Dizi Haberleri

Netflix, Jupiter’s Legacy Dizisini İlk Sezonunun Ardından İptal Etti

Netflix, Jupiter’s Legacy Dizisini İlk Sezonunun Ardından İptal Etti, Sinema ve dizi takipçileri için Netflix, Jupiter’s Legacy Dizisini İlk Sezonunun Ardından İptal Etti konusunu ele aldık.. Yazımızda Netflix, Jupiter’s Legacy Dizisini İlk Sezonunun Ardından İptal Etti ile alakalı tüm ayrıntı kısmı siz değerli okurlarımıza anlatmaya çalıştık.

Netflix, Jupiter’s Legacy Dizisini İlk Sezonunun Ardından İptal Etti

Netflix, Mark Millar ve Frank Quitely’nin aynı adlı çizgihikayesinden bir araya getirilen Jupiter’s Legacy dizisini ilk sezonunun ardından iptal etti.

2017 senesinde çizgiroman dünyasının en mühim isimlerinden Mark Millar‘la dev bir anlaşmaya imza atan Netflix, bu anlaşma kapsamı içinde hazırladığı ilk yapımlardan olan Jupiter’s Legacy dizisini 7 Mayıs’ta seyircilerin beğenisine sundu. 200 milyon dolara ulaşan bütçesiyle Netflix’in şimdiye kadarki fiyatı yüksek dizilerinden birisi olan Jupiter’s Legacy’den beklentiler bi hayli yüksekti. Sonuçta işin arkasında Mark Millar gibi çizgiroman dünyasının mühim isimlerinden biri vardı ve 200 milyon dolar gibi kayda değer bir bütçe ayrılmıştı. Spartacus dizisinin yaratıcısı olarak adını açıkladıktan sonra Daredevil’da senarist ve yönetmen olarak bulunan, son kez Pacific Rim: Uprising filmini yazıp yöneten Steven S. DeKnight öncülüğünde hazırlanan dizinin, süper kahraman dünyasında Netflix’in yerini sağlamlaştırması umuluyordu. Ne var ki sonuç öyle olmadı. Dizi, ne seyircileri ne de eleştirmenleri tatmin edebildi. Jupiter’s Legacy aldığı kötü yorumlara rağmen geniş bir kitleye ulaştı ulaşmasına ama buna karşın beklentilerin altında kaldı. Sonuç böyle olunca da iptal kararı kaçınılmaz oldu. Her şeye rağmen en azından 2. sezon onayı alabileceği düşünülen dizi, dün Netflix aracılığıyla iptal edildi.

Jupiter’s Legacy iptal edilmiş olsa da diziye konu olan evren ekranda kalmaya devam edecek. Netflix, Jupiter’s Legacy’yi sürdürmek yerine bunu bir tür antolojiye çevirecek ve Mark Millar’ın çizgiromanlrından bir araya getirilen farklı farklı hikâyeleri ayrı dizilere çevirecek. Bunların ilki ise Supercrooks olacak. Supercrooks, yüzyılın soygununu gerçekleştirmek için güçlerini birleştiren bir grup süper kötüyü, hırsızı ve dolandırıcıyı takip edecek. Proje, Ocean’s Eleven ile X-Men ile buluşması olarak tanımlanıyor.

Jupiter’s Legacy, Netflix’in Bugüne Kadarki En Pahalı Dizileri Arasındaydı

Netflix’in büyük umutlar bağladığı Jupiter’s Legacy, güçlerini 1930’lu senelerda kazanan ilk kuşak süper kahramanları merkezine alan bir hikâyeyi anlatıyor ve farklı nesillerden süper kahramanlara odaklanıyordu. İlk kuşak süper kahramanlar şimdilerde artık saygıdeğer yaşlı ustalar olarak görülürken, onların süper güçlere sahip çocukları ise, ailelerinin başarılarla dolu hayatlarına ulaşmak için mücadele ediyor.

Dizinin başrolünde, Transformers filmiyle tanınan Josh Duhamel yer alıyor. Oyuncu ekibinde bulunan bunun bunun yanında Ben Daniels, Leslie Bibb, Elena Kampouris, Andrew Horton, Mike Wade ve Matt Lanter gibi isimler yer alıyor.

Kaynak: Colönder

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu