Oyun Haberleri

PlayStation Discord ile iş birliğini duyurdu

PlayStation Discord ile iş birliğini açıkladı, Oyun severler için PlayStation Discord ile iş birliğini açıkladı başlığı altında siz kıymetli takipçilerimizi bilgi sahibi olmanızı istedik.. Makalemizin içinde PlayStation Discord ile iş birliğini açıkladı ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri bulacaksınız.

PlayStation Discord ile iş birliğini açıkladı

Sony yaptığı açıklama ile Playstation Discord iş birliğini resmi olarak açıkladı. Sony Interactive Entertainment aracılığıyla yapılan bilgilendirmede popüler iletişim hizmeti olan Discord ile önümüzdeki yılın başlarından bu yana sosyal tecrübeleri PlayStation’a taşıyacak yeni bir iş birliğine imza atıldığı altı çizildi. Bu iş birliğini güçlendirmek adına SIE, H serisi yatırım turunda Discord’a yatırım yaptığını da paylaşımı yaptı. halen işleyişin nasıl bulunacağı bilinmese de 2022 senesinin ilk aylarından bu yana bu yatırım ve iş birliği Playstation kullanıcıları için meyvelerini vermeye ekranlara gelecek diyebiliriz.

PlayStation Discord iş birliği açıklamaldu

PlayStation Discord ile iş birliğini duyurdu

İlk olarak Mayıs 2015’te yayına giren Discord uygulaması bildiğiniz gibi PC tarafında tek el olmaya doğru ilerliyor. Sesli sohbet özelliği dışında oda oluşturma ve topluluk yönetimi gibi konularda bi hayli başarılı özelliklere sahip olan Discord, PC karakterlerinin da eli ayağı olmuş durumda. İşte Sony, Playstation tarafında Discord’a yaptığı yatırım ile birlikte bu uygulamayı konsol sahiplerine de sunmayı planlıyor. Dediğimiz gibi sistemin Playstation konsollarına nasıl entegre edileceği halen muamma ama yapılan bilgilendirmede bir yıldan kısa bir zaman zarfında bu işleyişin devreye sokulacağı da belirtilmiş.

Yapılan bu açıklama Playstation tarafındaki topluluk açıklamasını da gündeme getirdi. Hatırlayacağınız gibi bir süre öne Sony bir açıklama yapmış ve Topluluk özelliğini konsollardan kaldırdığını duyurmuştu. Bu durum Discord üzerine yapılan yatırım ve planlamanın bir sebebi olarak da düşünülüyor. Diğer taraftan Microsoft şifrketi da bir süre önce Discord’u almak istemiş fakat bu satın alma bir türlü gerçekleşmemişti. En son Discord’un aylık aktif kullanıcı rakamının 150 milyona yakın olduğunu da söylemekte yarar var.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu