Oyun Haberleri

PS5’e özel yeni bir Final Fantasy oyunu E3’te duyurulabilir

PS5’e özel yeni bir Final Fantasy oyunu E3’te açıklamalabilir, Oyun severler için PS5’e özel yeni bir Final Fantasy oyunu E3’te açıklamalabilir başlığı altında siz kıymetli takipçilerimizi bilgi sahibi olmanızı istedik.. Makalemizin içinde PS5’e özel yeni bir Final Fantasy oyunu E3’te açıklamalabilir ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri bulacaksınız.

PS5’e özel yeni bir Final Fantasy oyunu E3’te açıklamalabilir

PlayStation ve Square Enix detaylarını paylaşan güvenilir bir kaynak olan “Navtra” yeni iddialarla karşımıza çıkıyor. Söylenene göre Square Enix, PlayStation 5’e özel yeni bir Final Fantasy oyunu üzerinde çalışıyor ve olabileceken önümüzdeki ay E3 2021’de duyuracak. Navtra, önceden de Haziran 2020’deki PlayStation 5 sunumunda yapılacak açıklamaların büyük bir bölümünü açıklamıştı ve bunun bunun yanında Square Enix’in PlayStation’a özel bir Marvel’s Avengers DLC’si yayınlama planlarını sızdırmıştı. Geçmiş sızıntılarına bakarak bugün dile getirdiklerine güven de haliyle artıyor.

Square Enix PS5 için yeni bir Final Fantasy oyunu duyurmaya hazırlanıyor

Ağustos 2020’de, Final Fantasy 16’nın açıklamalmasından önce Navtra, oyunun PS5 için belirli bir zaman özel bulunacağını açıklamıştı. Ertesi ay oyunun tanıtım fragmanı bir PC sürümüne atıfta bulunmuştu fakat kaldırıldı. Durumu açıklığa kavuşturmak adına Square Enix’e sorular sorulduğunda “FF16’nın PS5 dışındaki platformlarda yayınlanıp yayınlanmayacağına dair daha fazla bilgimiz yok” demişlerdi.

Şirket bir önceki günlerde Haziran ayında yapılacak tamamen dijital olan E3 2021 etkinliğine katıldığını onayladı ve Cuma günü Navtra, şirketin uzun süredir devam eden RPG serisine PS5 için yeni bir oyun çıkartacağı iddialarını ortaya koydu.

PS5'e özel yeni bir Final Fantasy oyunu E3'te açıklamalabilir

“Şu anda açıklamalan şeylerle alakalı güncellemelere ek olarak en az bir büyük FF açıklamasu daha bekleyebileceğimize inanıyorum” diye yazdı. “Genel olarak Square Enix için iyi bir E3 sezonu olmalı.”

Navtra dile getirdiklerinin kesin olmadığını belirtmekle birlikte “E3 programını tam anlamıyla bilmiyorum, fakat hangi oyunların geliştirilmekte olduğu, ne kadar ileride oldukları ve hedef çıkış tarihleri ile ilgiliki bilgilerime dayanarak tahmin ediyorum” dedi.

  • İlginizi çekebilir: Monster Notebook orkestrasından Final Fantasy performansı

En son Final Fantasy oyunu olan FF7 Remake şu anda yalnızca PlayStation konsollarında mevcut. Yaklaşan Final Fantasy 7 Remake Intergrade de en az altı ay için PS5’e özel olarak kalacak.

Aynı zamanda bir başka Square Enix oyunu olan Forspoken (Project Athia olarak da bilinir) da yine PlayStation 5 için belirli bir zaman özel olarak kalacak. Oyun 2022 senesinde PS5 ve PC için piyasaya sürülecek ve bildirilene göre iki yıllığına özel bir PlayStation konsoluna özel olarak kalacak. Sizler de konu ile ilgiliki görüşlerinizi yorumlar bölümünde belirtmeyi unutmayın.

  • İlginizi çekebilir: Forspoken oyunundan yeni görüntüler geldi

 

 

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu