Oyun Haberleri

Razer doğayı desteklemek için 50 milyon dolarlık yatırım yaptı

Razer doğayı desteklemek için 50 milyon dolarlık yatırım yaptı, Oyun severler için Razer doğayı desteklemek için 50 milyon dolarlık yatırım yaptı başlığı altında siz kıymetli takipçilerimizi bilgi sahibi olmanızı istedik.. Makalemizin içinde Razer doğayı desteklemek için 50 milyon dolarlık yatırım yaptı ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri bulacaksınız.

Razer doğayı desteklemek için 50 milyon dolarlık yatırım yaptı

Daha önce farklı sosyal sorumluluk projelerine de imza atan Razer şifrketi son haftalarda kullanıcılardaki bilinçlenmeyi arttırmak için değişik projelere de imza atıyor. Ağaçları kurtarmaya yönelik bazı aksiyonlar alan ve son kez denizden çıkarılan plastiklerle yeni bir ürün yelpazesi sunan firma şimdi de doğayı desteklemek için 50 milyon dolar değerinde Razer Green Fund’ı kurdu. Firmanın bu hususta yaptığı açıklama ve detaylar şu biçimde;

Razer doğayı desteklemek için 50 milyon dolarlık yatırım yaptı

Razer 50 milyon dolarlık “Razer Green Fund”ın çıkışını ve ödüllü sürdürülebilir ürünler girişimi olan “The Nurturing Co. Pte. Ltd.” (“The Nurturing Co”) için yapacağı tohum yatırımlarını açıkladı. Organizasyon, dünyanın ilk tek kullanımlık plastik içermeyen, bambu tuvalet kağıdı ve evde bakım markalarından birisi olan BAMBOOLOO’yu yaratmasıyla gözleri üstüne topluyor.  

Mart 2021’de Razer, #GoGreenWithRazer girişiminin bir parçası olarak, 2025 yılına kadar “%100 Yenilenebilir Enerji” kullanmak ve “%100 Karbon Nötrlüğü” elde etmek de dahil olmak üzere şirketin doğayı ve çevreyi koruma taahhüdünün dört temel noktasını ayrıntılı olarak açıklayan 10 yıllık sürdürülebilirlik yol haritasını ana hatlarıyla açıklamıştı. Bu 10 yıllık plan içerisinde, Razer bunun yanı sıra dünya çapındaki oyuncuları çevreci amaçlara katkıda bulunmaları için eğitmek ve bir araya getirmek adına “Yeşil Topluluk” (Green Community) altında; 1 milyon ağacı korumak için Conservation International ile ortaklaşa yürütülen son derece başarılı Sneki Snek Kampanyasını ve geri kazanılan deniz plastiklerinden yapılan sınırlı sayıda üretilen Kanagawa Wave Apparel Collection’ı da içeren birden fazla girişimi açıkladı.

Razer doğayı desteklemek için 50 milyon dolarlık yatırım yaptı

Sürdürülebilirlik girişimlerini Razer Green Fund aracılığıyla desteklemek

Frşmanın 10 yıllık sürdürülebilirlik yol haritasına uygun olarak Dünya Günü’nü kutlamak için Razer, çevre ve sürdürülebilirlik girişimlerini desteklemek ve bunlara yatırım yapmak maksadıyla 50 milyon dolarlık bir fon ayırdı. Razer Green Fund, Razer’ın kurumsal girişimler kolu olan zVentures aracılığıyla yönetilecek ve Razer’ın stratejik yatırım faaliyetlerinin ayrılmaz bir parçası olacak.

Yeşil Yatırımlar dikeyine giren Razer Yeşil Fon, seçici stratejik yatırımlar yoluyla Razer’ın gençlik, Y kuşağı ve Z kuşağı içinde yeşil bir zihniyet daha da ilerletmeye çalışacak. Bu yatırımlar; yenilenebilir enerji, karbon ve plastik yönetimi odaklı sürdürülebilirlik şirketlerini hızlandırmayı planlıyor. Razer Green Fund aracılığıyla startuplar, gelecek nesiller için dünyayı şekillendirmeye yol gösterecek yenilikçi teknolojileri güvenle sunabilecekler.

Razer’ın Personel Şefi Patricia Liu, “10 yıllık sürdürülebilirlik yol haritamızın açıklamalmasından bu yana Razer, dğnyanın çeşitli noktalarındaki startupların kendi yeşil girişimlerini nasıl hızlandırabileceklerine dair taleplerle dolup taştı” dedi. “Razer Yeşil Fonu, yeni startupları hedeflerine ulaşmaları için güçlendirmek amacı ile kuruldu.” 

Razer, BAMBOOLOO ile ortak  

Yeni Yeşil Fon girişimini başlatmak için Razer, zVentures aracılığıyla The Nurturing Co.’ya bir tohum yatırımı gerçekleştirdi. Ortaklık, BAMBOOLOO’nun (The Nurturing Co.’nun sürdürülebilir tuvalet kağıdı markası) Güneydoğu Asya Genel Merkezi ve Malezya’da da açılacak yeni ofislerinin de dahil olduğu bazı Razer küresel ofislerinde bambu tuvalet kağıdı uygulaması ve tedarikini sağlayarak, Razer Green’in bir parçası olan Razer’ın tüm ofis operasyonlarının %100 karbon nötr olmasını sağlayacak.

Razer doğayı desteklemek için 50 milyon dolarlık yatırım yaptı

Bambu hamurunun tuvalet kağıtları için sürdürülebilir bir seçim olduğu ispatlanmıştır. Büyüme hızına ek olarak bambu hamuru üretmek, odun hamuruna kıyasla %90 daha az su ve %70 daha az karbon gerektirir. Dört kişilik bir aile, bambu tuvalet kağıdına geçerek yılda 30.000 litreden fazla su tasarrufu sağlayabilir. BAMBOOLOO, bambu bazlı tuvalet kağıtları ve diğer ev bakım ürünlerini sunarak tüketicilerin odun hamuru kağıt ürünlerinden vazgeçmelerine faydalı oluyor.

Liu, “BAMBOOLOO, dünyayı gelecek nesiller için koruma misyonumuzu gerçek anlamda somutlaştırıyor” dedi. “Bu yatırımın, büyümekte olan koruma girişimlerinin aynı yolu takip etmesi için kuvvetli bir öncelik oluşturacağından eminiz.” 

The Nurturing Co., Razer’ı stratejik bir yatırımcı olarak görmekten heyecan duyuyor. The Nurturing Co. CEO’su ve Kurucusu David Ward, “Razer ile, The Nurturing Co. BAMBOOLOO sürdürülebilir, çevreye daha az etkili ürünlerimizi dünya çapında daha da fazla sayıda tüketiciye ulaştıracak.” 

Razer, Razer’ın ekosisteminden yararlanmak ve işlerini büyütmek için The Nurturing Co. ile birlikte çalışmaya devam edecek. Razer bunun bunun yanında yenilenebilir enerji, karbon, plastik yönetimi ve sürdürülebilir ormancılığa odaklanarak gelecek vaat eden diğer sürdürülebilirlik girişimlerine yatırım yapmaya devam edecek.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu