Dizi Haberleri

Misha Green, İptal Edilen Lovecraft Country 2. Sezon İçin Hazırladığı Fikirleri Paylaştı

Misha Green, İptal Edilen Lovecraft Country 2. Sezon İçin Hazırladığı Fikirleri Paylaştı, Sinema ve dizi takipçileri için Misha Green, İptal Edilen Lovecraft Country 2. Sezon İçin Hazırladığı Fikirleri Paylaştı konusunu ele aldık.. Yazımızda Misha Green, İptal Edilen Lovecraft Country 2. Sezon İçin Hazırladığı Fikirleri Paylaştı ile alakalı tüm ayrıntı kısmı siz değerli okurlarımıza anlatmaya çalıştık.

Misha Green, İptal Edilen Lovecraft Country 2. Sezon İçin Hazırladığı Fikirleri Paylaştı

Lovecraft Country dizisinin yaratıcısı Misha Green, Twitter hesabı üzerinden ani bir kararla iptal edilen 2. sezon için hazırladığı fikirleri paylaşımı yaptı.

Matt Ruff‘ın aynı adlı hikayesinden bir araya getirilen Lovecraft Country, geçtiğimiz yıl HBO’nun heyecanla beklenen dizilerinden biriydi. İzleyiciyi 1950’lerin Amerika’sına davet eden dizi, babasını bulmak için ülke boyu uzanan bir yolculuğa çıkan Afro-Amerikalı bir gencin hikâyesini anlatıyordu. Amerikan vatandaşlarının haklarını derilerinin rengine göre tespit eden Jim Crow Yasaları’nın hâlâ yürürlükte olduğu o senelerda zorlu bir yolcuğa atılan genç, öte yandan “Beyaz Amerika”da hayatta kalmaya çalışırken, öte yandan H.P. Lovecraft kitaplarından fırlamış gibi görünen canavarlarla baş etmek zorunda kalıyordu.

Misha Green’in yaratıcısı, Jordan Peele‘ın yapımcısı olduğu dizi, ilk sezonuyla seyircilerden ve eleştirmenlerden genel anlamda olumlu yorumlar aldı, reyting yönünden da başarılı bir grafik sergiledi. Dizinin hayranları, ikinci sezon için geri sayıma başladı, hatta oyunculardan Jonathan Majors ve Jurnee Smollett gibi isimler de programlarını yeni sezon çekimlerine göre entegre ettiler. Lakin hem hayranlar hem de oyuncuların bu heyecanlı bekleyişi yerini hüsrana bıraktı.

Birkaç gün önce HBO, Lovecraft Country dizisini ilk sezonunun ardından iptal ettiğini açıkladı. 2. çekilmeyeceğini dile getiren HBO, oyuncu kadrosu ve ekibe, bu çığır açan diziyi hazırlayan Misha Green’e teşekkürlerini iletti ve diziyi televizyon tarihinin tozlu sayfalarına öteledi.

HBO’nun Lovecraft Country hususundaki kararı tartışma konusu olurken; dizinin yaratıcısı Misha Green, Twitter hesabı üzerinden dizinin 2. sezonunda nasıl bir hikâye yapısı bulunacağını anlatan bir gönderi paylaşımı yaptı.

Dizinin Yaratıcısı Misha Green, Lovecraft Country 2. Sezon İçin Bölünmüş Bir Amerika’yı Anlatmayı Planlıyordu

Misha Green’in paylaşımı yaptığı gönderiye bakacak olursak 2. sezon için düşünülen isim: Lovecraft Country: Supremacy.

Amerika Birleşik Devletleri haritasını gördüğümüz bu görselde ülke dört ulusa bölünmüş ve ülkenin ismi Amerika Egemen Devletleri olarak tasvir edilmiş. 10 bölümden oluşarak yeni bir dünyaya kapılarını açması hedeflenen fakat bu planları suya düşen 2. sezon, bölünmüş bir Amerika’yı bizlere gösterecekti.

HBO, kağıt üzerinde bi hayli iddialı ve mühim bir konuya parmak basan dizi için risk almak istememiş olabilir. Kreatif anlamda yenilikler sunan platformun bu hususta böyle bir karar alması, bütçe ihtimâlini akıllara getiriyor. HBO, hem dönem dizisi olması hem de görsel efektleri sebebiyle dizi için bi hayli yüksek bir bütçe ayırıyordu. Pandemi sebebiyle yaşanan ekonomik koşullarını da düşündüğümüzde bu hususta elini taşın altına sokmak istememiş olabilir.

Lovecraft Country 2. sezon şuan için iptal edilmiş olabilir fakat dizinin Emmy ödüllerinde alacağı adaylıklar veya Misha Green’in diziyle alakalı yeni fikirleri, belki de yeni sezonun çekilmesine ve yayınlamasına vesile olabilir. Dizinin takipçilerinin da destekleri neticesinde Lovecraft Country; yayın yaşamına devam ederek, televizyon tarihinde çok sevildiği halde iptal edilen dizilerin geri dönmesi hususunda bir umut sağlayabilir. Bu durum, şu an için çok düşük bir ihtimâl fakat imkansız değil.

Geri dönmesini umutla beklediğimiz diziyle alakalı yeni gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.

Kaynak: Deadline

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu