Oyun Haberleri

‘Playstation 5 özel oyun sayısı her zamankinden fazla olacak’

‘Playstation 5 özel oyun sayısı her zamankinden fazla olacak’, Oyun severler için ‘Playstation 5 özel oyun sayısı her zamankinden fazla olacak’ başlığı altında siz kıymetli takipçilerimizi bilgi sahibi olmanızı istedik.. Makalemizin içinde ‘Playstation 5 özel oyun sayısı her zamankinden fazla olacak’ ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri bulacaksınız.

‘Playstation 5 özel oyun sayısı her zamankinden fazla olacak’

Playstation 5 özel oyun hususunda bi hayli iddialı ve konsol sahiplerini veya almayı düşünenleri neşelendirecek bir açıklama geldi. Playstation markasının da bağlı olduğu Sony Interactive Entertainment biriminde CEO görevini üstlenen Jim Ryan katıldığı bir söyleşide Playstation 5 özel oyun rakamının diğer konsollarından fazla bulunacağını açıkladı. Bu hususta gerekli yatırımları yaptıklarını söyleyen Jim Ryan, sessiz ama bir o kadar da kararlı bir biçimde özel oyun yapımına kaynak yatırdıklarını dile getirmiş.

Playstation 5 özel oyun sayısında kullanıcılarını neşelendirecek

'Playstation 5 özel oyun sayısı her zamankinden fazla olacak'

Japonya’nın alanında ileri gelen dergilerinden Nikkei ile bir söyleşi yapan Jim Ryan, Playstation 5 özel oyun hususunda iddialı ve kendinden emin konuşmuş. Jim Ryan katıldığı bu söyleşide şu açıklamalara yer vermiş.

“Sessiz ama kararlı diyebileceğimiz bir biçimde Playstation 5 özel oyun yapımı için yatırımlarımıza sürdürmekteuz. ve şunu söyleyebilirim ki Playstation 5 özel oyun anlamında her zamankinden daha fazla oyuna sahip bulunacağına emin bulunacağız. Insomniac Games şifrketinda olduğu gibi geçmişte bazı birleşmeler ve farklı satın almalar yaptık. Gelecekte de bunun gibi seçeneklerimizi göz ardı etmeyeceğiz.” diyen Ryan, ilerleyen zamanlarda yeni satın almaların olabileceğinin altını çizmiş.

 Ryan bunun bunun yanında Japon pazarına özel oyunların da geleceğini altını çizerek bu hususta şu ifadelere yer vermiş. “PlayStation 5, erken zamanlardan bu yana Japon geliştiriciler aracılığıyla çok sayıda oyuna sahip oldu. Ve ilerleyen zamanlarda Japon geliştiricilerle bağlarımızı güçlendirmek ve PlayStation 5 için Japon pazarına uygun içerikler de yayınlamak istiyoruz.”

Şimdiye kadar daha çok multiplatform oyunlara ev sahipliği yapan Playstation 5 için önceden özel olarak Demon’s Souls oyunu çıkmıştı. Konsol önümüzdeki günlerde ise Returnal ve Ratchet and Clank: Rift Apart oyunlarına ev sahipliği yapacak. 

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu