Oyun Haberleri

Metro Exodus ve Metro Exodus Enhanced Edition karşılaştırması

Metro Exodus ve Metro Exodus Enhanced Edition karşı karşıya geldirması, Oyun severler için Metro Exodus ve Metro Exodus Enhanced Edition karşı karşıya geldirması başlığı altında siz kıymetli takipçilerimizi bilgi sahibi olmanızı istedik.. Makalemizin içinde Metro Exodus ve Metro Exodus Enhanced Edition karşı karşıya geldirması ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri bulacaksınız.

Metro Exodus ve Metro Exodus Enhanced Edition karşı karşıya geldirması

Deep Silver’ın yayıncılığını üstüne aldığı, 4A Games’in geliştirdiği ve Dmitry Glukhovsky’nin romanlarından esinlenilerek yaratılan Metro Exodus Enhanced Edition ışın izleme teknolojisinin gücü ile göz dolduruyor.

YouTube’da “Cycu1” kanalı, Metro Exodus’un orijinal ve gelişmiş sürümü içinde bir karşı karşıya geldirma videosu yayınlandı. Karşılaştırmayı her iki sürümde de ışın izleme (ray tracing) teknolojisini etkinleştirerek yapan Cycu1, bu video ile oyuncular aracılığıyla çok fazla sorulan birden fazla sorunun da cevabını vermiş oldu. Her iki sürüm de aşağıda gösterilen donanımda ışın izleme ve DLSS etkinleştirilerek olabilecek olan en yüksek 4K ayarlarda çekildi:

  • Nvidia GeForce RTX 3080 Founders Edition
  • AMD Ryzen 9 3900X
  • MSI MPG X570 GAMING EDGE WIFI
  • G.SKILL 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 Ripjaws V Black

Bakınız: Metro Exodus videosu izlerken PC’leriniz kasabilir

Bakınız: Metro Exodus işitme engelliler için alt yazı ekledi

4A Games’in eklediği yeni grafik iyileştirmelerin ve geliştirmelerin bi hayli merak konusu olduği Metro Exodus Enhanced Edition; oyunculara gelişmiş ışın izleme ve DLSS 2.0 desteği dahil olmak üzere ek özellikler sunarak bugün, yani 6.06.2021’de çıkışını gerçekleştiriyor. GPU’ların gücünü olağanüstü bir grafik değeri sağlamak maksadıyla kullanan radikal bir güncelleme olarak tanımlanabilecek Metro Exodus Enhanced Edition; Microsoft Store, Steam ve Epic Games Store’da mevcut tüm Metro Exodus sahiplerine ücretsiz olarak sunuluyor. Bu özel sürüm, ışın izlemeyi destekleyebilen GPU gerektiriyor. NVIDIA sahipleri bunun için Game-Ready sürücüsünü indirebilirler; böyle bir GPU’ya sahip değilseniz bu özelliği kullanamayacağınızı lütfen unutmayın.

Metro Exodus ve Metro Exodus Enhanced Edition karşılaştırması

Bu sürüm o kadar kapsamlı ki; minimum gereksinim olarak ışın izleme özellikli bir GPU gerektirecek ve ayrı bir ürün olarak teslim edilecek. Yani ayrı bir “oyun” olarak gözükecek, temel oyuna bağlı basit bir yama olmayacak.

Metro Exodus Enhanced Edition PC sistem gereksinimleri ve oyunun kısa hikayesi

Yıl 2036. Nükleer savaşın dünyayı mahvetmesinin üzerinden çeyrek yüzyıl geçer, hayatta kalan birkaç bin kişi Moskova’nın harabelerinin altında, Metro tünellerinde hayatta kalmaya çalışır. Zehirli elementlere dayanırlar, mutant yaratıklarla ve doğa üstü korkularla savaşırlar, iç savaşın yaralarını tadarlar. Artyom’da geçen Metro Exodus’ta oyuncu; doğuda yeni bir yaşam aramak için kıyamet sonrası vahşi Rus doğasında geçen olağanüstü bir macerada bir grup Spartalı Korucuya öncülük eder.

İlginizi çekebilir: Metro Exodus İnceleme

Metro Exodus ve Metro Exodus Enhanced Edition karşılaştırması

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu