Dizi Haberleri

Peaky Blinders 6. Sezon Çekimleri Tamamlandı

Peaky Blinders 6. Sezon Çekimleri Tamamlandı, Sinema ve dizi takipçileri için Peaky Blinders 6. Sezon Çekimleri Tamamlandı konusunu ele aldık.. Yazımızda Peaky Blinders 6. Sezon Çekimleri Tamamlandı ile alakalı tüm ayrıntı kısmı siz değerli okurlarımıza anlatmaya çalıştık.

Peaky Blinders 6. Sezon Çekimleri Tamamlandı

Peaky Blinders dizisinin 6. sezon çekimleri tamamlandı. Dizinin yönetmenlerinden Anthony Byrne, heyecanla beklenen final sezonunun çekimlerinin tamamlandığını sosyal platform hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla açıkladı.

Steven Knight‘ın yaratıcısı olduğu Peaky Blinders, 2013 senesinde BBC’de yayınlanmaya başladı ve kısa bir sürede geniş seyirci kitlesine ulaşarak BBC’nin en başarılı dizilerinden biri oldu. Her yeni sezonuyla seyirci kitlesini daha da büyüten Peaky Blinders, gördüğü bu yoğun ilgi ve aldığı olumlu eleştiriler ile BBC’nin unutulmaz dizileri arasına adını yazdırdı.

2019 senesinde 5. sezonuyla seyirci karşısına çıkan Peaky Blinders’ın 6. sezonu, tüm dünya çapında prodüksiyonların durdurulmasına neden olan koronavirüs salgını sebebiyle aylarca ertelenmiş olsa da, geçtiğimiz Ocak ayında çekimlerine başlandı. Beş aylık çekim aşamasının ardından, final sezonunun çekimlerinin resmî olarak tamamlandığı açıklamaldu.

5. sezonu 2019’un sonbahar aylarında ekrana gelen dizinin 6. sezonunun çekimlerine 2020’nin ilk aylarında start verilmesi amaçlanıyordu. Lakin koronavirüs salgın sebebiyle yapılan planlar tamamen alt üst oldu. Çekimler ilk kez eylül ayına ertelense de, pandemi sebebiyle bu tarihte de çekimlere başlanamadı. Neyse ki çekimleri gerçekleştirmek için gerekli şartlar nihayet oluştu ve geçtiğimiz ocak ayında 6. sezon çekimlerine başlandı.

Peaky Blinders 6. Sezon Çekimleri Tamamlandı

6. sezonun konusu ile ilgili bilinenler bi hayli kısıtlı olsa da, dizinin yeni sezonunda da faşizmin yükselişine hikâyesinde yer vereceği bilinmekte. Steven Knight, 1930’lu senelerda geçen yeni sezonun, dönemin ruhuna uygun olarak faşizmin, milliyetçiliğin ve ırkçılığın yükselişine değineceğini açıklamıştı. Thomas Shelby’nin II. Dünya Savaşı ile sonuçlanacak bu sürecin ortasında kalacağını ifade etmişti.

Dizinin yönetmenlerinden Anthony Byrne, geçtiğimiz yıl verdiği demeçte, diziye yeni bir kadın kişiliğin katılacağını ve hikâyede mühim bir yer tutacağını açıkladı. Bunun yanında, geçtiğimiz ay yaşamını kaybeden Helen McCrory’nin kişiliği Polly’nin hikâyesinin halen bilinmemekte.

Anthony Byrne’ın paylaşımı yaptığı bir diğer mühim detay da yeni sezonun hangi noktada başlayacağı ile alakalıydi. Hatırlayacak olursanız; 5. sezonun sonunda tüm planları suya düştükten sonra adeta delirmenin eşiğine gelen Tommy Shelby, başına silah dayamış ve sezon da bu merak uyandıran kareyle noktalanmıştı. Byrne, 6. sezonun hemen bu sahneyle başlayacağını açıkladı.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Anthony Byrne (@antobyrne75)

En son, Anthony Byrne, Ocak ayında başlayan çekimlerin mayıs veya haziran ayında biteceğini, kurgu sürecinin de hemen hemen altı ay süreceğini açıklamıştı. Şimdi ise Instagram hesabı üzerinden paylaşımı yaptığı fotoğrafla dizinin son sezonunun çekimlerinin tamamlandığını açıkladı. Bu noktada en olası senaryoya göre 6. sezon, 2022’in ilk aylarında yayına girecek gibi görünmekte. Şu an için yayın tarihine dair resmi bir açıklama yapılmadı.

Peaky Blinders 6. sezon ile alakalı gelişmeler için sitemizi takip edebilirsiniz.

Kaynak: Digital Spy, NME,

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu