Oyun Haberleri

Resident Evil Village 3 milyon satış rakamını geride bıraktı

Resident Evil Village 3 milyon satış rakamını geride bıraktı, Oyun severler için Resident Evil Village 3 milyon satış rakamını geride bıraktı başlığı altında siz kıymetli takipçilerimizi bilgi sahibi olmanızı istedik.. Makalemizin içinde Resident Evil Village 3 milyon satış rakamını geride bıraktı ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri bulacaksınız.

Resident Evil Village 3 milyon satış rakamını geride bıraktı

Resident Evil Village satış rakamı hususunda ilk açıklamalar daha oyun çıkalı bir hafta olmadan yapılmaya başlandı. Resmi olarak 7 Mayıs Cuma günü çıkan oyunun sevkiyatının 3 milyonu geride bıraktığı Capcom aracılığıyla açıklamaldu. Bu rakamın global olarak hem kutulu hem de dijital sürümleri kapsadığı da gelen bilgiler içinde.

Resident Evil Village 3 milyon satış rakamına ulaştı

Tabi oyunun bu kadar kısa bir sürede bu rakama ulaşmasında çoklu platform desteğine sahip olmasının da payı büyük. Resident Evil Village, PC platformu dışında PS5, PS4, Xbox Series X / S ve Xbox One konsollarına çıktı. Yeni nesil ile birlikte eski nesili pas geçmemesi, bunun bunun yanında diğer büyük bütçeli oyunlar gibi ertelenmemesinin de bu satış rakamına tesirinin büyük olduğunu aktarabiliriz.

Oyunun satış rakamı hususunda yakaladığı bu başarıyı kıyaslayacak olursak Resident Evil 7’nin bu sürede 2.5 milyon satış rakamına eriştiğini göze çarpıyor. RE 7 toplamda ise 8.5 milyons atış rakamına ulaşmayı başarmış ve serinin en başarılı oyunlarından biri olmuştu. Resident Evil Village ise şimdiden daha iyi bir performans göstererek satış rakamı hususunda ana seride bir önceki oyunun başarısını geride bırakabileceğini göstermiş oldu. Resident Evil serisinin toplam satış rakamı ise 100 milyonu aşmış durumda.

Resident Evil Village inceleme

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu