Oyun Haberleri

Metro Exodus PC’de DualSense özelliklerini kullanan ilk oyun oldu

Metro Exodus PC’de DualSense ayrıntı kısmını kullanan ilk oyun oldu, Oyun severler için Metro Exodus PC’de DualSense ayrıntı kısmını kullanan ilk oyun oldu başlığı altında siz kıymetli takipçilerimizi bilgi sahibi olmanızı istedik.. Makalemizin içinde Metro Exodus PC’de DualSense ayrıntı kısmını kullanan ilk oyun oldu ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri bulacaksınız.

Metro Exodus PC’de DualSense ayrıntı kısmını kullanan ilk oyun oldu

Metro Exodus: Enhanced Edition, PS5’in kontrolcüsü DualSense için tam destek ekleyen ilk büyük PC oyunu oldu. Geliştirici 4A, Cuma günün yayına giren bir güncelleme ile DualSense desteğini oyuna ekledi. Aşağıdaki videoda da görebileceğiniz gibi PC sürümü artık PS5 kontrolcüsünün dokunsal geri bildirim gibi benzersiz özelliklerinden tamamıyla faydalanabiliyor. Tabi şuan için, bu özellikler fakat kontrolcüyü kablo ile bağladığınızda çalışıyor.

Metro Exodus PS5’in DualSense ayrıntı kısmını kullanan ilk PC oyunu oldu

Aslını söylemek gerekirse DualSense kontrolcüsü piyasaya sürüldüğünden bu yana PC platformunda kullanılabilir durumda. Steam gibi platformlar da kontrolcü kütüphanelerine DualSense’i ekledi fakat dokunsal geri bildirim gibi kumandanın bazı benzersiz ayrıntı kısmını destekleyen hiçbir oyun yoktu. Metro Exodus: Enhanced Edition bu anlamda kontrolcünün ayrıntı kısmını destekleyen ilk PC oyunu oldu.

Metro Exodus: Enhanced Edition PlayStation 5 sürümü 18 Haziran’a kadar yayınlanmayacak, bundan dolayı PC güncellemesi oyuncuların oyunu haptik geri bildirim ve uyarlanabilir tetiklerle ilk kez deneyimleyebileceği platform olarak karşımıza çıkıyor.

Bildiğiniz gibi PlayStation aracılığıyla PC platformuna ilgi son haftalarda bi hayli yükseldi. Özellikle Horizon Zero Dawn’ın PC platformuna gelişi ve gördüğü yüksek ilgi, Sony’yi bu alana yönelmek için teşvik etmiş gibi görünmekte. Çok değil, bir önceki günlerde piyasaya sürülen Days Gone PC sürümü ise bunu ispatlar nitelikte. Bunun yanında açmış oldukları Steam geliştirici sayfası gelecek yeni oyunlara işaret eden ipuçları içeriyor. Umarız ilerleyen zamanda daha fazla PlayStation özel oyunu PC platformuna gelir.

Metro Exodus PC'de DualSense özelliklerini kullanan ilk oyun oldu

Bunun yanı sıra unutmadan, Mart ayının başlarında çıkan bir söylenti aslında hangi oyunların gelebileceğini de gösteriyor. God of War, Ghost of Tsushima, Bloodborne, Uncharted gibi mühim PlayStation özel oyunları için PC yolu gözükmüş diyorlar. Umarız ki öyledir! Aşağıdaki bağlantıdan ayrıntı kısmı okuyabilirsiniz.

  • Bakınız: PC’ye geleceği söylenen PS4 özel oyunları

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu