Dizi Haberleri

NBC’den Altın Küre Ödülleri’ne darbe

NBC’den Altın Küre Ödülleri’ne darbe, Dizi ve film severler için NBC’den Altın Küre Ödülleri’ne darbe konusunu siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk.. NBC’den Altın Küre Ödülleri’ne darbe ile alakalı tüm detaylar yazımızın içinde..

NBC’den Altın Küre Ödülleri’ne darbe

Altın Küre Ödülleri’ni dağıtan Hollywood Yabancı Basın Birliği (Hollywood Foreign Press Association-HPFA), hiç siyah üyesi olmaması gibi nedenle tepkileri üzerine çekmeye sürdürmekte.

ABD medyasından NBC, sinema endüstrisinin Oscar Ödülü’nden sonra en mühim ödülleri olan Altın Küre Ödülleri’ni düzenleyen Hollywood Yabancı Basın Deneğinin (HFPA) üyeleri içinde 20 senedir siyahi üyesi bulundurmadığı sebebiyle, ödül merasimini yayınlamayacağını açıkladı. Kanaldan yapılan bilgilendirmede, ödül merasiminin 2022 senesinde yayınlamayacağını dile getirdi. Altın Küre Ödülleri, Los Angeles Times’ın Şubat ayında yayına giren alakalı haberinden sonra sinema yıldızları ve film stüdyoları aracılığıyla protesto edilmişti.

Neler olmuştu?

Ünlü sinema oyuncusu Scarlett Johansson, Altın Küre Ödüllerini dağıtan Hollywood Yabancı Basın Birliğine (Hollywood Foreign Press Association-HPFA) tepkilerini gündeme taşımıştı.

Tom Cruise, HFPA kullanıcı hesabındeki değişiklik eksikliğini ile ilgiliki tartışmaları protesto etmek için Bon on the Fourth of Temmuz, Jerry Maguire ve Magnolia filmleriyle kazandığı üç Altın Küre ödülünü iade etti.

HPFA’dan reform kararı

HFPA ise dün bilgilendirmede bulunarak “Değişiklikleri olabildiğince bi hayli hızlı ve düşünceli bir biçimde uygulamak, kuruluşumuz için en mühim öncelik olmaya sürdürmekte” dedi. Birlik, reform planının zaman çizelgesini ana hatlarıyla açıkladı..

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu