Oyun Haberleri

Resident Evil Village Steam ve Twitch’te şov yapıyor

Resident Evil Village Steam ve Twitch’te şov yapıyor, Oyun severler için Resident Evil Village Steam ve Twitch’te şov yapıyor başlığı altında siz kıymetli takipçilerimizi bilgi sahibi olmanızı istedik.. Makalemizin içinde Resident Evil Village Steam ve Twitch’te şov yapıyor ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri bulacaksınız.

Resident Evil Village Steam ve Twitch’te şov yapıyor

Dün Resident Evil Village, oyuncular için bu oyunsuz zamanda uzun gelen bir bekleyişin ardından piyasaya sürüldü ve gelen işaretler, çok sevildiği yönünde. Lansman metrikleri öyle gösteriyor ki oyun hem Steam anlık oyuncu sayısında hem de Twitch’te izlenme sayılarında serinin en büyük çıkış yapan oyunlarından biri oldu. Tabi bunda Lady Dimitrescu’nun daha oyun çıkmadan kazandığı popülerliğin ve oyunun Doğu Avrupa mitlerine dayanan ilgi çekici yapısının katkısı bi hayli büyük.

  • İlginizi çekebilir: RE Village inceleme puanları ne alemde?

Resident Evil Village Steam ve Twitch’te iyi ses getirdi

Resident Evil Village, SteamDB’nin gösterdiği gibi birinci günde 101.726 eşzamanlı oyuncu ile zirveye oynarken serideki herhangi bir oyun için en büyük PC lansmanı oldu. RE 7 20.449’da kalırken Resident Evil 2 Remake 74.227 ve RE 3 Remake 60.293 eşzamanlı oyuncuya ulaşmıştı. Bu da son oyunun diğerlerine fark atarak zirveye oturduğunu gösteriyor. Tabi bu verilerin Steam platformundan geldiğini unutmamak gerekiyor.

Bir başarı ise Twitch tarafında yaşanıyor. Village, bugün 600.000’den fazla seyirciye ulaştı ve bu sayıdan hiçbir büyük yayıncı sorumlu değil. Yani platformdaki nispeten daha az izlenen yayıncılar da Resident Evil Village oynayarak seyircileri kanallarına toplamayı başardılar. Bu da bireylerin oyunu oynayan kişi kadar, oyunun kendisiyle de ilgilendiğini gösteriyor. Yine Twitch’te de serinin önceki oyunları -SullyGnome’un gösterdiği gibi- RE7 için 224.481, RE2 Remake için 314.244 ve RE3 Remake için 318.002 şeklindeydi. Bu da Steam’in bunun yanında Village’ın Twitch platformunda da en iyi çıkış yapan Resident Evil oyunlarından biri olduğunu şüphesiz biçimde ortaya koyuyor.

Resident Evil Village

Tabi bunun arkasında oyunun demo sürümleri ile birden fazla kez bütün platformlarda kendini göstermiş olması da yer alıyor. Oldukça iyi ve yeni oyuna dair umut veren demolar aracılığıyla oyuncular deneyip, çıktığında oyunun içine atlama şansı buldular. Bu şansı bulamayan oyuncular ise soluğu Twitch’te yayıncılardan oyunu izlemekte aldılar. Serinin 7. oyununu sürdüren Village, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X / S, Stadia ve PC platformlarında yayınlandı. Peki sizler oyun ile ilgili neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar bölümünde bizler ve diğer okurlar ile paylaşmayı unutmayın.

  • Bkz: (Video) Castle demosu
  • Bkz: (Video) Village demosu

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu