Oyun Haberleri

Returnal oyuncuları oyunu kaydetme özelliği istiyor

Returnal oyuncuları oyunu kaydetme özelliği istiyor, Oyun severler için Returnal oyuncuları oyunu kaydetme özelliği istiyor başlığı altında siz kıymetli takipçilerimizi bilgi sahibi olmanızı istedik.. Makalemizin içinde Returnal oyuncuları oyunu kaydetme özelliği istiyor ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri bulacaksınız.

Returnal oyuncuları oyunu kaydetme özelliği istiyor

PlayStation 5 için özel olarak piyasaya sürülen Returnal, hem inceleme puanlarında hem de oyuncular aracılığıyla gelen geri bildirimlerde bi hayli sevilmişe benziyor. Rogue-like türündeki yapımda oyuncuların çok fazla yakındığı bir konu ise oyunu kaydetme seçeneğinin olmaması. Lakin oyunun türü gereği zorlayıcı olması ve risk-ödül dinamiğini kullanması, kaydetmeye izin vermiyor. Oyunun doğası gereği olmayan bu özellikten yakınan oyuncular için geliştirici açıklamalacak hiçbir şey olmadığını dile getiriyor.

Returnal oyunu kaydetme özelliği şuan için eklenmeyecek

Geliştirici Housemarque, Returnal oyununda kayıt seçeneğinin olmamasıyla alakalı şikayetleri kabul etti. Oyunun doğası gereği içinde kaydetme mekaniğini barındırmaması bazı oyuncular aracılığıyla tepkiyle karşılandı. Oyun oturumlarının çok uzun sürmesinden ötürü bazı oyuncular PS5 konsolunu uyku modunda tutmanın dışında durup kaydetmenin bir yolu olmadığından şikayet ediyor.

Popüler bir Reddit gönderisinde insanlar konu ile ilgili şunları dile getirdi:

“Kaydet/yükle özelliğinin oyunun rogue-like kişiliğini öldüreceğini anlasam da, bazı insanlar bu özellikler olmadan oynayamıyor! İlk turum hemen hemen 2 saat sürdü ve beni doğruca ikinci biyoma götürdü. Yeni biyoma ulaştığımda saat 03:00’dü ve uyumak istedim çünkü ertesi gün çalışmak zorundaydım.”

“Bir dahaki sefere ne zaman oynayacağımı bilmediğim için konsollarımı hep kapatıyorum. Mesele şu ki, fantastik bir silahım, tam sağlığım, güzel bir parazit ve bazı iyi eserlerim varken, ikinci biyomun başlangıcında kendimi öldürmek zorunda kaldım.”

Returnal oyuncuları oyunu kaydetme özelliği istiyor

Yayına girdiği sırada 700’den fazla yorum alan ileti dizisi, geliştiriciye ölüm anında silinen bir otomatik kaydetme sistemi eklemesini tavsiye ediyor. Cuma günü Housemarque Reddit’te bulunan bu başlık için şunları yazdı: “Topluluğu duyuyoruz ve hepinizi seviyoruz. Şimdi duyuracak bir şey yok, fakat oynamaya ve olabilecek olduğunca mücadelenin tadını çıkarmaya devam edin!”

Ersin Kılıç’ın yazdığı Returnal incelememizde “Returnal roguelike ve metroidvania türlerini birleştiren, korku unsurlarını baharat olarak kullanan bir aksiyon oyunu. Bu kadar farklı türleri içinde birleştirince hepsinin başarılı olduğu yönleri bazı eksiklerine rağmen bünyesinde tutmayı başarmış.” ifadelerine yer vermiştik. Sizler oyunda böyle bir noksanlık hissettiniz mi? Görüşlerinizi yorumlar bölümünde bizlerle ve diğer okurlarla paylaşmayı unutmayın.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu