Oyun Haberleri

Sahte Battlefield 6 videoları dolaşmaya başladı

Sahte Battlefield 6 videoları dolaşmaya başladı, Oyun severler için Sahte Battlefield 6 videoları dolaşmaya başladı başlığı altında siz kıymetli takipçilerimizi bilgi sahibi olmanızı istedik.. Makalemizin içinde Sahte Battlefield 6 videoları dolaşmaya başladı ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri bulacaksınız.

Sahte Battlefield 6 videoları dolaşmaya başladı

Battlefield 6 ekran fotoğrafları ile birlikte kısa kısa videolar bir önceki günlerde sızdırılmıştı. Oyun için ilk kez hikaye ve oynanış ayrıntı kısmı ile karşılaşmış, ardından ise bu sızıntıları bazı ekran fotoğrafları ve videolar takip etmişti. Bu sızıntıların bir gerilla pazarlama taktiği olduğunu düşünen oyuncuların sayısı da bir hayli fazla diyebiliriz. Tabi sızıntılar karşısında DICE ve EA Games’in sessiz kalması bazı sahte içeriklerin dolaşmasına da ön ayak oldu. Muhtemelen oyunun resmi açıklamasuna kadar olay iyice karışacak ve gerçek sızıntılar dışında sahte içeriklerle de karşılaşma durumumuz olacak gibi duruyor.

Battlefield 6 sahte sızıntılar gelmeye başladı

Battlefield 6 için yaşanan yeni sızıntıya incelediğimizde ilk etapta gerçekten iyi kurgulandığını fark ediyorsunuz. Açıkçası ilk gördüğümüzde bir heyecanla biz de gerçek olduğunu zannettik. Lakin videoya dikkatlice incelediğimizde önceden anımsadığımız bazı görüntüler ile karşı karşıya geldik. Öncelikle videonun ilerleyen dakikalarında karşımıza çıkan robotların Boston Dynamics robot fotoğrafları olduğunu belirtmemiz gerekiyor. Boston Dynamics robotik alanda faaliyet gösteren bi hayli bilinen bir şirket.

Diğer dikkatimizi çeken nokta ise fırtına fotoğrafları oldu. Videoyu izlediğimde bu fırtına kısmını adeta önceden görmüşüm gibi bir hissiyata kapıldım. Ve hemen Youtube’a aklıma gelen ilk aramayı, yani “Unreal Engine Storm” aramasını yazdım. Karşıma çıkan video goğrudan Battlefield 6 sızıntısı diye gösterilen videodakinin aynısıydı. Sonuç olarak teknik demolar ve bilinen bazı videolar ile ortaya başarılı bir kurgu çıkmış. Lakin başta da dediğimiz gibi bu tarz sahte videolar olabileceken gelmeye devam edecek. Bu videoya aşağıdan inceleyebilirsiniz.

Battlefield 6’nın önceden şimdilerden 10 yıl ardından geçeceğine dair bilgiler ortaya çıkmıştı. Bu da oyunda tıpkı Boston Dynamics ronotları gibi farklı ronotların bulunacağı manasına geliyor. Yani askeri robotlar, gelişmiş dronelar, jetler, helikopterler ve tanklar gibi yakın önümüzdeki zamanlarda ekipmanları içereceğini şimdiden aktarabiliriz. 

Bu sızıntılar içinde bunun bunun yanında önceden uzaktan gördüğümüz roket sahnesinin daha yakında zamandan alınan fotoğraflarıne de yer verilmiş. İşin içinde roketler olunca sahte video içerisine de farklı roket ateşleme videolarının serpiştirildiğini göze çarpıyor. Yıkım hususunda bi hayli iddialı bulunacağı gösterilen Battlefield 6‘nın bir geçiş oyunu bulunacağı öncedenden açıklanmıştı. Yani oyun PC, PS5 ve Xbox Series X gibi platformların bunun yanında bir önceki nesil konsolları da es geçmeyecek. 

Sahte Battlefield 6 videoları dolaşmaya başladı

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu