Oyun Haberleri

PlayStation ‘deneysel oyunlar’ konusunda ısrar ediyor

PlayStation ‘deneysel oyunlar’ hususunda ısrar ediyor, Oyun severler için PlayStation ‘deneysel oyunlar’ hususunda ısrar ediyor başlığı altında siz kıymetli takipçilerimizi bilgi sahibi olmanızı istedik.. Makalemizin içinde PlayStation ‘deneysel oyunlar’ hususunda ısrar ediyor ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri bulacaksınız.

PlayStation ‘deneysel oyunlar’ hususunda ısrar ediyor

PlayStation, satış rekorları kıran büyük projelerinin bunun yanında ‘deneysel oyunlar’ yayınlama hususunda da bi hayli ısrarlı görünüyor. Bunun bunun yanında şirketin oyun departmanı patronunun yaptığı bir açıklama da doğrudan bu konuyu işaret ediyor. Son haber kanallarına göre giderek satış rekorları kıran oyunlara yönelen platform sahibi, Bungie’den uzman geliştiriciler aracılığıyla kurulan yeni bir stüdyo olan Firewalk’ın orijinal birden çok oyunculu projeye başladığına yönelik enteresan bir açıklama yaptı.

PlayStation oyun yelpazesini genişletmeyi planlıyor

PlayStation, geçmiş konsol neslinin büyük kısmını God of War, Horizon Zero Dawn, Ghost of Tsushima gibi hikaye odaklı tek oyunculu oyunlara odaklanarak geçirdi. Lakin PlayStation Studios patronu Herman Hulst, GI.biz’e yaptığı bilgilendirmede yeni fikirlerle gelmeye kararlı olduğunu gösterdi.

  • Bakınız: PS Plus Video servisi mi geliyor?

Hulst “Yaptığımız oyunların olabildiğince farklı ve çeşitli olduğunu düşünüyorum” dedi. “Ve bu oyunları yapmaya devam edeceğimiz üzerine bahse girebilirsiniz, çünkü bunlar PlayStation stüdyolarında yaptığımız işin kalbi ve ruhu. Lakin bunun yanı sıra, bu kaliteli tecrübeleri yapmaya ve yeni fikirler üretmeye kendimizi adadık.”

Çok oyunculu odaklı bir oyun Sony için çıkış yolu olsa da Hulst daha “farklı ve çeşitli” oyunlara yönelmesinin tamamen farklı türler bulmakla alakalı olmadığını belirtiyor.

“Farklı bir başlık listesi oluşturmakla çok ilgilenmiyorum. Aslını söylemek gerekirse, geldikleri şekil veya şekil benim için değişiklaştırılmış, çeşitli ve ayırt edici olmalarından daha az ilgi çekicidir” dedi.

PlayStation 'deneysel oyunlar' konusunda ısrar ediyor

Görsel, Godfall oyununa aittir

“Bizimle ortak yönü olan ekiplerle çalışma eğilimindeyiz, Firewalk takımının hırsı da bunu tam anlamıyla karşılıyor. Aynı zamanda ekibin çok kuvvetli, özerk ve şiddetli biçimde cüretkar bir takım olduğu gerçeği… Kültürel olarak, bu gerçekten iyi bir eşleşme. Bundan dolayı türlere yahut oyun modlarına indirgemeye başlamadan önce, daha çok deneyimin farklı ve benzersiz olmasıyla ilgileniyoruz.”

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz zamanda SIE CEO’su Jim Ryan yaptığı bir açıklama ile PS5’in çok daha yüksek özel oyuna sahip bulunacağını belirtmişti. Ryan “PlayStation için yüksek kaliteli oyunlara usulca ama kararlı biçimde yatırım yapıyoruz ve PS5 neslinin her zamankinden daha özel yazılımlara sahip olmasını sağlayacağız” demişti. İlgili yazımıza de aşağıdaki bağlantıdan varabilirsiniz.

  • Bakınız: PlayStation 5 özel oyun sayısı her zamankinden fazla olacak

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu