Oyun Haberleri

Monster Notebook fiyat artışı konusunda uyardı

Monster Notebook fiyat artışı hususunda uyardı, Oyun severler için Monster Notebook fiyat artışı hususunda uyardı başlığı altında siz kıymetli takipçilerimizi bilgi sahibi olmanızı istedik.. Makalemizin içinde Monster Notebook fiyat artışı hususunda uyardı ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri bulacaksınız.

Monster Notebook fiyat artışı hususunda uyardı

Ülkemizin en mühim bilgisayar firmalarından birisi olan ve geçtiğimiz zamanlarda yurt dışı merkezlerini de açmaya başlayan Monster Notebook fiyat artışı hususunda bir açıklama yaptı. Covid-19 salgını sebebiyle küresel çapta yaşanan çip krizine işaret eden firma buna bağlı olarak bilgisayar fiyat aralıklarında mühim bir artışın yaşanacağını düşünüyor. Çip krizinin bunun yanında laptopların üretiminde kullanılan lcd ekran panelleri ve vram gibi bileşenlerin tedarik süreçlerinin de etkilendiğini söyleyen Monster Notebook fiyat artışı sebebiyle kullanıcıları bilgilendirme amaçlı bir açıklama yaptı. Yapılan açıklama ve detaylar şu biçimde;

Monster Notebook fiyat artışı hususunda açıklama yaptı

Monster Notebook fiyat artışı konusunda uyardı

Yüksek güçlü dizüstü oyuncu bilgisayarları ve oyuncu ekipmanları alanında faaliyet gösteren teknoloji markası Monster Notebook olarak, sektörümüzün mevcut koşullarına yönelik bu açıklamayı yapma ve kamuoyunu bilgilendirme gereği duyuyoruz.

Şirketimiz pandeminin ilk günlerinden bu yana yaşanan gelişmeler ışığında bir çok önlem almış ve topluma, üyelerine ve çalışanlarına karşı sorumlu bir şirket olma anlayışıyla üzerine düşenleri yaşama geçirmiştir ve her geçen gün önlemlerini arttırmaya sürdürmektedir. Lakin, bugün yalnızca dünya devi teknoloji markalarını ve sektörümüzü değil, ekonomileri etkileyen başka bir sorunla yüz yüzeyız.

Küresel çip endüstrisinin pandemi sürecinin başından bu yana karşılaşmakta olduğu zorluklar artık, içinde olduğumız bilgisayar ve oyun ekipmanları sektörü de dahil, tüm sektörleri etkileyen bir çip krizine dönüşmüştür. 2020’nin ilk aylarında tedarik süreçlerinde yaşanan aksaklıklarla başlayan bu süreç, çip üretiminde kullanılan ham maddelerin imalatında yaşanan kesintilerle devam etmiş, çip üretim yaptığı yerlerinin pandemi zamanında teknoloji ürünlerine yönelik talebin beklenmedik artışına yanıt vermekte zorlanmasıyla ciddiyet elde etmiştir.

Bu durum, dünyanın ileri gelen çip üreticilerinin olduğu Tayvan’da yaşanan kuraklık sebebiyle çip üretim fabrikalarının ihtiyaç duyulan miktarda su kaynağına erişememesi gibi etkenlerin de etkisiyle küresel bir krize dönüşmüştür. Ayrıca, laptopların üretiminde kullanılan lcd ekran panelleri, vram gibi bileşenlerin tedarik süreçlerini de etkilemektedir.

Dünyadaki tüm teknoloji markalarının üretim süreçlerini olumsuz etkileyen bu krizin bir süre daha çözülemeyeceğini ön göze çarpıyor. Bu bağlamda kamuoyunu, yüksek talebe rağmen düşük üretim karşısında yaşanan bu durumun devam etmesi bundan dolayı önümüzdeki zamanda teknoloji ürünlerinin maliyetlerinde mühim bir artışa sebebiyet vereceği hususunda önceden bilgilendirme gereği duyuyoruz. 

En yeni teknolojileri pazara en erişilebilir fiyatlarla sunma politikasını benimsemiş bir marka olarak, şimdiye kadar fiyat aralıklarımızın etkilenmemesi için üstümüze düşen tüm aksiyonları aldık. Lakin bununla birlikte, kontrolümüz dışında gelişen bu sürecin, ilerleyen zamanda dünya çapındaki tüm üreticiler gibi, Monster Notebook ürünlerinin fiyat aralıklarında zorunlu bir artışa yol açmasını bekliyoruz.

Kamuoyuna şimdiden açıklamaruz; her zaman müşterisinin yanında olan bir marka olarak tüm kullanıcılarımızın bilgisine sunarız. 

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu