Oyun Haberleri

Resident Evil ve Monster Hunter ile Capcom rekor bir yıl geçiriyor

Resident Evil ve Monster Hunter ile Capcom rekor bir yıl geçiriyor, Oyun severler için Resident Evil ve Monster Hunter ile Capcom rekor bir yıl geçiriyor başlığı altında siz kıymetli takipçilerimizi bilgi sahibi olmanızı istedik.. Makalemizin içinde Resident Evil ve Monster Hunter ile Capcom rekor bir yıl geçiriyor ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri bulacaksınız.

Resident Evil ve Monster Hunter ile Capcom rekor bir yıl geçiriyor

Capcom 31 Mart 2021’de sona eren 12 aylık zamanda, net satışları ile birlikte şirketin kâr anlamında rekor bir yıl geçirdiğini açıkladı. Şirket, bu sene çok satan iki oyunuyla birlikte büyümeye gidecek.

  • İlginizi çekebilir: Resident Evil, Capcom’un 100 milyon satışı geçen ilk serisi oldu

Capcom, Resident Evil ve Monster Hunter aracılığıyla rekor bir yıl geçiriyor

Son finansal sonuçlara göre Japon yayıncı kâr anlamında rekor bir mali yılı geride bıraktı. Resident Evil Village ve Monster Hunter Rise gibi yeni oyunlarının bi hayli iyi satmasıyla birlikte şirketin kârı geçtiğimiz senelera göre artmaya sürdürmekte. 31 Mart’ta sona eren mali yılda net satışlar yüzde 17 artarken işletme geliri %51.6 arttı ve normal geliri %52 düzeysinde artış gösterdi. Şirketin toplam işletme geliri 34.6 milyar yen (317 milyon dolar) olurken normal geliri de 35 milyar yen (321 milyon dolar) sayılarına ulaştı.

Rakamlar Capcom için art arda sekizinci kez işletme geliri artışını ve art arda dördüncü rekor kârlar elde ettiği yılı temsil ediyor. Nintendo Switch için Monster Hunter Rise 31 Mart’a kadar dünya çapında toplam 4 milyonun üzerinde bir satışla iyi bir başarı yakaladı. Capcom, 5 Nisan’a kadar satışların 5 milyon birime eriştiğini dile getirdi.

Capcom için 2021 yeni bir kâr rekoru yılı oldu

Yayınladıkları oyunlar hem kısa hem de uzun soluklu zamanda başarı gösterdi ve bu da Capcom’un kârını bi hayli artırdı. Monster Hunter World: Iceborne gibi uzun ömürlü oyunlar aracılığıyla Capcom bi hayli bereketli bir yıl geçirdi. Bunun yanında şirket, Devil May Cry 5 Special Edition’un yeni nesil platformlarda “iyi performans gösterdiğini” açıkladı.

Şirket hem mevcut serilerini ilerleterek hem de yeni seriler oluşturarak geliştirme personelini yükseltmek ve oyun hattını genişletmek için çalışmalar yürüttüğünü açıkladı. Geçen yaz 8 yıldan sonra açıkladıkları ilk yeni IP olan Pragmata oyunculara gösterilmişti.

  • Bakınız: Pragmata PlayStation 5, Xbox Series X ve PC için açıklamaldu

Bunun yanında Resident Evil Village, 7 Mayıs’ta PC’de kuvvetli bir çıkış yaparak serinin Steam’de eşzamanlı oyuncu sayısı hususundaki rekorunu rahatça kırdı. Aynı zamanda satışlar anlamında da çok satanların zirvesine oturmayı başardı. Şirketin yeni oyunları için kullandıkları formül oyuncular aracılığıyla bi hayli sevilmişe benziyor. Peki siz Village’ı oynadınız mı? Görüşlerinizi yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu