Dizi Haberleri

Netflix, League of Legends dizisi Arcane fragmanını yayınladı!

Netflix, League of Legends dizisi Arcane fragmanını paylaşımı yaptı!, Dizi ve film severler için Netflix, League of Legends dizisi Arcane fragmanını paylaşımı yaptı! konusunu siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk.. Netflix, League of Legends dizisi Arcane fragmanını paylaşımı yaptı! ile alakalı tüm detaylar yazımızın içinde..

Netflix, League of Legends dizisi Arcane fragmanını paylaşımı yaptı!

Netflix ve Riot Games, 2021 yılı güz aylarında Netflix platformundan, bütün dünyanın beğenisine sunacağı animasyon dizisi Arcane ile dünyaca bilinen League of Legends ekranlara taşıyor.

Dizi, Riot Gamesin televizyon ekranları için hazırladığı ilk dizi niteliğindeki projesi oldu. Riot’un dünyaca popülerliği olan League of Legends evreninde geçecek Arcane, Riot Games’in Fortiche Productions ortaklığıyla geliştirdiği ve yapımcılığını üstüne aldığı bir animasyon dizisidir. Ütopik kent Piltover ve ezilen yer altı kenti Zaun’da geçen hikaye, efsaneleşen iki LoL şampiyonunun kökenlerini ve onları koparan gücü anlatılıyor.

Netflix Orijinal Animasyon Direktörü, Dominique Bazay yaptığı açıklamalarında şunları dile getirdi: “League of Legend dünyaca coşku yaratan taraftar topluyor ve bu evrende geçen ilk televizyon dizisi Arcane’e ev sahipliği yapmaktan müthiş bir heyecan duyuyoruz. Dizi, seyircilere heyecanla dolu bir görsel şölen sunmaya hazırlanıyor.”

Riot Games hem oyun içindeki hem de oyun dışındaki küresel kitlesini arttırmaya sürdürmekte. Videoları dünya çapında 14milyarı aşkın seyredilen Riot Games’in e-spor ayağı olan Leagueof Legends 2020Dünya Şampiyonası, birden çok alanda rekor kıran seyredilme sayıları ile dikkatleri topluyor. Dünya genelinde tüketilen toplam bir milyar saatten fazla şampiyona içeriği, LoL’ü gezegenin en fazla izlenen e-sporu konumuna getirirken final mücadelesi, dakika başına 23,04milyon seyirciye ulaştı ve anlık olarak da en yüksek seyirci sayısında 45milyonu geçti.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu