Oyun Haberleri

Remedy CEO’su yeni projeler hakkında açıklama yaptı

Remedy CEO’su yeni projeler ile ilgili açıklama yaptı, Oyun severler için Remedy CEO’su yeni projeler ile ilgili açıklama yaptı başlığı altında siz kıymetli takipçilerimizi bilgi sahibi olmanızı istedik.. Makalemizin içinde Remedy CEO’su yeni projeler ile ilgili açıklama yaptı ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri bulacaksınız.

Remedy CEO’su yeni projeler ile ilgili açıklama yaptı

Control geliştiricisi Remedy Entertainment, önceden Epic Games ile ortaklaşa iki yeni proje üzerinde çalıştığını, birinin AAA birden çok platformlu oyun ve diğerinin ise daha ufak ölçekli bir çalışma olduğunu söylemişti. Bu iki projenin bunun yanında kod adı “Vanguard” olan bir “canlı hizmet oyunu” üzerinde çalıştıklarını da bildirmişlerdi.

Şirket son iş güncellemesinde bu projelerle alakalı gelişitirme sürecinden ve ne etapta olduklarından da bahsetti. Remedy CEO’su Tero Virtala, söz konusu üç oyun üzerinde çalışmalarının bunun yanında CrossfireX ve Crossfire HD için üzerinde çalıştıkları tek oyunculu hikaye modlarının da iyi bir biçimde ilerlediğini dile getirdi.

Remedy yakında zamanda sektöre bir sürpriz yapabilir

Virtala “Remedy’nin Epic Games ile ortaklaşa geliştirdiği AAA oyun projesi yakında zamanda tam üretime geçecek ve daha ufak ölçekli ikinci oyun da tam üretim modunda devam edecek” dedi. “Oynaması ücretsiz coop oyun projemiz Vanguard’da ise artık oyunun temel unsurlarının çoğunu tanımladık. Geliştirme iyi bir hızda ilerliyor, dahili oyun testleri sürdürmekte ve bir sonraki aşama olan kapalı harici testlere başlıyoruz.”

Remedy Entertainment önceden “bir defada tek oyun” geliştiren bir stüdyoydu. Lakin son senelerda Control’ün başarısının da yardımıyla stüdyo genişledi ve personel sayısını arttırdı. Bu da aynı anda birden fazla proje geliştirmelerine olanak sağladı. Virtala, Remedy’nin Mart 2021’in sonunda 281’e kadar çalışanı olduğunu ve “kabiliyetleri çekmek ve işe almak için yeni yollar denediğini ve değerlendirdiğini” dile getirdi.

Remedy CEO'su yeni projeler hakkında açıklama yaptı

Ne yazık ki halen bu rapor ile yeni oyunların neye benzediğine dair bir bilgi ortaya çıkmadı. Crossfire, uzun süredir devam eden ve Asya’da ses getirmeyi başaran bir FPS oyunudur fakat CrossfireX halen PC için açıklamalmadı. Şimdilik yalnızca Xbox Series X ve Xbox One için geliyor. Crossfire HD ise yalnızca Çin bölgesinde çıkması hedeflenen bir oyun olduğundan, Remedy’nin bu alandaki çalışmalarını göremeyeceğiz gibi görünmekte. Şirketin kreatif direktörü Sam Lake geçen sene stüdyonun “Remedy Connected Universe” düşüncesine uygun bir proje üzerinde çalıştığını söylemişti. Bu proje Alan Wake 2 olabilir, fakat olmama ihtimali de yer alıyor. Henüz stüdyonun üzerinde çalıştığı oyunların isimleri birer gizem olarak varlığını koruyor.

İlginizi çekebilir: Alan Wake 2 geliştiriliyor olabilir

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu