Dizi Haberleri

Payitaht Abdülhamid dizisi 4. sezon oyuncu kadrosu belli oldu!

Payitaht Abdülhamid dizisi 4. sezon oyuncu kadrosu belirlendi!, Dizi ve film severler için Payitaht Abdülhamid dizisi 4. sezon oyuncu kadrosu belirlendi! konusunu siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk.. Payitaht Abdülhamid dizisi 4. sezon oyuncu kadrosu belirlendi! ile alakalı tüm detaylar yazımızın içinde..

Payitaht Abdülhamid dizisi 4. sezon oyuncu kadrosu belirlendi!

PayitahtAbdülhamid; Osmanlı İmparatorluğu’nun tarihin en fazla araştırılan, en fazla tartışılan ve dünyanın manipülasyon hamleleri ile gözünü Osmanlı topraklarına diktiği zamanlarda tahta çıkıp, 33 sene gücü ve zekası ile İmparatorluğu var gücü ile ayakta tutan Sultan Abdülhamid Han’ın son 13 senelik Padişahlık Dönemini, ES Film imzası ile TRT ekranlarına aktarıyor. Proje Tasarımı Osman Bodur’a aittir ve konusunu yine Osman Bodur ile Uğur Uzunok’un yaptığı “Payitaht – Abdülhamid”, II. Abdülhamid Han’ın bu son 13 senelik zamanında yaşanmış olan olaylar çerçevesinde Batılı devletler “yeni yüzyılı” kendileri için dizayn etmeyi arzularken, karşılarına dikilen yürekli adamın hikâyesi seyirciye aktarılıyor. Peki, Payitaht Abdülhamid  dizisi oyuncuları kim? İşte cevabı…

Payitaht Abdülhamid  dizisinin oyuncu kadrosu

Payitaht Abdülhamid  dizisi oyuncuları kim? Sorusunun yanıtı sürekli olarak araştırılıyor. Payitaht Abdülhamid  oyuncu ekibinde bulunan bulunan oyuncular haberimizin devamında

Payitaht Abdülhamid  dizisinin hikayesi ile oyuncu kadrosu

Başrol kadrosunda bulunan; Bülent İnal, Özlem Conker, Selen Öztürk, Hakan Boyav, Saygın Soysal, Umut Kurt’un olduğu Payitaht Abdülhamid dizisinin 50’ye yakın ana kadro oyuncusu olacak biçimde figüranlarla birlikte 400-500 kişilik bölüm oyuncusu yer alıyor. Zaman zaman Yeşilçam’ın usta ve emektar oyuncuları da seyirci ile buluşuyor. Dizide, 120 kişilik teknik ekip çalışıyor.

Devrim Yakut ( Cemile Sultan)

Tiyatro, TV ve sinema sanatçısı Devrim Yakut, Payitaht Abdülhamid’in 4. sezonunda tarihin kuvvetli kadın karakterlerinden, Sultan Abdülmecid’in kızı ve Sultan Abdülhamid Han’ın kız kardeşi Cemile Sultan olarak dizinin kadrosunda bulunan bulunacak.

Sultan Abdülaziz suikastinde parmağı olduğu bilinen eşi Mahmud Celaleddin Paşa’yı abisi Abdulhamid’in görevinden azletmesine, idam hükmünden sürgüne göndermesine rağmen boşamayan Cemile Sultan, senelerca kocası ile kaybettiği 3 oğlunun acısını yaşayan kuralcı, otoriter, hoşgörüsüz ve haremde herkese kök söktürecek bir Sultan olarak saraya gelecek.

Sermet Yeşil (Zalman David Levontin)

Sinema, TV ve tiyatronun bi hayli beğeni alan isimleri içinde bulunan Sermet Yeşil, Payitaht’ın 4. Sezon kadrosuna Global Sermaye aracılığıyla dünya savaşının planlayıcı aklı olarak yetiştirilen ve dünya çapında ki savaş taktiklerini iyi bilen ‘Savaş Mimarı’ Zalman Levontin rolü ile dahil olacak.

Ceyhun Mengiroğlu (Mehmet Celaleddin)

Yakışıklı oyuncu Ceyhun Mengiroğlu, Payitaht isimli diziye Şehzade Abdülkadir ile aynı yaşlarda olan Cemile Sultan’ın oğlu Mehmet Celaleddin kişiliğini canlandırmak için katılıyor. Avrupa’da çok iyi bir eğitim alan, bi hayli başarılı, devleti ile dayısı Abdülhamid’e bağlılığıyla dikkat çeken bir genç olarak Şurayı Devlet Azası vazifesinin başına geçen Mehmet Celaleddin, Şehzade Abdülkadir’le çatışmalar yaşayacaktır.

Gülsüm İlhan Ali(Gülcemal)

Güzelliği ile dikkat çeken Gülsüm İlhan Ali, Gülcemal kişiliği ile bu sezon Payitaht’ın taze kanları içinde yer alıyor. Kimsesizler yurdunda büyüyen, kendisi gibi kimsesiz çocuklara ve insanlara yardım eden, temiz ahlakı, güler yüzü ile herkesin, özellikle de Bidar’ın gönlünü kazanan, büyüdükten sonra da yurtta çalışmaya etkili olan karakter olan Gülcemal, neşesi, dürüstlüğü, cesareti ve yardımseverliğiyle tam bir Çalıkuşu. Seneler öncesinde tanıştığı Mehmet Celaleddin’e birbirlerine âşık olan Gülcemal’in en büyük hayali sevdiğine kavuşmaktır.

Alp Akar (Ahmet Nurettin Efendi)

Küçük olsa da birden fazla çalışmada oynayan Alp Akar, Payitaht’a Abdülhamid’in Behice Hanım’dan olan oğlu Ahmet Nurettin Efendi kişiliği ile diziye dahil oluyor. Babası Abdülhamid aracılığıyla saraya getirilen Ahmet Nurettin Efendi, Payitahtın en ufak ve yaşı nedeni ile haremdekilere zorluklar yaşatacak şehzadesi olarak ekranda bulunacak.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu