Oyun Haberleri

Resident Evil Village Dünya Çapında 4 Milyondan Fazla Sattı

Resident Evil Village Dünya Çapında 4 Milyondan Fazla Sattı, Oyun severler için Resident Evil Village Dünya Çapında 4 Milyondan Fazla Sattı başlığı altında siz kıymetli takipçilerimizi bilgi sahibi olmanızı istedik.. Makalemizin içinde Resident Evil Village Dünya Çapında 4 Milyondan Fazla Sattı ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri bulacaksınız.

Resident Evil Village Dünya Çapında 4 Milyondan Fazla Sattı

Capcom Co., Ltd. bugün yaptığı açıklama ile Resident Evil serisinin en son oyunu Resident Evil Village’ın dünya çapında 4 milyondan fazla adette satış noktalarına (dijital satış noktaları dahil olmak üzere) gönderildiğini açıkladı.

Resident Evil Village Dünya Çapında 4 Milyondan Fazla Sattı

18 Nisan 2021’de piyasaya sunulan yapım, eleştirmenlerden bir çok olumlu ve olumsuz bildirimi de almıştı. Lakin buna karşın, satış sayıları, seriye gösterilen ilginin ne kadar yoğun olduğunu da gösteriyor. Resident Evil Village, RE7: Biohazard’ıun devamı niteliğinde olup, önceki oyuna göre daha yüksek düzeyde bir aksiyon içeriyor. Yapımda, oyuncular, gizemli, karlı bir köyde geçen yeni bir tür hayatta kalma korku oyununa girerken baş kahraman Ethan Winters rolünü üstleniyor. Çarpıcı, fotogerçekçi görselleri ve 3D sesi dahil olmak üzere teknik değerleriyle övgü alan oyun, bunun bunun yanında aksiyon ve korku unsurlarını ustalıkla dengeleyen geleneksel korku ve oynanışa dayanan çekici karakterlere sahip olduğu için hayranlardan destek aldı. Elbette bu da oyunun dünya çapında 4 milyondan fazla adette sevkiyatı ile neticelendi.

Resident Evil Village Dünya Çapında 4 Milyondan Fazla Sattı

Konu ile ilgili en son 11 Mart tarihinde bir bülten yayınlayan Capcom, o tarihte oyunun 3 milyon adet sattığını duyurmuştu. Nerede ise 2,5 aylık süreç içinde bir milyon adet daha satan Resident Evil Village, oyuncuların yapıma olan ilgisinin hiç azalmadığını gösteriyor.

Oyun ile ilgili daha kapsamlı bir şekilde bilgi edinebilmek için Resident Evil Village incelemesi için hazırladığımız içeriğimize de inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu