Dizi Haberleri

Oh Olsun film konusu ve oyuncuları

Oh Olsun film konusu ve oyuncuları, Dizi ve film severler için Oh Olsun film konusu ve oyuncuları konusunu siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk.. Oh Olsun film konusu ve oyuncuları ile alakalı tüm detaylar yazımızın içinde..

Oh Olsun film konusu ve oyuncuları

Türk Sinemasının bi hayli beğeni alan filmlerinden birisi olan ve televizyonlarda yayına girecek açıklamaları ardından araştırılan Oh Olsun filmi konusu ve oyuncuları ile araştırılmaya başlandı. Filmin Yönetmenliğini Ertem Eğilmez üstlenirken Oh Olsun filmi araştırılıyor.

İlginç konusu ile ödüller alan Oh Olsun filmi dönemin kuvvetli isimlerinin oyuncu ekibinde bulunan olması ile araştırılanlar içinde yerini alırken romantik – komedi türünde ki konusu ile de birden fazla kişi aracılığıyla bi hayli beğeni alan bir eser haline gelmiştir. Hulusi Kentmen, Tarık Akan ve Kemal Sunal gibi usta isimlerin olduğu film konusu ve oyuncuları ile araştırılıyor.

Oh Olsun filmi konusu nedir?

Fabrikatör zengin Fehmi Haznedar’ın 3 oğlu yaşananlar ardından babasının yanında işe girmek zorunda kalır. Üniversite okumasına rağmen yaramazlıkları sebebiyle babasının ders vermek istediği Ferit yanında çalıştığı Burhan Usta’nın kızına aşık olur.

Oh Olsun filmi nerede ve ne zaman çekildi?

Oh Olsun filmi 1973 senesinde İstanbul’da çekilmiştir. 1 Ocak 1974 tarihinde vizyona giren filmin yönetmeni ise Ertem Eğilmez’dir.

Sadık Şendil aracılığıyla konusu yazılan Oh Olsun filmi 1974 senesinde Altın Portakal Film Festivalinde En İyi Senaryo ödülünü almaya hak elde etmiştir.

Oh Olsun filmi oyuncuları

Filmin başrollerinde Hale Soygazi ve Tarık Akan mevcuttur. Filmin müziklerini ise Füsun Önal yapmaktadır.

Hale Soygazi -Alev

Tarık Akan -Ferit Haznedar

Kemal Sunal -Fazıl Haznedar Ferit’in abisi

Hulusi Kentmen -Fehmi Haznedar Ferit’in babası

Münir Özkul -Burhan Usta Alev’in babası

Halit Akçatepe -Ferdi Haznedar Ferit’in kardeşi

Metin Akpınar -Metin Doktor Metin

Adile Naşit – Ferit’in annesi

Beyza Başar -Canan Alev’in kardeşi

Serap Olguner

İhsan Yüce -İhsan Usta

Nevin Güler -Nevin

Mürüvvet Sim – Alev’in annesi

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu