak bağımsız bir biçimde ilerliyor.

Konusu

Evli ve iki çocuk sahibi olan Billie, ikinci çocuğunu doğurduktan sonra evliliğinde cinsel sorunlar başlar ve kendini sorgulamaya başlamasıyla geçmişteki kendini arar. Yakışıklı ve seksi eski erkek arkadaşı Brad ile yaşadıklarını günlük tutmaya başlar. Hem geçmişi hatırlar hem de geçmiş yaşamını arzular; daha özgür ve daha tutkulu olduğu zamanlardaki cinsel arzularının peşinden giderek Brad ile yeniden görüşür.

Oyuncu Kadrosu

Kendisi ve yaşadığı hayat içinde sıkışıp kalan Billie’ye The L Word, Bullet to the Head, Person of Interst gibi yapımlarla tanınan Sarah Shahi hayat veriyor. Oyuncu ekibinde bulunan Shahi’ye Mike Vogel, Adam Demos ve Margaret Odette, Jonathan Sadowski, Li Jun Li gibi isimler eşlik ediyor.

Yaratıcı Ekibi

Stacy Rukeyser’in yaratıcısı olduğu dizide senarist ve yönetmenlerinin hepsinin kadın olduğu bir ekip, kadın bakış açısıyla erkekleri ve erkek vücudunu metalaştırıp arzuları göz önüne seriyorlar. Tamamı kadın olan bir ekiple çalışılmasının en büyük sebebi ise senelerdır televizyonlarda eksik olan kadın gözüne, anlatıyı güçlendirmesi için bu bakış açısına hikâye ekseninde ihtiyaç duyulmasıdır.

Sekiz bölümden bir araya gelen dizinin ilk sezonunun bölümlerini sırasıyla iki bölüm olacak biçimde Patricia Rozema, Jessika Borsiczky, Samira Radsi ve Sheree Folkson yönetti.

Dizinin Yaratıcısı Olan Stacy Rukeyser Aynı Zamanda Yapımcılığını da Üstlendi

Stacy Rukeyser  ve J. Miles Dale’ın hem yaratıcısı olduğu hem de yürütücü yapımcılığını yaptığı Sex/Life dizisinin yapımcılığını Chris Hatcher ve Scott James Wallace üstleniyor.

Hazırlık Süreci

Sex/Life 2019 senesinde ilk sezon için Netflix’ten onay aldıktan sonra çalışmalara başlandı. Oyuncular ve yapım ekibi açıklamalduktan sonra dizinin çekimlerine 2020 senesinin bahar aylarında start verilmesi amaçlanıyordu fakat pandemi sebebiyle ertelendi. Ağustos 2020 tarihinde çekimlerine başlanan dizi Kanada’nın Mississauga şehrinde aralık ayında çekimlerini bitirdi ve seyircisiyle 25 Haziran 2021 tarihinde buluştu.

Sarah Shahi, kadın bakış açısıyla yazılan bu senaryoyu ilk kez okuduğunda çok etkilendiğini dile getiriyor ve rolü almadan önce kendisinin bu role en uygun kişi olduğunu ispatlamak için çaba söylediğini dile getiriyor.

İlk Yorumlar

Sex/Life’ın eleştirmenlerden aldığı ilk yorumların pek de olumlu olmadığını aktarabiliriz. Dizinin Rotten Tomatoes puanı %43, Metacritic puanı ise 50. Diziye gelen yorumlar içinde “erotizm dozunun yüksek olduğu” ve “vasat bir yapım” ifadeleri sürekli olarak terkarlanıyor.

Fragmanı

2. Sezon Olacak mı?

Netflix halen 2. sezona dair resmi bir açıklama yapmamış olsa da dizi, net sonla bitmemesiyle seyircisini beklentiye sokan bir finale sahip. Sex/Life dizisinin yaratıcısı Stacy Rukeyser da verdiği bir röportajda ikinci sezona dair umduğu şeylerin olduğunu dile getirerek, ikinci sezon için planların olduğunu göstermişti.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu